Recenzje

Recenzja #900 Smart Games Smart Dog

Zaprojektuj tor przeszkód dla swojego psiaka i ćwicz logiczne myślenie! Smart Dog z serii Smart Games to mądra i świetnie wykonana gra przeznaczona dla jednego gracza, obok której nie przejdzie obojętnie żaden miłośnik czworonogów.

Wydawnictwo Smart Dog: IUVI Games

Liczba graczy: 1

Wiek: 7+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa IUVI Games. Nie miało to wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl


Bardzo lubię gry z serii Smart Games, gdyż uważam, że każda z nich jest wartościowa i świetnie ćwiczy logiczne myślenie, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Mam wrażenie, że te łamigłówki nigdy się nie nudzą… Moje dzieci często do nich wracają, podobnie jak ja. Tym razem wzięłyśmy na warsztat grę Smart Dog, w której naszym zadaniem jest właściwe ustawianie przeszkód, aby piesek mógł przejść po torze do swojego właściciela. Czy gra przypadła nam do gustu? Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Gry z serii Smart Games odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania. Wszystkie elementy prezentują się przepięknie i zostały wykonane z grubego plastiku. Są tak ładne, że patrząc na Smart Dog, mam wrażenie, że obserwuje miniaturowy świat… Gra zapakowana jest w porządne tekturowe pudełko, ale po jej rozpakowaniu możemy przechowywać ją również samodzielnie. Plastikowe wieczko jest solidne i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby otworzyło się podczas transportu. Kolory są żywe i zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do rozwiązywania łamigłówek!

Oprócz gry w pudełku znajdziemy również instrukcję oraz książeczkę, w której zamieszczono aż 60 zadań o różnym stopniu trudności. Pierwsze zagadki są dosyć proste, najpierw układamy wskazane w zadaniu przeszkody, a następnie uzupełniamy tor klockami, które jeszcze nie zostały wykorzystane. Każda łamigłówka ma dokładnie jedno poprawne rozwiązanie, dzięki czemu bez problemu możemy sprawdzić, czy udało nam się dobrze rozwiązać zagadkę.

Gra Smart Dog spodobała nam się już od pierwszej rozgrywki! Piesek, którego musimy przeprowadzić przez tor, jest niezwykle sympatyczny, ale ma przed sobą dość trudne zadanie. Między niektórymi przeszkodami zostaną wolne miejsca, które nie oznaczają błędnego wykonania zadania, ale są po prostu elementem naszej trasy. Ustawienie całego toru nie jest wcale takie proste, tym bardziej że niektóre elementy mogą na siebie nachodzić, co dodatkowo zwiększa poziom trudności. Pierwsze zadania nie stanowiły dla nas większego problemu, ale „im dalej w las” robiło się zdecydowanie coraz trudniej…

Od gry ciężko jest się oderwać i chociaż jest to pozycja przeznaczona dla jednego gracza, to do niektórych łamigłówek siadaliśmy całą rodziną, starając się je wspólnie rozwiązać. Myślę, że Smart Dog spodoba się zarówno dzieciom, jak i starszym miłośnikom łamigłówek, a w szczególności tym, którzy kochają psy.

Smart Games Smart Dog to kolejna gra z uwielbianej przez nas serii łamigłówek! Tym razem naszym zadaniem jest ułożenie toru przeszkód dla sympatycznego psiaka. Do rozwiązania mamy aż 60 zagadek o wzrastającym stopniu trudności. Gra jest przepięknie wykonana i z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jeśli kochacie psiaki, to jest to dla Was pozycja obowiązkowa! Rozwiązywanie łamigłówek daje sporo satysfakcji i ćwiczy logiczne myślenie, jeśli więc jeszcze nie graliście w żadne gry z serii Smart Games, to warto to nadrobić. Może to właśnie Smart Dog skradnie Wasze serce?


  • solidne wykonanie,
  • idealny prezent dla miłośników psów,
  • aż 60 łamigłówek o różnym stopniu trudności,
  • praktyczne pudełko do przechowywania wszystkich elementów,
  • ćwiczy logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.
  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa

Więcej o grze na Planszeo

Jeśli doceniasz naszą pracę i zaangażowanie albo po prostu podoba Ci się nasz portal i to, co robimy, to możesz nas wesprzeć niewielką kwotą – za co bardzo dziękujemy!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *