Recenzje

Recenzja #798 Halli Galli & Halli Galli Junior

Jak szybko uda Ci się zadzwonić dzwonkiem? Skoncentruj się, obserwuj pojawiające się na stole karty i uderz w dzwonek we właściwym momencie! Halli Galli oraz Halli Galli Junior to dwie emocjonujące gry imprezowe, które sprawdzą się w każdym gronie!


Informacje o grach

Autor gier Halli Galli oraz Halli Galli Junior: Haim Shafir

Wydawnictwo: Egmont

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15 minut


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont. Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plLubicie szybkie gry imprezowe? Jeśli szukacie gier z prostymi zasadami, przy których świetnie bawią się zarówno dzieciaki oraz dorośli to koniecznie przeczytajcie o grach z serii Halli Galli. To gry, które już od dłuższego czasu były dostępne do kupienia w Polsce, teraz jednak ukazały się pod flagą wydawnictwa Egmont. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Halli Galli

Halli Galli to gra przeznaczona dla graczy od 6 roku życia. Zasady gry są bardzo proste i można wytłumaczyć je dosłownie w minutę. Gracze wykładają karty z owocami i uważnie je obserwują. Kiedy na stole pojawi się co najmniej 5 owoców danego typu, trzeba jak najszybciej zadzwonić dzwoneczkiem. Gracz któremu się to udało, w nagrodę zabiera wszystkie wyłożone karty.

Halli Galli to bardzo ładnie wykonana gra, która mieści się w kompaktowym opakowaniu. Oczywiście najważniejsze są karty z symbolami owoców. Największym powodzeniem cieszy się jednak dzwonek. Jest to dość niespotykany element w grach planszowych i chociaż gracze mogliby po prostu zaklepywać kartę z owocami, o wiele przyjemniej jest sobie zadzwonić, prawda?

Halli Galli Junior

Halli Galli Junior to jeszcze bardziej uproszczona wersja gry. W niewielkim opakowaniu również otrzymujemy zestaw ładnie wykonanych kart oraz dzwoneczek, tym razem jednak nie będziemy liczyć owoców, a będziemy obserwować miny pojawiających się klaunów. Do gry przyda się umiejętność rozpoznawania kolorów, gdyż zadzwonić możemy, jeśli na stole ukażą się dwa wesołe klauny w identycznym kolorze. Żeby nie było za prosto, w talii znajdują się również karty ze smutnymi klaunami, których nie należy brać pod uwagę!

Halli Galli Junior to gra przeznaczona dla dzieci już od 4 roku życia. Ćwiczy koncentrację oraz spostrzegawczość, ma proste zasady i świetnie sprawdzi się w grupie maluchów. Dorośli muszą się w niej jednak trochę podkładać, gdyż zwyczajnie będą szybsi od swoich dzieci.

Recenzja

Halli Galli oraz Halli Galli Junior to dwie bardzo wesołe gry, w które można zagrać dosłownie z każdym. Rozgrywka jest bardzo prosta i opiera się przede wszystkim na koncentracji i szybkości. Liczenie do 5 jest banalne, ale wyczekiwanie na pasującą kartę jest już bardzo emocjonujące, szczególnie dla najmłodszych. Wersja z owocami ćwiczy dodatkowo umiejętność prostego liczenia i może być wykorzystywane do nauki prostej matematyki.

Wersja Junior spodoba się maluszkom, dla których zwykła wersja gry jest nieco zbyt trudna. Obserwowanie pojawiających się obrazków ćwiczy wiele umiejętności, chociażby skupienia i czekania na swoją kolej. Największą furorę robi oczywiście dzwoneczek, który w tej wersji jest kolorowy i ozdobiony wesołą podobizną klauna.

Obie gry są praktycznie nieskończenie regrywalne, gdyż za każdym razem karty mogą nam się inaczej ułożyć i będą pojawiać się w innej kolejności. Gra sprawdza się najlepiej w gronie 3 i 4-osobowym, ale możemy spróbować rozgrywki w parze, jeśli nieco zmienimy zasady i będziemy wykładać po prostu po dwa stosy. Polecamy dla graczy w każdym wieku, którzy szukają czegoś niesamowicie zabawnego i przy okazji mało skomplikowanego.

Mocne Strony:

  • staranne wykonanie,
  • bardzo proste zasady,
  • emocjonująca rozgrywka,
  • sprawdzi się w każdym gronie,
  • duża regyrwalność,
  • idealna na imprezy,
  • ćwiczy koncentrację oraz refleks.

Słabe Strony:

  • lepiej sprawdza się dla 3 i 4 graczy.

Przydatne linki:

Grę Halli Galii najtaniej kupisz tutaj

Grę Halli Galli Junior najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *