Recenzje

Recenzja #533 Pędzące Żółwie: Wyścig do choinki

Pędzące Żółwie w nowej, zimowej odsłonie! Wyścig do choinki to znana i lubiana gra w specjalnej wersji świątecznej. Poprowadź swojego żółwia do zwycięstwa i zachwyć się zimowym klimatem!


Informacje o grze

Autor gry Pędzące Żółwie: Wyścig do choinki: Reiner Knizia

Wydawnictwo: Egmont

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 20 minut

Wiek: 5-105


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont. Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Przegląd elementów

Nie wiem, czy trzeba je komukolwiek przedstawiać… Pędzące Żółwie to jedna z najpopularniejszych planszówek polecanych na grupach, toplistach i forach. W tym roku otrzymaliśmy specjalny prezent od wydawnictwa Egmont, czyli nową świąteczną wersję żółwików – Wyścig do choinki. Muszę przyznać, że gra prezentuje się wyjątkowo zimowo i pięknie! Dobrze znane zwierzaki poubierano w czapeczki i nauszniki, na okładce możemy zobaczyć choinki i gwiazdki i świat zasypany śniegiem.

Wszystkie elementy gry, które znajdziemy w opakowaniu, kojarzą się z zimową porą, ale same w sobie nie zostały zmienione względem podstawki. Otrzymujemy identycznej długości planszę, identyczną liczbę żółwików (w nieco zmienionych, pastelowych kolorach), żetony oraz karty, dzięki którym będziemy poruszać zwierzakami. Do gry dołączono również krótką, lecz treściwą instrukcję.


Zarys Rozgrywki

Zasady rozgrywki również pozostają bez zmian. Każdy w tajemnicy losuje kolor żółwia, a następnie stara się doprowadzić go jak najszybciej do mety. Po drodze można wskakiwać na inne żółwiki i skorzystać z podwózki na ich plecach.


Recenzja

Uwielbiam Pędzące Żółwie! To gra, która nigdy się nie nudzi i w którą można grać w każdym gronie i o każdej porze. Jest szybka, ma proste zasady i wciągającą rozgrywkę. Oczywiście mamy tutaj spory element losowości, gdyż nigdy nie wiemy, na jakie trafimy karty i może się zdarzyć, że nie będziemy mieli jak przesunąć naszego zwierzaka do przodu. Na szczęście taka sytuacja nie zdarza się za często i dość szybko można trafić na lepsze karty i „ruszyć do przodu”.

Sama rozgrywka jest bardzo przyjemna i polecam grę każdym początkującym graczom, zarówno z dziećmi, jak i bez nich. To gra, przy której można miło spędzić czas i czerpać radość z rozgrywki bez specjalnego wysilania opon mózgowych. To lekka gra, przy której dzieci uczą się koncentracji, planowania oraz… dochowywania tajemnicy, co wcale nie jest takie proste!

Gra w zimowej scenerii prezentuje się pięknie i z pewnością wyląduje u nas na świątecznym stole po wigilijnej kolacji. Oczywiście można byłoby zagrać w Wyścig do Sałaty, ale myślę, że o wiele przyjemniej w Święta będzie się ścigać do choinki… Polecam!


Mocne Strony:

  • zabawna rozgrywka,
  • rozwija umiejętności dzieci,
  • można zagrać w każdym gronie,
  • krótki czas gry,
  • proste zasady,
  • świąteczny klimat.

Słabe Strony:

  • od zwykłej wersji różni się jedynie grafiką.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *