Topki

Top 30 gier planszowych – Edycja 2019 – miejsca od 20 do 11

Top 30 gier planszowych – Edycja 2019.

To znowu my, wracamy do Was z naszym corocznym zestawieniem najlepszych gier planszowych. Tym razem w części drugiej przechodzimy do prezentacji miejsc od 20 do 11. A już za tydzień finałowa dziesiątka, a w niej aż trzy nowości względem poprzedniego roku.

Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Miejsca od 30 do 21 znajdziesz tutaj


Miejsce 20 – Wielka Pętla

(nowość w zestawieniu)

Wielka Pętla – Gra Planszowa

Jedyna gra wyścigowa w naszym zestawieniu. Uwielbiamy grać w Wielką Pętla, zwłaszcza w wariant wielkiego wyścigu, który toczy się na przestrzeni kilku wyścigów. Możemy wtedy poczuć się jak na prawdziwych zawodach kolarskich. Mechanika gry niemal perfekcyjnie oddaje ducha tego sportu. Tutaj do samego końca wyścigu trwa nieustanna walka o zwycięstwo, a przy tym jest mnóstwo pozytywnych emocji i świetnej zabawy.

Zajrzyjcie do naszej recenzji gry tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 19 – Decrypto

(nowość w zestawieniu)

Decrypto – Gra Planszowa

Bardzo lubimy gry słowne, dlatego też w naszej kolekcji nie mogło zabraknąć również Decrypto. Gdy po raz pierwszy zagraliśmy w tę grę, od razu wiedzieliśmy, że bardzo popularni Tajniacy nie będą już tak często lądować na naszym stole. Gra posiada bardzo ciekawą mechanikę, retro wykonanie i nieskończoną regrywalność. Moim zdaniem obecnie najlepsza gra słowna na rynku. Na dodatek może do gry może usiąść tylu graczy, ile dusza zapragnie.

Zajrzyjcie do naszej recenzji gry tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 18 – Kroniki Zbrodni

(nowość w zestawieniu)

Bardzo lubimy kryminały i nowe technologie, a Kroniki Zbrodni to właśnie połączenie tych dwóch. W grze wcielimy się w śledczych, którzy trafiają na miejsce zbrodni i od tej pory ich zadaniem jest poszukiwanie dowodów, przesłuchiwanie świadków i podróżowanie po różnych lokacjach. Gra wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości i sprawdza się ona tutaj doskonale. Zasady są banalne, ale rozwiązania spraw już nie. Każdy scenariusz jest inny, a dodatek Noir przenosi nas do czasów zaraz po II wojnie światowej i pozwala się cieszyć nieco zmienioną mechaniką. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat, a przy tym sporo główkowania, kto z kim, gdzie i jak.

Zajrzyjcie do naszej recenzji tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 17 – Pokolenia

(poprzednie miejsce: 18)

Pokolenia – Gra Planszowa

Jedna z moich ulubionych gier euro z bardzo ciekawą mechaniką przemijania czasu i uśmiercania własnej rodziny. Nie znajdziecie tutaj jednego skutecznego sposobu na zwycięstwo. Pokolenia to gra ponadczasowa. Na jej korzyść przemawia również fakt, że do gry zostały wydane dwa dodatki, które ponoć jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę i dodają sporo do regrywalności tego tytułu. My niestety nie mieliśmy jeszcze okazji ich testować, ale cierpliwie czekają na pierwsze próby. Nie możemy się doczekać, pewnie gra wskoczy wtedy o kilka oczek wyżej w naszym rankingu.

Zajrzyjcie do naszej recenzji tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 16 – Wojownicy Midgardu wraz z dodatkami

(poprzednie miejsce: 16)

Wojownicy Midgardu – Gra Planszowa

Wojownicy Midgardu w połączeniu z dwoma dodatkami, to gra niemal idealna. Znajdziemy tutaj sporo świetnych mechanik, duże pole do popisu, jeśli chodzi o wybór drogi do osiągnięcia zwycięstwa i całkiem sporo nordyckiego klimatu. To, co jednak przykuło moją największą uwagę, to sposób walki z potworami. Są one naprawdę ciekawe, zwłaszcza jeśli udajemy się w dalekie podróże za morze, lub decydujemy się wędrować po pokrytych śniegiem pasmach górskich.

Zajrzyjcie do naszej recenzji tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 15 – Lords of Hellas

(nowość w zestawieniu)

Lords of Hellas – Gra Planszowa

Jedną z moich ulubionych mechanik w grach planszowych jest area control. Lords of Hellas to gra, która idealnie wpasowuje się w ten gatunek. Aby wygrać, wystarczy spełnić jeden z kilku narzuconych warunków, dlatego też nie musimy zawsze wybierać tej samej ścieżki. Możemy tutaj wykonywać zadania, walczyć z potworami, innymi graczami i przejmować ich kolejne tereny. A wszystko to osadzone w świecie tak dziwnym, że nie sposób zrozumieć osoby, która na to wpadła. Mamy tutaj starożytną Grecję, która posługuje się kosmiczną technologią. Wykonanie gry jest świetne. A do tego cała masa ciekawych figurek i te ogromne monumenty.

Zajrzyjcie do naszej recenzji tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj (nie będzie dodruku gry)


Miejsce 14 – Roll for the Galaxy

(poprzednie miejsce: 10)

Roll for the Galaxy – Gra Planszowa

Bardzo lubimy również gry kościane, a Roll for the Galaxy może się pochwalić ogromną liczbą miniaturowych kosteczek. Do tego całość uzupełniają kubeczki, które potrafią narobić sporo hałasu. To, co jednak najfajniejsze w tej grze, to mechanika przydzielania kości i rozwoju galaktycznego imperium. Jeśli znamy już bardzo dobrze zasady, to gra jest bardzo szybka i dynamiczna. Zapewnia tonę regrywalności. Lubię rozkręcać tutaj własny silniczek, losując z woreczka kolejne świetnie zilustrowane kafelki.

Zajrzyjcie do naszej recenzji tutaj


Miejsce 13 – Zamki Burgundii

(poprzednie miejsce: 8)

Zamki Burgundii – Gra Planszowa

Zamki Burgundii to tytuł wiekowy, który nie może pochwalić się świetnym wykonaniem. Na całe szczęście nadrabia bardzo sprytną i wciągającą mechaniką. Można nawet pokusić się tutaj o stwierdzenie, że gra potrafi uzależnić. W Zamkach Burgundii przyjdzie nam rzucać kośćmi, ale bez obaw, losowość nie odgrywa tutaj kluczowej roli. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych decyzji, a jest się nad czym zastanawiać. Ten tytuł to bardzo ciekawa propozycja dla fanów gier euro. To klasyka, która nigdy się nie zestarzeje.

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 12 – Concordia

(nowość w zestawieniu)

Concordia – Gra Planszowa

O Concordii można by pisać wiele, ale najważniejsze jest chyba to, że zasady tej gry mieszczą się dosłownie na dwóch stronach instrukcji. Gra jest niesamowicie prosta do zrozumienia, ale nie oznacza to, że zwycięstwo przyjdzie nam równie łatwo. Mechanika gry została skonstruowana w tak sprytny sposób, że pomimo kilku dostępnych akcji, zapewnia mnogość decyzji do podjęcia. Gra wciąga i intryguje od pierwszych chwil. Jest to naprawdę solidna propozycja dla fanów gier euro.

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsce 11 – Szarlatani z Pasikurowic

(nowość w zestawieniu)

Szarlatani z Pasikurowic, czy ten tytuł Was nie bawi? Mnie tak, ale bawi mnie również rozgrywka, która pomimo ogromnej losowości wciąga od samego początku. Gra wzbudza w nas często skrajne emocje, ale jest to główny atut tej gry. Mieszanie w kociołku i dorzucanie do niego kolejnych składników, może przyprawiać o niezły zawrót głowy. Musimy jednak podchodzić do tego bardzo rozważnie, gdyż jeden niepotrzebny składnik i… BUUUUUM!!! kociołek wybucha. Świetna zabawa i spora regrywalność. Uwielbiamy grać w Szarlatanów.

Zajrzyjcie do naszej recenzji tutaj

Grę najtaniej kupisz tutaj


Miejsca od 10 do 1 – kliknij tutaj


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to zachęcamy do polubienia nas na Facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *