Planszowy Express

Planszowy Express #94

Witaj w Planszowym Expressie! Przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze premiery gier planszowych z ostatnich kilku dni.

W tym tygodniu: Dog Pile, Dżem dobry, Caylus 1303, Nagaraja, Maracaibo, Detektyw: Przyczyny Naturalne, Kwiat Wiśni, Na językach, Kingdomino: Duel, Sherlock&Moriarty: Konfrontacja, Azul: Letni Pawilon, Rzuć na Tacę, Volt, Eminent Domain, Szarlatani z Pasikurowic: Szeptuchy, Komnata Strachu, Kolory Magii, Trismegistus: The Ultimate Formula, Camel Up, Roll Player: Fiends & Familiars, Kartgrafowie, Lockup: A Roll Player Tale, Zamek, Tytani, Plażing: Parawany w dłoń, Tapestry, Pojedynek Superbohaterów, Wyprawa do El Dorado, Włościanie.

Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB


Dog Pile (Rebel) – zapowiedź

Wysil swój umysł i wypełnij dostępną przestrzeń psiakami o różnych kształtach i rozmiarach. I pamiętaj: przestrzeń bez psa to przestrzeń stracona!

Jak to działa?

Zasady Dog Pile są banalnie proste i można je zamknąć w trzech krokach:

 1. Wybierz układankę. 
 2. Przygotuj psy. 
 3. Rozwiąż zagadkę w taki sposób, żeby elementy zmieściły się na określonej przestrzeni.

W pudełku znajduje się aż 48 łamigłówek wraz z odpowiedziami, zapewniających świetną, intelektualną zabawę.

Do 1 stycznia 2020 r. Dog Pile znajdziesz wyłącznie w Empiku!


Dżem dobry (Rebel) – zapowiedź

Dżem dobry to gra imprezowa, w której liczy się dedukcja i praca zespołowa. Spróbuj wejść w buty pozostałych graczy, by tworzyć podpowiedzi, które najlepiej do nich trafią. Jednocześnie staraj się odgadnąć własną literę na podstawie wskazówek, które układają dla Ciebie inni! Finałowe wyzwanie pozwoli Wam ocenić owoce wspólnego trudu. Jeśli stworzycie zgraną drużynę, poznacie słodki smak zwycięstwa!

Planowana data premiery: I kwartał 2020 r.


Caylus 1303 (Rebel) – zapowiedź

1303 rok. Wojna z Anglią dobiegła końca, ale prowincja Gujenna nadal pozostaje pod jej panowaniem. Położony tuż przy granicy zamek Caylus wymaga umocnień i modernizacji. Ty, jako mistrz budowniczy, odpowiadasz za dostarczanie materiałów, żywności i siły roboczej, tak, aby budowa przyniosła jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Aby osiągnąć cel, będziesz konstruować budynki i rekrutować wykwalifikowanych pracowników, a także zarządzać nimi, by byli jak najefektywniejsi. Ich praca może zapewnić Ci chwałę i prestiż!

Caylus 1303 to klasyczna gra planszowa oparta o mechanikę przydzielania robotników. Podczas zabawy wcielamy się w budowniczych, którzy rywalizują o względy króla, rozwijając poszczególne prowincje. W serii 9 rund gracze będą gromadzili punkty prestiżu, otrzymywane za rozwijanie miasta i wsparcie budowy zamku Caylus. Ten, kto zdobędzie ich najwięcej, wygrywa.

Planowana data premiery: I kwartał 2020 r.


Nagaraja (Rebel) – zapowiedź

Na terenie Indii odkryto bliźniacze świątynie dwóch zapomnianych bóstw. Wszystko wskazuje na to, że znajdują się w nich bezcenne artefakty! Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, wyruszyliście na poszukiwanie skarbów, zaczynając tym samym wyścig o wielką stawkę. Nie będzie łatwo – czeka Was poruszanie się w labiryncie dróg, a także… klątwa złego boga Garudy!

Nagaraja to dwuosobowa gra, w której eksplorujemy świątynie w poszukiwaniu cennych relikwii. Naszym zadaniem będzie pozyskiwanie i umieszczanie na planszy odpowiednich kafelków z drogami w taki sposób, by dostać się do artefaktów. Aby wygrać, musimy zebrać 25 punktów (sumowanych z wartości zdobytych przedmiotów). Chyba że ktoś z nas odkryje 3 relikwie oznaczone jako przeklęte – taka osoba automatycznie przegrywa pojedynek, a klątwa zapewni jej zmartwienia znacznie większe i ważniejsze niż poszukiwanie skarbu.

Planowana data premiery: 2020 r.


Maracaibo (nieznane wydawnictwo) – zapowiedź

Maracaibo to nowa gra strategiczna przeznaczona dla od 1 do 4 graczy autorstwa Alexandra Pfistera. Akcja gry przenosi nas na Karaiby w XVII wieku. Gracze starają się zwiększać swoje wpływy w trzech krajach podczas czterech rund. Będziemy pływać, dostarczać towary do miast, czy też wykonywać przeróżne misje. Naszym statkiem będziemy się poruszali za pomocą kart, a więc odpowiednie zarządzanie będzie tutaj kluczem do zwycięstwa.

Planowana data premiery: nieznana


Detektyw: Przyczyny Naturalne (Portal Games)

Portal Games świętuje pierwszą rocznicę wydania gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa. Z tej okazji opublikowana została bonusowa sprawa „Przyczyny Naturalne”. Jest ona już dostępna na stronie Portal Games.

Profesor Calvin Higgs zostaje znaleziony martwy w swoim laboratorium w Instytucie Biologii Uniwersytetu Wspólnoty Narodów w Wirginii. Czy uda Ci się dowiedzieć, dlaczego zmarł? Kto jest odpowiedzialny? Twoje umiejętności detektywistyczne, duch współpracy grupowej i wyobraźnia są niezbędne, aby wyjaśnić tę zbrodnię.

„Przyczyny Naturalne” to krótka sprawa z czasem gry około 90 minut. To idealna okazja, by poznać grę Detektyw i rozpocząć zabawę! Dla graczy, którzy znają już Detektywa to możliwość, by zaprezentować grę nowym graczom i wprowadzić ich w świat Detektywa!

Na stronie internetowej gracze znajdą zasady gry i pliki do wydruku razem ze wszystkimi materiałami potrzebnymi aby rozegrać sprawę (nawet dla tych, którzy nie posiadają gry bazowej!)

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa jest grą kooperacyjną dla 1 do 5 graczy, z których każdy przyjmuje rolę śledczego próbującego rozwikłać zbrodnię.

Link tutaj


Kwiat Wiśni (Fox Games) – zapowiedź

Przepiękna gra z niesamowitymi elementami, która przeniesie cię w wyobraźni do pełnej kwiatów wiśni, urokliwej Japonii.

Czy masz szczęście i nie zawahasz się go użyć, aby zdobyć jak najwięcej kwiatów? Czy wolisz grać ostrożnie, ale bezpiecznie? Spróbuj swoich sił i przekonaj się, czy masz szansę zostać najpotężniejszym kolekcjonerem kwiatów wiśni w całej Japonii.

Planowana data premiery: 25 września 2019

Na językach (Fox Games)

Wyposażeni w klejące języki, musicie nimi chwycić owada w określonym kolorze i kształcie. Kto z was zrobi to pierwszy, otrzymuje punkt. Musicie jednak uważać, aby nie użądliła was osa, a także aby wasze języki nie poplątały się wzajemnie.

Czy to właśnie twój lepiący język przyniesie ci zwycięstwo? Czy będziesz wystarczająco szybki i na tyle zwinny, aby pokonać współgraczy? Na językach to zabawna gra, którą pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli!

Planowana data premiery: 25 września 2019

Kingdomino: Duel (Fox Games) – zapowiedź

Jest to kościane domino przeznaczone dla dwóch graczy, które opiera się na mechanice oryginalnego, bestsellerowego Kingdomino.

Rzuć kośćmi, połącz je w domino i dołącz do swojego terytorium. Bądź szybszy od przeciwnika w zbieraniu wpływów, które pozwolą Ci skorzystać z dodatkowych umiejętności oraz zdobądź jak najwięcej punktujących koron, aby rządzić najpotężniejszym królestwem.

Planowana data premiery: początek 2020 roku

Komiks paragrafowy
Sherlock&Moriarty: Konfrontacja (Fox Games)

Na pozór zwykła podróż pociągiem między Londynem a Liverpoolem okazuje się być szansą na zaprezentowanie niezwykłych umiejętności śledczych…Wciel się w Holmesa, Watsona lub Moriarty’ego i rozwiąż sprawy skradzionych diamentów, porwania księżniczki i tajemniczej śmierci. Postaraj się być jak najlepszym detektywem – przepytuj podejrzanych, zwracaj uwagę na wskazówki.

Doprowadź do pomyślnego zakończenia śledztwa, bo tutaj bohaterem jesteś Ty!

Komiks w najlepszej cenie kupisz tutaj

Azul: Letni Pawilon (Lacerta) – zapowiedź

Na przełomie XVI i XVI wieku, król Manuel I zlecił największym portugalskim rzemieślnikom budowę wspaniałych budynków. Po ukończeniu pałaców Evora i Sintra król starał się zbudować letni pawilon ku czci najsłynniejszych członków rodziny królewskiej. Ta konstrukcja była przeznaczona dla najbardziej utalentowanych rzemieślników – których umiejętności odpowiadają splendorowi, na jaki zasługuje rodzina królewska. Niestety, król Manuel I zmarł przed rozpoczęciem budowy.

W Azul: Letni Pawilon gracze wracają do Portugalii, aby wykonać zadanie, które nigdy się nie rozpoczęło. Jako mistrzowski rzemieślnik musisz użyć najlepszych materiałów, aby stworzyć pawilon letni, unikając przy tym marnowania zapasów. Tylko najlepsi sprostają wyzwaniu, jakim jest uhonorowanie portugalskiej rodziny królewskiej.

Premiera: I połowa 2020 roku

Rzuć na Tacę (G3) – premiera

„Rzuć na tacę” to sprytna gra kościana. Gra trwa określoną liczbę rund, zależną od liczby uczestników. Gracze starają się umiejętnie wykorzystywać kości i wywoływać reakcje łańcuchowe dzięki bonusom. Wyniki rzutów należy wpisywać na arkuszach gry, do obszarów w odpowiednich kolorach. Każde skreślenie czy wpisanie wyniku, przybliża gracza do zdobycia punktów, a tym samym do zwycięstwa. 

Pamiętajcie, że kości z niższymi wynikami niż wybrana, trafią na srebrną tacę, aby mogli z nich skorzystać przeciwnicy! Wygrywa gracz, który na koniec gry (po określonej liczbie rund), ma najwięcej punktów.

Uwaga: jeśli gracz nie ma towarzystwa, może zagrać sam. Celem jest wtedy zebranie możliwie jak największej liczby punktów.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj

Volt (Galakta) – zapowiedź

Dzisiejszego wieczoru będziemy świadkami starcia najwspanialszych stalowych gladiatorów obecnego sezonu Ligi Walk Robotów (RFL).

Roboty bojowe już wyjeżdżają na arenę. Publiczność głośno domaga się akcji rozświetlonej wiązkami laserów. Na pewno to finałowe starcie będzie od nich wręcz błyszczeć! Operatorzy już przyszykowali swoje aparatury. Przygotujcie się na zupełnie nowy poziom cybernetycznego zniszczenia. W końcu tylko jeden operator może sięgnąć po tytuł mistrza.

W stworzonej przez Emersona Matsuuchi grze VOLT, 2-4 graczy równocześnie programuje roboty bojowe, które toczą ze sobą bój na arenie. Programowanie, to po prostu odpowiednie rozmieszczenie, w tajemnicy przed rywalami, trzech kości, które wskazują, jak robot będzie się poruszał i w którym kierunku będzie strzelał. Dzięki swym prostym zasadom szkoleniowym, do pierwszej rozgrywki w VOLT można przystąpić już po kilku minutach. To doskonała pozycja familijna, w trakcie której czeka Was naprawdę wiele dobrej zabawy!

Dzięki licznym kartom modułów, które można dołączyć do robotów w zaawansowanej wersji gry, oraz różnorodnym arenom, VOLT przez długi czas zapewnia nowe wyzwania, nawet dla graczy, których wcale nie jest tak łatwo zadowolić. Dostępny w grze moduł Sztucznej Inteligencji pozwala utrzymać emocje na najwyższym poziomie nawet wtedy, gdy w rozgrywce nie bierze udziału komplet graczy. Nie zapominajmy także o zasadach Mistrzostw Ligi Walk Robotów, dzięki którym czterej gracze mogą stoczyć bój o upragniony tytuł mistrza.

Gra VOLT będzie dostępna w sklepach w IV kwartale tego roku.

Eminent Domain (Baldar) – zapowiedź

Deckbuilding o budowaniu galaktyki w 45 minut.

Eksploracja galaktyki w skrócie:
1. AKCJA: Zagraj kartę. Tylko ty możesz jej użyć!
2. MISJA: Poprowadź misję – twój przeciwnik może cię naśladować albo porzucić misję!
3. PORZĄDKOWANIE: Zarządzaj swoimi kartami tak, aby przygotować się do kolejnych tur!

Premiera: IV kwartał 2019 roku

Szarlatani z Pasikurowic: Szeptuchy (G3) – zapowiedź dodatku

Dodatek do gry Szarlatani z Pasikurowic oferuje możliwość gry do pięciu graczy. Zawiera również więcej ksiąg ze składnikami, nowe rodzaje ziół oraz wstęp do Ziołowych Wiedźm, które dadzą więcej różnorodności i regrywalności.

– czarny zestaw dla 5 gracza,
– 8 dwustronnych ksiąg składników, czyli jeszcze więcej możliwości!,
– 12 szeptuch,
– 15 monet szeptuch,
– 5 misek na wylewającą się mikturę!,
– 153 znaczniki składników.

Premiera dodatku już w październiku!

Komnata Strachu (Nasza Księgarnia)

KOMNATA STRACHU to gra dla dzieci, która wymaga spostrzegawczości i świetnego refleksu! Gracze wchodzą do komnaty i muszą odpowiednio reagować na pojawiające się strachy. Muszą jak najszybciej wskazywać na swoich żetonach strachy pasujące kształtem lub kolorem do strachów pojawiających się na kartach. Proste zasady, wielkie emocje. Bądźcie szybsi od rywali!

Premiera 16 października

Kolory Magii (Nasza Księgarnia) – zapowiedź

KOLORY MAGII to gra dla fanów dwuosobówek. Wymaga planowania i odpowiedniej strategii, ale niesie też wielkie emocje! Gracze odwiedzają wieże i gromadzą dostępne tam magiczne składniki. Wykorzystują je do rzucania zaklęć. Im więcej zgromadzą składników, tym więcej punktów zdobędą.

Premiera 16 października

Trismegistus: The Ultimate Formula (Lucrum Games) – zapowiedź

Jesteś adeptem tajemniczej sztuki alchemii, szukając sposobu, aby stać się następcą największego żyjącego alchemika – Hermesa Trismegistusa. Aby to zrobić, będziesz przekształcać zwykłe metale w czyste złoto, przeprowadzać eksperymenty i wymyślać artefakty, aby w końcu osiągnąć wieczną wielkość.

Premiera listopad 2019 roku

Camel Up (Lucrum Games) – premiera

Gracze obstawiają wyniki wyścigu pięciu wielbłądów, starając się ocenić który z nich zajmie pierwsze, a który drugie miejsce w biegu dookoła piramidy. Im szybciej wytypujesz zwycięzcę tym więcej możesz wygrać – oczywiście jeśli Twój kandydat wygra!

Nowa edycja tej gry charakteryzuje się nowymi grafikami, planszą, odmienionym modelem piramidy, wyrytą kostką, zupełnie nowymi modelami rozgrywki w tym wielbłądy biegnące w przeciwnym niż tor wyścigu kierunku!

Roll Player: Fiends & Familiars (Ogry Games) – zapowiedź

W grze Roll Player: Fiends & Familiars gracze mogą od teraz dodawać do swojej postaci znajomych. Te stworzenia dodają więcej opcji podczas tworzenia postaci i dzięki czemu każdy gracz może na nowo odkrywać mechanikę gry. Zupełnie nowy zestaw potworów, nowe klasy i karty rynku zapewnią graczom jeszcze większą różnorodność.

Premiera IV kwartał 2019 roku

Kartografowie (Ogry Games) – zapowiedź

W kartografach gracze rywalizują o zdobycie jak największej liczby gwiazd reputacji przed upływem czterech sezonów. Każdego sezonu gracze korzystają z kart mapy i zdobywają reputację, wykonując rozkazy królowej przed końcem sezonu. Gracz z największą liczbą gwiazd reputacji pod koniec zimy wygrywa!

Premiera w listopadzie 2019 roku

Lockup: A Roll Player Tale (Ogry Games) – zapowiedź

Lockup: A Roll Player Tale to gra z mechaniką worker-placement dla jednego do pięciu graczy. W grze gracze zarządzają grupami stworów – gnolli, koboldów, misiów, goblinów lub insektoidów – zamkniętych w Więzieniu Kulbak.

W każdej rundzie gracze starają się zachować kontrolę nad strażnikami, przydzielając swoją załogę do różnych miejsc w Kulbak. Gracz z najsilniejszą załogą w każdym miejscu na końcu każdej rundy zyskuje najwięcej zasobów, zatrudnia najsilniejszą załogę i buduje najpotężniejsze przedmioty oraz zwiększa swoją reputację. Gracz o najwyższej reputacji na końcu szóstej rundy wygrywa.

Premiera w 2020 roku

Zamek (Nasza Księgarnia) – zapowiedź

Zamek” to polska edycja gry „The Castle” wydawanej w innych krajach w serii „Carcassonne”.

Podczas gry układacie kafelki w obrębie murów zamku. Tworzycie drogi, łąki, domy i chlewy, nad którymi staracie się przejąć kontrolę. W tym celu wysyłacie tam swoich poddanych: heroldów, mnichów, giermków i rolników. Dodatkowe punkty zdobędziecie za kapliczki na łąkach oraz dyby ustawione przy drogach.

Jedna z najlepszych dwuosobowych gier strategicznych!

Premiera w październiku 2019 roku

Tytani (Go On Board) – Crowdfunding

TYTANI to gra typu area control osadzona w realiach krwawych wojen rozdzierających XVII wieczną Europę. Zostań Królem jednego z 4 narodów i wspierany przez mitycznego Tytana stań do walki o dominację na Starym Kontynencie! Zostań częścią projektu, pomóż w wydaniu gry i ciesz się ekskluzywną zawartością, najlepszą ceną i najszybszą dostawą!

Link do kampanii tutaj

Plażing: Parawany w dłoń – Crowdfunding

Mechanika gry bazuje na 2 rozwiązaniach – “area control” i “set collection”, czyli na otaczaniu parawanami, kocami i gratami obszarów na plaży, co skutkuje zbieraniem zasobów (bursztynków, muszelek i kamyczków), które punktują w zależności od tego czy są takie same, czy różnorodne.

Gracze posiadają zestaw elementów – parawany, koce i graty (łopatka, torba, klapki, itp.), za pomocą których otaczają leżące na plaży zasoby – bursztynki, muszelki i kamyczki. Otoczone zasoby stają się własnością gracza, który je otoczył i pozyskał z plaży. Gracze mogą wykorzystywać parawany, koce i graty innych graczy do zamykania swoich obszarów, a także elementy plaży takie jak molo, falochron czy budynki (bar, lodziarnia). Od morza grodzić się nie trzeba. Grę urozmaica pogoda, która w zależności od kierunku wiatru, słońca czy deszczu punktuje inne strategie.

Plansza jest modularna, losowo rozkładana, zaś do dyspozycji graczy jest więcej kafli planszy niż wymagane do maksymalnego układu dla 4 graczy, co znacząco zwiększa regrywalność.

Link do kampanii tutaj

Tapestry (Phalanx) – zapowiedź

Tapestry to gra planszowa w której 1-5 graczy będzie budowało swoją własną cywilizację. Zaczynając od początków ludzkości, tworzyć będziecie historię swojej nacji poprzez kolejne epoki, aż po czasy przyszłe i podróż do gwiazd. Ścieżka, jaką wybierzecie będzie znacznie się różniła od prawdziwych, historycznych wydarzeń – twoja cywilizacja będzie jedyna w swoim rodzaju.

W Tapestry gracze rozpoczynają grę od zera i dokonując postępu w czterech różnych dziedzinach (nauce, technologii, eksploracji i sztuce wojennej), otrzymywać będą coraz większe korzyści. Mogą skupić się na konkretnej dziedzinie lub postawić na bardziej zbalansowany rozwój. Będą także zwiększali swoje dochody, budowali swoją stolicę, wykorzystywali unikalne zdolności swojej nacji, zdobywając jednocześnie punkty zwycięstwa i karty, które stworzą historię ich cywilizacji. Dzieje Twojego narodu zależą od Ciebie, czy zdecydujesz się stanąć na jego czele i napisać historię od nowa?

Czym wyróżnia się Tapestry?
– Na pierwszy plan wysuwają się przepięknie wykonane elementy gry i soczyste kolory, które towarzyszą nam podczas całej rozgrywki – warstwa wizualna tej gry planszowej przykuwa uwagę wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Planszówkowi esteci będą zachwyceni pracą, jaką włożył wydawca w wygląd tej gry. 
– Ciekawa koncepcja gry cywilizacyjnej, z prostymi zasadami, lecz głęboką rozgrywką, która za każdym razem będzie wyglądała inaczej, w zależności od tego, jaką cywilizację będziemy prowadzić i w jaki sposób.

Premiera w listopadzie 2019 roku

Pojedynek Superbohaterów (Egmont) – premiera

Wciel się w ulubionego superbohatera DC Comics – Batmana, Wonder Woman, Flasha i innych. Zdobądź potężne supermoce, mega sprzęt i lojalnych sprzymierzeńców. A może wolisz wykorzystać łotrów, by zaatakować swoich współgraczy? Wybierz swoją strategię i ruszaj po zwycięstwo!

Pojedynek Superbohaterów DC to gra karciana z uniwersum DC Comics oparta na popularnym mechanizmie budowania talii! 

W trakcie gry tworzysz swoją talię postaci. Na początku dysponujesz tylko prostymi ciosami, jednak w trakcie gry zdobywasz nowe potężniejsze karty. Karty wzajemnie na siebie oddziałują i współgrają z umiejętnościami Twojej postaci. Tylko dobrze działająca i naoliwiona maszyna pozwoli ci pokonać Superłotrów i zwyciężyć grę!

Wyprawa do El Dorado (Nasza Ksiegarnia) – premiera

Proste zasady, wielkie emocje! Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do legendarnego miasta El Dorado.

Zorganizuj ekspedycję i udaj się w podróż przez dżunglę. Będziesz potrzebował doświadczonych przewodników i odpowiedniego sprzętu. Zatrudnisz zwiadowcę czy skorzystasz z pomocy tubylców? Wybierzesz podróż statkiem czy wynajmiesz samolot? Bądź szybszy od rywali! Każda rozgrywka wymaga innej strategii.

Najlepsza gra Reinera Knizi od ponad 10 lat! Nominowana do prestiżowej nagrody „Spiel des Jahres”.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj

Włościanie (IUVI Games) – zapowiedź

To gra, która zdobyła serca wspierających na Kickstarterze (ang. Villagers). Ta świetna karcianka, w której stajemy się założycielami średniowiecznej wioski, szturmem zdobyła nasze serca. Co ważne, gra będzie wydana wraz z większością odblokowanych celów, w tym z trybem solo.

Jako założyciel średniowiecznej osady będziesz oferować schronienie ludziom o najróżniejszym fachu, aby ci ciężką pracą przysłużyli się do rozwoju społeczności. Jeśli zdołasz zwerbować właściwych pracowników i stworzysz zyskowne łańcuchy produkcyjne, dbając jednocześnie o dostępność pożywienia i możliwości rozbudowy, twoja osada rozkwitnie i to ty zostaniesz obwołany zwycięzcą!

Premiera jeszcze w tym roku


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

2 thoughts on “Planszowy Express #94

 • Szkoda, że chociaż 1 zdjęcia pod każdą grą nie daliście. Kiedyś lepiej się te newsy przeglądało.

  Odpowiedz
  • Dzięki za ten wartościowy komentarz. Postaramy się do tego wrócić 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *