Notowanie BGG

Notowanie BGG #63 – Styczeń

63 notowanie rankingu Board Game Geek – styczniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu, które będzie pojawiać się co dwa miesiące przyjrzymy się spadkom i wzrostom gier, a także pojawiającym się nowościom.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #63: Styczeń 2023

(zakres analizy: 07 listopada 2022 – 08 stycznia 2023)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryAGRPGRZGR
1Gloomhaven8,4448,456-0,012
2Brass: Birmingham8,4338,4310,002
3Pandemic Legacy: Sezon 18,4148,417-0,003
4Ark Nova8,2858,2780,007
5+1Twilight Imperium (4 Edycja)8,2518,2480,003
6-1Terraformacja Marsa8,2478,251-0,004
7Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2378,246-0,009
8Star Wars: Rebelia8,1678,168-0,001
9+1Wojna o Pierścień (2 Edycja)8,1628,1570,005
10+1Spirit Island8,1598,1550,004
11-2Projekt Gaja8,1568,160-0,004
12+3Diuna: Imperium8,1168,0900,026
13-1Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1088,115-0,007
14Zimna Wojna8,0928,095-0,003
15-2Great Western Trail8,0918,100-0,009
16Scythe8,0348,038-0,004
17Zamki Burgundii8,0068,0050,001
18Nemesis7,9827,9790,003
197 Cudów Świata: Pojedynek7,9757,977-0,002
20Brass: Lancashire7,9677,9640,003
21Concordia7,9597,963-0,004
22Uczta dla Odyna7,9517,954-0,003
23+3Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,9437,9210,022
24-1Terra Mystica7,9397,943-0,004
25-1Na Skrzydłach7,9327,9310,001
26-1Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,9317,9260,005
27Arkham Horror: Gra Karciana7,9187,920-0,002
28Root7,8957,8950,000
29+3Zaginiona Wyspa Arnak7,8857,8760,009
30-1Orléans7,8807,8790,001
31Everdell7,8777,8770,000
32-2Viticulture Essential Edition7,8747,878-0,004
33+2Food Chain Magnate7,8667,8280,038
34-1Mage Knight7,8667,869-0,003
35-1Barrage7,8387,8290,009
36Marvel Champions: The Card Game7,8137,820-0,007
37+1Too Many Bones7,8117,8070,004
38+6Załoga: Wyprawa w Głębiny7,8087,7740,034
39-2Puerto Rico7,8087,813-0,005
40-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8017,805-0,004
41Pax Pamir (2 Edycja)7,7987,7900,008
42-2Blood Rage7,7947,797-0,003
43Podwodne Miasta7,7817,782-0,001
44-2Agricola7,7817,786-0,005
45Anachrony7,7717,7650,006
46+2Pandemic Legacy: Sezon 27,7537,755-0,002
47Posiadłość Szaleństwa (2 Edycja)7,7507,756-0,006
48-2Maracaibo7,7487,759-0,011
49On Mars7,7437,7390,004
50+3Kaskadia7,7377,7100,027
51+17Great Western Trail (2 Edycja)7,7287,6540,074
52-2Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7277,738-0,011
53-2Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7267,729-0,003
54-2Wysokie Napięcie7,7217,724-0,003
55+4Pandemic Legacy: Sezon 07,7137,6980,015
56-1Crokinole7,7137,7070,006
57+1Lisboa7,7047,6990,005
58-4Klany Kaledonii7,7047,708-0,004
59-3Star Wars: Imperium Atakuje7,6987,701-0,003
60-3Le Havre7,6977,701-0,004
61-1Kingdom Death: Monster7,6967,698-0,002
62-1Szarlatani z Pasikurowic7,6957,6940,001
63-1Mechs vs. Minions7,6907,693-0,003
64-1The Gallerist7,6857,6850,000
65-1Paladyni Zachodniego Królestwa7,6787,6770,001
66Android: Netrunner7,6627,6610,001
67+10Kanban EV7,6617,6300,031
68-3Azul7,6587,662-0,004
69+13Uśpieni Bogowie7,6547,6160,038
70-3Eclipse7,6537,658-0,005
71-2Aeon's End7,6457,649-0,004
72-1Race for the Galaxy7,6447,645-0,001
73-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6417,643-0,002
74+2Grand Austria Hotel7,6397,6320,007
75-5Cywilizacja Poprzez Wieki (2 Edycja)7,6397,646-0,007
76-2Pięć Klanów7,6337,634-0,001
77+1Agricola (nowa edycja)7,6307,6260,004
78-3Pola Arle7,6307,633-0,003
79-6The 7th Continent7,6287,643-0,015
80-1Teotihuacan: Miasto Bogów7,6247,625-0,001
81-1Robinson Crusoe7,6167,619-0,003
82-1The Voyages of Marco Polo7,6127,617-0,005
83Lords of Waterdeep7,6077,609-0,002
847 Cudów Świata7,6057,609-0,004
85Dominant Species7,5947,597-0,003
86Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5887,5870,001
87+12Cthulhu: Death May Die7,573NowośćNowość
88-1Architekci Zachodniego Królestwa7,5727,575-0,003
89-1El Grande7,5647,565-0,001
90+1Beyond the Sun7,5617,5530,008
91-2Keyflower7,5567,561-0,005
92Battlestar Galactica7,5517,552-0,001
93-3Caylus7,5517,556-0,005
94-1Mombasa7,5417,543-0,002
95+5Obsession7,540NowośćNowość
96-2Dominion: Intryga7,5357,538-0,003
97+1Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5337,5320,001
98-2Najeźdźcy z Północy7,5337,535-0,002
99-4Troyes7,5327,537-0,005
100-3Eldritch Horror7,5317,532-0,001

Największy wzrost i spadek GR:

Great Western Trail (2 Edycja)0,074
Uśpieni Bogowie0,038
Food Chain Magnate0,038
Załoga: Wyprawa w Głębiny0,034
Kanban EV0,031
Kaskadia0,027
Diuna: Imperium0,026
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,022
Pandemic Legacy: Sezon 00,015
The 7th Continent-0,015
Gloomhaven-0,012
Maracaibo-0,011
Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety-0,011
Gloomhaven: Jaws of the Lion-0,009
Great Western Trail-0,009
Marvel Champions: The Card Game-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (2 Edycja)-0,007
Posiadłość Szaleństwa (2 Edycja)-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Obsession, Cthulhu: Death May Die

Poza top 100: Lorenzo il Magnifico, Twilight Imperium (Trzecia Edycja)


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

9 listopada 2022


16 listopada 2022


23 listopada 2022


30 listopada 2022


7 grudnia 2022


14 grudnia 2022


21 grudnia 2022


28 grudnia 2022


4 stycznia 2023



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 10 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *