Recenzja #716 Uczmy się: Emocje

Rozpoznawanie swoich emocji i określanie tego, co czujemy to jedna z ważniejszych rzeczy, których powinien nauczyć się każdy z nas. Uczmy się: Emocje to gra dla młodszych dzieci, dzięki której lepiej zrozumieją siebie i innych.


Informacje o grze Uczmy się: Emocje

Wydawnictwo gry Uczmy się: Emocje: Tactic

Wiek: 5-8 lat


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Tactic Wydawnictwo Tactic nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plPrzegląd elementów gry Uczmy się: Emocje

Uczmy się: Emocje to kolorowa układanka obserwacyjna dla najmłodszych z elementami gry. W pudełku znajdziemy 56 dość dużych puzzli, które po ułożeniu ukażą wesoły plac zabaw i bawiące się na nim dzieci. Gra jest bardzo ładnie wykonana, obrazki są sympatyczne i szczegółowe.

Oprócz puzzli w opakowaniu znajdziemy zestaw kart z pytaniami oraz krótką, lecz treściwą instrukcję z pomysłami na zabawy z wykorzystaniem układanki.

Zarys Rozgrywki

Już samo układanie puzzli stanowi świetną rozrywkę, ale po skończonej pracy możemy się jeszcze pobawić! Dzieci na obrazku prezentują najprzeróżniejsze zachowania i emocje i warto o nich porozmawiać. Dlaczego ten chłopiec jest wesoły? Dlaczego to dziecko nie chce się bawić? Czego się przestraszyła ta dziewczynka? Odpowiadając na pytania, dziecko uczy się empatii i rozpoznawania emocji. Zaczyna się zastanawiać, co mogą czuć inni ludzie w konkretnych sytuacjach i jak to wyrażają. Co więcej w grze nie mamy punktów, wygranych ani przegranych.

Czy gra nam się spodobała?

Uczmy się: Emocje to idealna gra, żeby wprowadzić najmłodszych w świat uczuć. Układanka jest bardzo sympatyczna, angażuje dziecko i zachęca do wspólnej zabawy i wyszukiwania różnych postaci i zachowań. Czuć w niej ducha fińskiej edukacji, gdzie najważniejsza jest zabawa i podążanie za dzieckiem. U nas grały w nią zarówno starszaki, jak i najmłodsza córka, której bardzo spodobała się przedstawiona na obrazku scenka.

Mocne Strony:

  • ciekawy obrazek do układania,
  • ładne kolory,
  • uczy rozpoznawania emocji,
  • zachęca do rozmowy o uczuciach,
  • bardzo ładne wykonanie.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *