Planszowy Express #58

Planszowy Express 58

3 lutego 2018 roku

Witamy w kolejnym Planszowym Expressie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was najświeższe wiadomości ze świata gier planszowych.

Jak zawsze zapowiedzi i premiery: Klany Kaledonii, Kimono, Słowonogi, Vikings Gone Wild: Master of Elements, Strażnicy Xobos, najpopularniejsze gry tygodnia i inne.


Zajrzyjcie koniecznie do naszych najnowszych recenzji:

Recenzja #96 Miszmasz!

Miszmasz! to następca Jungle Speed, który przyprawia o zawrót głowy! Z ogromu różnokolorowych kart trzeba będzie dostrzec parę i to nie jedną! Ręce gotowe do boju o karty?

Recenzja #97 Alien Artifacts – Artefakty Obcych

Alien Artifacts przeniesie Cię w świat kosmicznych zmagań. W tej grze zajmiesz się eksploracją i eksploatacją planet, eksterminacją obcych i rywali, a nowe technologie pozwolą na ekspansję Twojej cywilizacji. Czy jesteś gotów, by wziąć udział w rozbudowie własnego imperium?


Klany Kaledonii (wyd. Czacha Games)

Gra Klany Kaledonii, która szturmem wbiła się do czołówki 100 najlepszych gier na świecie według rankingu BoardGameGeek zostanie wydana w Polsce. Za jej wydanie będzie odpowiedzialne wydawnictwo Czacha Games. Gra ma pojawić się na jednej z platform służących do wspierania gier, a początek kampanii przewidziany jest na początek marca. Egzemplarz gry powinien trafić do was na przełomie sierpnia/września. Klany Kaledonii to świetna gra typu „euro”, gdzie przyjdzie nam się wcielić w jeden z szkockich klanów. Będziemy uprawiali zboże, produkowali whisky, hodowali trzodę. Cała partia powinna zamknąć się w granicach dwóch godzin. Stoczyć bój o wieczną chwałę będzie można od 1 do 4 osób.

Kampania startuje z początkiem marca


Rebel i Asmodee

Wielki gigant, czyli firma Asmodee przejmuje największe polskie wydawnictwo czyli Rebel. To pierwszy krok tej dużej firmy na polskim rynku i jednoczesne umocnienie swoich wpływów w Europie. Prawdopodobnie połączenie katalogu produktowego Asmodee z możliwościami Rebela w Polsce z pewnością przełoży się na możliwość rozpowszechniania na tym rynku nowych gier pochodzących od partnerów grupy Asmodee.


Kimono (wyd. Hobbity)

Kimono

Wydawnictwo Hobbity zapowiedziało grę Kimono, która prawdopodobnie przybierze nowe szaty, gdyż oryginał tej gry „Colors of Casane” nie przyciągał uwagi swoim wykonaniem. Gra pozwala nam na układanie koło siebie różnokolorowych kart, aby ostatecznie przybrały one wygląd tytułowego Kimona. Zarządzanie kartami będzie jednak utrudnione przez pewne zastrzeżenia. Rozgrywka będzie toczyć się na przestrzeni 12 rund i jest przeznaczona dla od 3 do 4 graczy. Więcej szczegółów poznacie wkrótce.


Słowonogi (wyd. Kudu Games)

YouTube Video Preview

Wydawnictwo Kudu Games po raz kolejny zaskakuje szalonym pomysłem na grę. Tym razem Słowonogi, czyli urocze dżdżownice, których części ciała to literki. Jest to kompaktowa gra słowna, która bardzo możliwe, że zadowoli osoby, które lubią się głowić nad wymyślaniem trudnych słów. Jednak tutaj będzie również wymagany spryt, gdyż słowa te trzeba ułożyć jak najszybciej. Set-up gry jest bardzo krótki, a w rozgrywce może wziąć udział tyle osób, ile jest tylko w stanie pomieścić się przy stole. Co więcej, nowi gracze mogą dołączyć do partii w trakcie jej trwania. Jak się to sprawdzi w praktyce – zobaczymy. Już za 29 zł otrzymacie swój własny egzemplarz. Zerknijcie na opis kampanii, bo być może was zainteresuje.

Aktualnie trwająca kampania na platformie wspieram.to – klik


Vikings Gone Wild: Master of Elements (wyd. Games Factory)

Już 9 lutego na wspieram.to startuje kampania dodatku do gry Viking Gone Wild, który prezentuje się nadzwyczaj dobrze.

Dodatek do gry Vikings Gone Wild, w którym będziemy budować nasze wioski oraz walczyć, aby zaimponować Bogom. Do naszych plemion dołączą także Mistrzowie Żywiołów, którzy będą w każdej rundzie generować dla nas żetony elementów. Pozwolą one na wykorzystanie mocy kolejnej nowości, czyli artefaktów oraz zdolności nowych jednostek. Na początku gry każdy z graczy otrzyma także kartę Boga, który również będzie pozwalał na wykorzystanie swoich unikalnych umiejętności podczas gry. Piotr Struś

Kampania na wspieram.to startuje 9 lutego


Strażnicy Xobos (wyd. Imagine Realm)

Straznicy Xobos

Nowość od wydawnictwa Imagine Realm – Strażnicy Xobos. Jest to gra, która od samego początku wzbudziła moje zainteresowanie. Nie tylko klimatem i wykonaniem, ale również mechaniką, która została skonstruowana w taki sposób, że powinna zadowolić najbardziej zaawansowanych graczy. Zarządzanie swoimi jednostkami nie należy do najłatwiejszych zadań, ale możliwości jakie oferuje wam gra są ogromne.

Gra opowiada o potężnych Strażnikach Xobos, którzy rywalizują miedzy sobą o przetrwanie. Aby jednak przejąć władzę na planecie, będziecie musieli wykazać się niezwykłymi zdolnościami taktyki i planowania oraz umiejętnościami ekonomicznymi. Walka będzie dynamiczna i emocjonująca. Każda decyzja i każdy ruch mają tutaj ogromne znaczenie.

Kampania startuje 8 lutego – już teraz zapoznajcie się z projektem tutaj


Gry, które w tym tygodniu zyskały największą popularność

  1. Rising Sun – skok z 2223 na 1413 miejsce, obecnie 1124.
  2. Projekt Gaja skok z 61 na 50 miejsce, obecnie 44.
  3. Twilight Imperium: 4 edycja – skok z 109 na 92 miejsce, obecnie 81.
  4. Spirit Island – skok z 186 na 163 miejsce, obecnie 156.
  5. Charterstone skok z 165 na 146 miejsce, obecnie 127.

Szybkie informacje:

  • Zostały wydane takie takie gry jak: Arkana Miłości, Arkana Miłości 2, Loot Island, Horror w Arkham: Gra karciana LCG – Blada Maska, Runebound: Nierozerwalne więzi
  • Altiplano – premiera w marcu 2018 roku (wyd. Baldar).
  • Górą i Dołem – premiera w I kwartale 2018 roku (wyd. Bard).

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnego Planszowego Expressu już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *