Notowanie BGG #55 – Listopad

55 notowanie rankingu Board Game Geek – listopadowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #55: Listopad 2021

(zakres analizy: 3 października – 6 listopada 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5228,525-0,003
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4488,450-0,002
3Brass: Birmingham8,4148,4090,005
4Terraformacja Marsa8,2758,278-0,003
5Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2588,264-0,006
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2568,258-0,002
7Projekt Gaja8,1778,1770,000
8Star Wars: Rebelia8,1718,173-0,002
9Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1578,161-0,004
10Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1298,1280,001
11Spirit Island8,1278,1270,000
12Great Western Trail8,1248,127-0,003
13Zimna Wojna8,1198,122-0,003
14Scythe8,0668,070-0,004
15Zamki Burgundii8,0098,010-0,001
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9827,983-0,001
17Terra Mystica7,9747,976-0,002
18+2Nemesis7,9697,9580,011
19-1Concordia7,9657,966-0,001
20-1Brass: Lancashire7,9637,964-0,001
21Na Skrzydłach7,9437,947-0,004
22Uczta dla Odyna7,9437,9400,003
23Arkham Horror: Gra Karciana7,9287,9250,003
24Viticulture Essential Edition7,8987,901-0,003
25+4Diuna: Imperium7,8917,8540,037
26-1Orléans7,8857,887-0,002
27-1Root7,8847,8840,000
28-1Mage Knight7,8807,881-0,001
29-1Everdell7,8657,8650,000
30Puerto Rico7,8447,846-0,002
31Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8327,833-0,001
32Food Chain Magnate7,8297,831-0,002
33Blood Rage7,8197,822-0,003
34Agricola7,8157,817-0,002
35+3Marvel Champions: The Card Game7,7987,7920,006
36Maracaibo7,7957,796-0,001
37+2Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7947,7770,017
38-3Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,7937,800-0,007
39-2Pandemic Legacy: Sezon 27,7917,795-0,004
40Too Many Bones7,7867,7710,015
41Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7767,7710,005
42+6Zaginiona Wyspa Arnak7,7667,7430,023
43+6Barrage7,7587,7430,015
44-1Podwodne Miasta7,7577,7570,000
45-1Anachrony7,7517,7500,001
46-4The 7th Continent7,7477,759-0,012
47-2Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7467,7460,000
48-1Wysokie Napięcie7,7427,744-0,002
49-3Kingdom Death: Monster7,7377,745-0,008
50Mechs vs. Minions7,7267,728-0,002
51Star Wars: Imperium Atakuje7,7247,726-0,002
52Klany Kaledonii7,7247,725-0,001
53Le Havre7,7137,714-0,001
54+4Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,7107,6890,021
55-1On Mars7,7037,7010,002
56Pax Pamir (Druga Edycja)7,7027,6920,010
57-2Azul7,6907,693-0,003
58-1Eclipse7,6887,690-0,002
59The Gallerist7,6877,6860,001
60Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6837,685-0,002
61+2Lisboa7,6757,6710,004
62-1Aeon's End7,6737,674-0,001
63-1Android: Netrunner7,6707,672-0,002
64Szarlatani z Pasikurowic7,6687,6650,003
65Crokinole7,6637,6610,002
66+1Pola Arle7,6577,6540,003
67-1Robinson Crusoe7,6557,657-0,002
68Race for the Galaxy7,6547,6540,000
69Paladyni Zachodniego Królestwa7,6527,6520,000
70+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6487,6480,000
71-1The Voyages of Marco Polo7,6477,652-0,005
72Teotihuacan: Miasto Bogów7,6457,646-0,001
737 Cudów Świata7,6367,639-0,003
74Pięć Klanów7,6317,6310,000
75Dominant Species7,6237,624-0,001
76+1Agricola (nowa edycja)7,6237,6200,003
77-1Lords of Waterdeep7,6207,621-0,001
78Keyflower7,5987,599-0,001
79Grand Austria Hotel7,5967,5910,005
80Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5897,591-0,002
81Architekci Zachodniego Królestwa7,5877,588-0,001
82Caylus7,5807,583-0,003
83El Grande7,5797,5790,000
84Battlestar Galactica7,5667,568-0,002
85Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5637,567-0,004
86+1Troyes7,5617,5600,001
87-1Mombasa7,5577,560-0,003
88+1Dominion: Intryga7,5577,558-0,001
89-1Eldritch Horror7,5567,560-0,004
90Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5517,554-0,003
91Rising Sun7,5467,552-0,006
92+1Najeźdźcy z Północy7,5417,5410,000
93-1Patchwork7,5397,541-0,002
94Rosyjskie Koleje7,5317,532-0,001
95+1Wyspa Kotów7,5297,5270,002
96-1Lorenzo il Magnifico7,5277,5270,000
97Tygrys i Eufrat7,5277,5270,000
98Trajan7,5147,515-0,001
99Tajniacy7,5147,515-0,001
100Decrypto7,511NowośćNowość

Największy wzrost i spadek GR:

Diuna: Imperium0,037
Zaginiona Wyspa Arnak0,023
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,021
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,017
Too Many Bones0,015
Barrage0,015
The 7th Continent-0,012
Kingdom Death: Monster-0,008
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,007
Gloomhaven: Jaws of the Lion-0,006
Rising Sun-0,006
The Voyages of Marco Polo-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Decrypto

Poza top 100: Roll for the Galaxy


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

6 października 2021


13 października 2021


20 października 2021


27 października 2021



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.