Topki

Top gier imprezowych

Sylwester? Andrzejki? A może po prostu luźne spotkanie ze znajomymi? Prezentujemy Wam Top gier imprezowych, które rozkręcą każdą domówkę!


Dziś przedstawiamy Wam zestawienie gier, które nie wymagają od graczy zbyt intensywnego myślenia, a ich głównym celem jest dobra zabawa. Wśród nich znajdziecie propozycje zróżnicowane pod względem tematyki, liczby i wieku graczy oraz mechaniki. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie!


Decrypto

Kategorie: słowna, imprezowa, dedukcyjna
Wiek: 12+
Liczba graczy: 2-8 (zalecamy 4 lub 6)

  • Decrypto (17)
  • Decrypto (14)

Jako pierwszy tytuł proponujemy Decrypto – grę, która już od kilku lat utrzymuje się na szczycie najlepszych gier imprezowych na BGG. Czy słusznie? Zdecydowanie! Moim zdaniem to gra, której jedyną nieszczęsną wadą jest tłumaczenie zasad: chociaż nie są one skomplikowane, ich przekazanie nie należy do najprzyjemniejszych. Warto jednak przez nie przejść, w czym pomogą świetnie wyjaśnione zasady np. w formie filmów, aby móc docenić rozgrywkę, która na pewno nie zakończy się po jednej partii. Polega ona na przekazywaniu swojej drużynie szyfrów za pomocą skojarzeń w taki sposób, aby przeciwnicy ich nie przechwycili. Duża dawka rywalizacji gwarantowana!

Najważniejsze cechy:
– gra drużynowa;
– wysoka regrywalność;
– rozgrywka oparta na skojarzeniach;
– czas jednej partii wynosi ok. 30 min.

Link do recenzji Decrypto

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Dixit: Odyseja

Kategorie: imprezowa
Wiek: 8+
Liczba graczy: 3-12 (zalecamy 6-10)

Dixit: Odyseja to nic innego, jak Dixit dedykowany większej liczbie graczy. I choć wielu z nas kojarzy się on z grą rodzinną, wcale nie gorzej sprawdza się w gronie dorosłych. W Dixit: Odyseja główną rolę odgrywa nasza wyobraźnia: gracze na przemian podają hasła, a następnie wszyscy starają się wybrać karty, które najlepiej je oddają. To wyjątkowo prosta, ale niezwykle przyjemna zabawa, która dobrze sprawdzi się zarówno przy rodzinnym stole, jak i na imprezie w towarzystwie pełnoletnich.

Najważniejsze cechy:
– wysoka regrywalność;
– piękne grafiki na kartach;
– możliwość rozbudowywania o kolejne dodatki;
– bardzo proste zasady.

Link do recenzji Dixit: Odyseja

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Top 10

Kategorie: imprezowa, kooperacja
Wiek: 14+
Liczba graczy: 4-9

Top 10 to przykład gry o typowo imprezowym charakterze! Nie skupiamy się tu na zwycięstwie, ale na dobrej zabawie, a ta jest gwarantowana. Jedynym warunkiem jest odpowiednio zdystansowane towarzystwo. Gracze losują pytanie, np.: Budzisz się po imprezie z okropnym bólem głowy. Okazuje się, że na ramieniu masz tatuaż. Co przedstawia? Następnie każdy próbuje oddać dramaturgię lub optymizm przypisane odpowiedniej skali wynoszącej od 1 do 10, czyli od To można usunąć, prawda? do Ale kozacki! Przekonajcie się, czy uda Wam się uszeregować odpowiedzi w odpowiedniej kolejności.

Najważniejsze cechy:
– krótki czas rozgrywki;
– ogromna liczba niepowtarzalnych rund;
– zapewnia dużo śmiechu i zabawę nad stołem;
– proste zasady.

Link do recenzji Top 10

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Sabotażysta

Kategorie: imprezowa
Wiek: 8+
Liczba graczy: 3-10

Sabotażysta to gra, która świetnie sprawdzi się wśród początkujących graczy. Podczas rozgrywki wcielamy się w role kopaczy lub sabotażystów. Zadaniem kopaczy jest budowa sieci tuneli, które zaprowadzą je do ukrytego skarbu. Robią to poprzez wykładanie na stół i odpowiednie łącznie kart. Sabotażyści za wszelką cenę będą im to zadanie utrudniać, na przykład niszcząc ich narzędzia. Jest to karcianka o prostych zasadach i bardzo przyjemnej, lekkiej rozgrywce, która opiera się na interakcji, także negatywnej.

Najważniejsze zasady:
– proste zasady;
– interakcja (w tym negatywna);
– szeroki zakres liczby graczy.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Paranormalni Detektywi

Kategorie: imprezowa, dedukcyjna
Wiek: 12+
Liczba graczy: 2-6 (zalecamy min. 3)

Paranormalni Detektywi to pozycja, której nie mogło zabraknąć na liście gier imprezowych. W grze jeden gracz wciela się w ducha. Jego zadaniem jest naprowadzić pozostałych do rozwikłania zagadki jego śmierci przez udzielanie nietypowych odpowiedzi na pytania graczy. Dlaczego nietypowe? Ponieważ będzie to robił np. za pomocą sznurków, pisania im po plecach, rysowania czyjąś ręką lub układając karty tarota. Odważnych czeka nie lada zadanie i ogromna dawka główkowania!

Najważniejsze cechy:
– oryginalna i humorystyczna rozgrywka;
– wymaga główkowania;
– duża regrywalność (warianty neutralne i 18+).

Link do recenzji Paranormalnych Detektywów

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Tajniacy

Kategorie: imprezowa, drużynowa, słowna, dedukcyjna
Wiek: 14+
Liczba graczy: 2-6 (zalecamy 4 lub 6)

Chociaż Tajniacy nie należą do najnowszych pozycji, wciąż uważam je za obowiązkowe dla każdego fana gier imprezowych. To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią gry słowne z motywem skojarzeń. Gracze dzielą się na dwie drużyny i wybierają spośród nich szefów. Ich zadaniem będzie naprowadzić swoją drużynę na przypisane im hasła, szukając łączących je słów. Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie miałeś okazji poznać Tajniaków, koniecznie czas to zmienić. Nie bez powodu ta gra nigdy nie kończy się na jednej rozgrywce…

Najważniejsze cechy:
– gra drużynowa z dużą dawką rywalizacji;
– wysoka regrywalność;
– rozgrywka oparta na skojarzeniach;
– krótki czas pojedynczej rozgrywki.

Link do recenzji Tajniaków

Link do recenzji Tajniaków Disney

Link do recenzji Tajniaków Duet

Podstawową grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Mix Tura

Kategorie: imprezowa
Wiek: 8+
Liczba graczy: 4-10

Mix Tura to idealny dowód na to, że niewielka gra może zapewnić dobrą zabawę! Podczas rozgrywki wcielamy się w gobliny, testujemy eliksiry, zamieniamy się w duchy i wykonujemy zabawne polecenia. Nasz cel: przeżyć. Mix Tura sprawdzi się zarówno w towarzystwie młodszych, jak i starszych graczy.

Najważniejsze cechy:
– pełna śmiechu gra dla młodszych i starszych graczy;
– proste zasady;
– krótki czas rozgrywki.

Link do recenzji Mix Tury

Grę w najniższej cenie kupisz tutaj


Potwory w Tokio

Kategorie: walki w klimacie Science Fiction
Wiek: 8+
Liczba graczy: 3-6

Potwory w Tokio to gra rodzinna, która sprawdzi się także jako gra imprezowa. Gracze wcielają się w jednego z tytułowych potworów, a następnie rozwijają się i walczą między sobą. Głównym elementem gry są charakterystyczne kości umożliwiające zdobywanie punktów, leczenie, atakowanie i zbieranie energii. Przekonajcie się, co takiego sprawia, że jest to gra, która już nie pierwszy raz pojawia się w naszych rekomendacjach!

Najważniejsze cechy:
– ciekawa tematyka;
– estetyczne wykonanie;
– przyjemna rozgrywka z elementem rozwijania swojej postaci.

Grę w najniższej cenie kupisz tutaj


Jednym słowem

Kategorie: słowna, imprezowa
Wiek: 8+
Liczba graczy: 3-7 (zalecamy min. 5)

Jednym słowem to kolejna gra słowna oparta na skojarzeniach. Rozgrywka ma jednak charakter kooperacyjny. Zadaniem wszystkich graczy jest naprowadzenie jednej osoby z całej drużyny na konkretne hasło za pomocą tytułowego jednego słowa. Co istotne, jeżeli nasze podpowiedzi się powtórzą, zgadujący nie będzie mógł ich zobaczyć i z nich skorzystać. Proste, prawda? Jednak jednocześnie niebanalne i niezwykle przyjemne!

Najważniejsze cechy:
– gra kooperacyjna;
– wymaga nieszablonowych skojarzeń;
– czas rozgrywki wynosi ok. 20 min.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


To ja go tnę!

Kategorie: imprezowa, walka w klimacie fantasy
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-6

Kto powiedział, że walka musi kojarzyć się ze złowrogo wyglądającymi potworami? W To ja go tnę! do walki stają… urocze zwierzątka, z których będziemy kompletować drużynę do walki z potworami. Ta prosta i przyjemna karcianka zapewnia dawkę rywalizacji i negatywnej interakcji. W grze sami musimy zdecydować, czy nastawiamy się na zbieranie unikatowych bohaterów, czy wolimy zadbać o naszą siłę, aby pokonać odpowiednią liczbę potworów.

Najważniejsze cechy:
– gra w klimacie RPG;
– urocza oprawa graficzna;
– spora dawka rywalizacji i negatywnej interakcji.

Link do recenzji To ja go tnę!

Grę w najniższej cenie kupisz tutaj


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *