Recenzje

Recenzja #618 Super Mega Fajna Gra

Wykreślaj liczby i odpalaj kolejne bonusy, równocześnie świetnie się bawiąc! Super Mega Fajna Gra to uniwersalna, dynamiczna pozycja, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie!


Informacje o grze

Autor gry Super Mega Fajna Gra: Phil Walker-Harding

Wydawnictwo: Rebel

Liczba graczy: 1-6

Czas gry: 20 minut

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Rebel. Wydawnictwo Rebel nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plSuper Mega Fajna Gra, to z pewnością pozycja o intrygującym tytule… Pudełko również jest dość tajemnicze i kiedy po raz pierwszy je otwierałam, zupełnie nie wiedziałam, czego się mogę spodziewać. Co tym razem wymyślił Phil Walker-Harding? Mam już w kolekcji kilka gier tego autora i ta… nie przypomina żadnej z nich. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Super Mega Fajnej Grze? Zapraszam do recenzji.


Przegląd elementów

Zacznijmy od wykonania. Super Mega Fajna gra jest jaskrawa i zdecydowanie przyciąga wzrok. Pudełko jest raczej małe i dobrze się sprawdzi w podróży. W środku opakowania znajdziemy zestaw ładnie wykonanych elementów. W grę możemy zagrać maksymalnie w 6 osób i tyleż też mazaków suchościeralnych mamy w pudełku. Najważniejsze dla rozgrywki są jednak karty, z których będziemy wykreślać liczby. Wykonano je z należytą starannością i zalaminowano – z pewnością szybko nie ulegną zniszczeniu. Podobnie karty punktacji, również wyglądają na trwałe.

W pudełku znajdziemy również plastikowe żetony błyskawic i księżyców. Są wygodne w użyciu i starannie wykonane. Do gry załączono również dobrze napisaną, krótką instrukcję, która w jasny sposób przedstawia zasady gry.


Zarys Rozgrywki

Rozgrywka w Mega Super Fajną grę jest bardzo prosta, a wyjaśnienie zasad zajmuje parę chwil. Zadaniem graczy jest uzyskanie jak największej liczby punktów i w tym celu będą oni wykreślać liczby z kart w swoim obszarze gry. Początkowo każdy dobiera 5 takich kart, z których zostawia sobie 3. Następnie gracze odsłaniają po kolei karty z liczbami i wykreślają odpowiadające im numery na swoich kartach.

Jeśli uda się zapełnić cały rząd bądź kolumnę można odpalić specjalną nagrodę. Czasem jest to dodatkowa cyfra do skreślenia, a czasem inny bonus – błyskawice, księżyc, który może przynieść dodatkowe punkty na koniec gry lub gwiazdka, za którą punkty otrzymamy po zakończeniu rundy. Bardzo przydatne są błyskawice. Każda z nich może zmienić wartość aktualnie obowiązującej na karcie cyfry o 1, przy czym numery się zapętlają – dodając do 9 błyskawicę, możemy na naszej karcie skreślić 1.


Recenzja

Myślę, że Super Mega Fajna Gra całkowicie zasłużyła sobie na swoją nazwę. To prosta gra, w którą spokojnie zagra każdy – i straszy i młodszy. Zasady są banalnie proste i polegają na sprytnym skreślaniu cyfr i szacowaniu ryzyka. Bardzo podoba mi się, że wszyscy równocześnie rozgrywają swoje tury. Nie ma tutaj przestojów, a wszyscy są cały czas zajęci!

Gra jest dynamiczna i bardzo szybka, 4 rundy mijają niewiadomo kiedy i… trzeba zacząć grać jeszcze raz. My nigdy nie poprzestajemy na jednej partii, szczególnie że odpalanie kolejnych bonusów wciąga jak bagno! Czasem umiejętne skreślenie liczby może wywołać aż 4 kolejne akcje! Musimy jednak pilnować, żeby czegoś nie przeoczyć…

Super Mega Fajna gra, jest szalenie regrywalna, co ma oczywiście związek z istniejącą losowością. Sama rozgrywka jest satysfakcjonująca i u nas sprawdziła się zarówno w gronie dzieci, jak i dorosłych. Grę można wykorzystać również jako pomoc edukacyjną, pomoże w treningu koncentracji, uważności i poćwiczy umiejętności matematyczne. Super Mega Fajnie polecam!


Podsumowanie

Super Mega Fajna Gra to dynamiczna pozycja, którą można zabrać ze sobą wszędzie! Wymaga niewiele miejsca, ma proste zasady, a odpalanie kolejnych bonusów daje ogromną satysfakcję i zachęca do dalszej zabawy. To gra uniwersalna, sprawdzi się w każdym gronie i spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nam bardzo przypadła do gustu i z pewnością zostanie w naszej kolekcji!


Mocne Strony:

  • świetne wykonanie,
  • ciekawa rozgrywka,
  • satysfakcjonujące tworzenie kombosów,
  • duża regrywalność,
  • tryb solo,
  • sprawdzi się w każdym gronie,
  • proste zasady.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *