Recenzje

Recenzja #639 Złota Rybka

Bardzo dobrze znana bajka o Złotej Rybce teraz w formie gry planszowej dla najmłodszych graczy. Proste zasady wymieszane z mechaniką memory oraz ślicznymi ilustracjami sprawią, że już trzylatkowie będą mogli spełnić swoje 3 marzenia. Złota Rybka czeka na Was!


Informacje o grze Złota Rybka

Autor gry Złota Rybka: Ewa Falkowska

Wydawnictwo: Granna

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15 minut

Wiek: 3+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Granna. Wydawnictwo Granna nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl



Recenzja gry Złota Rybka

Dobrze znana bajka o Złotej Rybce teraz w formie gry planszowej. W niewielkim, ślicznie ilustrowanym pudełku znajdziemy kilka elementów niezbędnych do rozgrywki. Coraz bardziej podobają mi się pomysły z wykorzystaniem pudełka jako elementu rozgrywki. Tak również jest w przypadku Złotej Rybki, co uważam za duży plus. W środku bardzo krótkiej instrukcji znajdziemy również samą bajkę. Do gry dołączono: niewielką planszę, kafelki marzeń, kafelki jeziora, kafelki śmieci, chmurki, drewniany pionek złotej rybki oraz kostkę. Wszystkie elementy prezentują się uroczo i co najważniejsze nie znajdziemy tutaj ani grama plastiku. Zadaniem najmłodszych graczy jest spełnienie 3 życzeń ze swojej prywatnej chmurki. Żeby tego dokonać, gracze będą rzucać kostką i przemieszczać złotą rybką po planszy. Ta może stanąć na jednym z 3 pól: korona, dziurka od klucza, wir.

Jak już wcześniej wspomniałem „Złota Rybka” to nic innego jak znana i lubiana dzieciom mechanika memory. Gdy rybka stanie na polu Korony to gracz odwraca kafelki i stara się odnaleźć jedno ze swoich marzeń. Dziurka od klucza pozwala podejrzeć kafelki w tajemnicy przed innymi graczami, a Wir potrafi nieco namieszać w rozgrywce, bo pozwala zamienić miejscami dwa kafelki.

Nauka poprzez zabawę!

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci doskonale radzą sobie z zapamiętywaniem, dlatego w Złotej Rybce mają większe szanse na zwycięstwo niż starsze rodzeństwo, czy rodzice. Dodatkowo podczas rozgrywki, możemy natrafić na śmieci, które możemy umieścić na polu dedykowanych pojemników na śmieci. Dzięki temu Złota Rybka może poruszyć się o dodatkowe pola po planszy. Nauka pozytywnych zachowań poprzez zabawę – coś pięknego. Złota Rybka nie odkrywa mechaniki memory na nowo, ale ubiera ją w bardzo ciekawą dla dzieci otoczkę, do tego szczypta ekologicznych pomysłów i otrzymujemy bardzo sympatyczną grę, do której nie trzeba specjalnie namawiać. Warto wspomnieć, że gra uczy zapamiętywania, przestrzegania prostych zasad, podstawy segregacji śmieci oraz pozwala „spełnić marzenia”. Rodzice podczas rozgrywki mogą dowiedzieć się o marzeniach swoich dzieci, a więc gra zachęca również do rozmowy z dzieckiem. Przy Złotej Rybce nasza 3 i pół roczna córka bawiła się bardzo dobrze i wciąż chętnie wraca realizować kolejne marzenia. Polecamy!

*Niestety śliczna drewniana Złota Rybka na czas sesji zdjęciowej gdzieś wypłynęła, bo nasza córka wykorzystywała ją często do innych zabaw.


Mocne Strony:

  • wykonanie,
  • wykorzystanie pudełka jako elementu gry,
  • ciekawa wariacja na temat mechaniki memory,
  • proste zasady,
  • śliczne ilustracje,
  • drewniana figurka złotej rybki,
  • brak plastiku w pudełku.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *