Recenzje

Recenzja #916 I Love Polska

Ile wiesz o Polsce? Podróżuj od regionu do regionu i sprawdź swoją wiedzę w quizie pełnym ciekawych pytań i fantastycznych ilustracji! I Love Polska to wspaniała pomoc edukacyjna dla dzieci, które dzięki niej mogą lepiej poznać swoją ojczyznę.

Wydawnictwo I Love Polska: Tactic

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Tactic. Nie miało to wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Zdjęcia do recenzji gry zostały wykonane na macie od Playmaty.pl

Współpraca reklamowa z Ceneo.plI Love Polska to gra quizowa zamknięta w niewielkim opakowaniu, wydana na naszym ryku przez fińskie wydawnictwo Tactic. Jak wiadomo, Finlandia słynie z najlepszej edukacji na świecie, cieszy więc fakt, że podsuwa nam swoje pomysły na skuteczną (i przyjemną!) naukę dzieci. Tym razem udamy się w podróż po Polsce i odwiedzimy różne regiony, przy okazji odpowiadając na związane z nimi pytania.

Gra jest bardzo ładnie wydana i zdecydowanie cieszy oko. Mamy tutaj jasne kolory, a same karty z pytaniami zostały przepięknie zilustrowane. Z przyjemnością je oglądałam, podziwiając piękno naszej ojczyzny. Największe wrażenie zrobiła na mnie jednak plansza do gry w kształcie Polski! To fantastyczny pomysł, gdyż podczas zabawy, dzieci podświadomie uczą się położenia województw oraz ich nazw.

Karty z pytaniami są bardzo różnorodne, ale zwraca uwagę dobór miejsc i pytań, które na nich zwarto. Wydaje mi się, że wybrano samą „śmietankę” i nie chodzi mi tu wcale o łatwość pytań. Zawarto tu po prostu najważniejsze informacje, które każdy powinien znać. My dość dużo podróżujemy po Polsce, a nadal mnóstwo pytań stanowiło dla nas wyzwanie, szczególnie tych dotyczących tradycji i popkultury.

Oprócz kart i planszy, w pudełku znajdziemy również kostkę do gry, która będzie wskazywała nam nasz środek transportu. W zależności od wyrzuconego obrazka będziemy mogli poruszyć się od 1 do 3 pól. Ma to znaczenie przy wyborze karty, gdyż aby wygrać rozgrywkę musimy uzbierać 5 kart w 5 różnych kategoriach. Do gry załączono również krótką instrukcję, która w jasny sposób przedstawia zasady rozgrywki.


I Love Polska to bardzo dobry quiz edukacyjny, który sprawia sporo przyjemności zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Czy wiecie, gdzie i od kiedy odbywają się mistrzostwa Polski w pływaniu na byle czym? My już wiemy, a podczas zabawy z grą często korzystałyśmy z komputera i dodatkowo oglądałyśmy, bądź czytałyśmy o interesujących nas zagadnieniach z kart. Dzięki grze moje dzieci obejrzały pierwszy w życiu kabaret, a także zaplanowały już kilka wycieczek, aby zobaczyć najbardziej interesujące miejsca i zabytki.

Podoba mi się również element wyścigu w grze. Dzieci muszą zaplanować, na które pole najlepiej się poruszyć, aby móc wygrać rywalizację. Warunkiem zwycięstwa jest zebranie 5 kart z 5 różnych kategorii. Sprawia to, że gra jest ekscytująca, a dzieci lubią do niej wracać. Oczywiście po „przerobieniu” wszystkich 100 pytań, gra straci swoją regrywalność, ale myślę, że warto w nią zainwestować, szczególnie że cena nie jest zbyt wygórowana. Dla jakiego wieku jest przeznaczona? Ja grałam z 8 i 10-latką, ale niektóre pytania również stanowiły dla mnie wyzwanie.


I Love Polska to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy na naszym rynku quiz o Polsce dla dzieci. Zdecydowanie pozwala zwiększyć wiedzę i zaznajamia dzieci (i dorosłych!) z wieloma ciekawostkami. Zawarto w nim wiele interesujących pytań związanych z różnymi regionami Polski, tradycjami, popkulturą i przyrodą. Warto wspomnieć, że gra ma charakter rywalizacyjny. Oprócz głównej funkcji edukacyjnej zapewnia również dobrą zabawę, podczas której „podróżujemy” po planszy w kształcie Polski za pomocą różnych środków transportu i staramy się wyprzedzić innych graczy. Polecamy, chociaż to tylko (albo aż) quiz, my się świetnie przy nim bawiłyśmy!


  • aż 100 kart z ciekawymi pytaniami,
  • urocza plansza w kształcie Polski,
  • bardzo ładne ilustracje na kartach,
  • proste zasady rozgrywki,
  • świetna pomoc edukacyjna,
  • nawet dorośli znajdą dla siebie interesujące pytania.
  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa

Więcej o grze na Planszeo

Jeśli doceniasz naszą pracę i zaangażowanie albo po prostu podoba Ci się nasz portal i to, co robimy, to możesz nas wesprzeć niewielką kwotą – za co bardzo dziękujemy!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *