Planszowe nowinki #21

2 sierpnia 2017 roku

Planszowe Nowinki 3 1 Planszowe nowinki #21

Kolejna część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

W dzisiejszym odcinku: ekipa z Game Troll w TV, już niedługo na Kickstarterze Castles and Dragons: Board Game, drugi epizod A4 Quest już dostępny do pobrania, ogromna promocja na Broom Service w Empiku. Już wkrótce Story Cubes: Odkrycia, Potwory i Tajemnice. Sukces Stworze na wspieram.to, premiera mini dodatku do Tajniaków – Sami Nieswoi. Zapowiedź gry Metro 2033: Przełom oraz Krainy Lodów.


Game Troll w telewizji (E-SPORT TV)

Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy chłopakom z GameTrollTv za pierwszy w Polsce program dotyczący gier planszowych w telewizji. Pierwszy odcinek Rzut Kostką możecie zobaczyć poniżej, jednak kolejne odcinki będzie można zobaczyć tylko na kanale E-Sport TV, który już dziś jest dostępny na platformach Jambox, Multimedia Polska, TEL-KAB Pruszków, Vectra. Miejmy nadzieję, że dzięki tej ramówce gry planszowe dotrą do szerszego grona odbiorców i rynek nabywców jeszcze bardziej się rozszerzy.


Castles and Dragons: Board Game

LEAD Castle and Dragons Planszowe nowinki #21

1 września 2017 roku rusza z kampanią na platformie Kickstarter gra Castles & Dragons: Board Game. Rozgrywka jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, a wiek to minimum 12 lat. Gra przenosi nas w fantastyczną krainę, gdzie wcielimy się w postać jednego z czterech władców próbujących stworzyć własny kraj. Można tego dokonać poprzez wyeliminowanie innych graczy i podbój kontynentu, bądź też rozwój ekonomiczny krain. Przyjdzie nam się zmierzyć z dynamicznie rotującym rynkiem, gdzie ceny zmieniają się według podaży i popytu, szpiegami kryjącymi się na każdym rogu oraz ekspansji terytorialnej. Otrzymamy niepowtarzalny system walki, który oparty został na kości dwunastościennej, dający możliwość toczenia walk do czterech graczy jednocześnie.

W pudełku znajdziemy kolorową mapę świata, karty postaci i wszelakie tabele oraz całą masę żetonów symbolizujących budowle i armie. Ponad sto dwadzieścia figurek wojskowych. Instrukcja będzie w trzech językach: angielskim, włoskim i polskim. Znajdziemy w niej kilka tajemnic do rozszyfrowania. Za projekt odpowiedzialna jest grupa osób z El Fenix Games.

Link do strony El Fenix Games


Drugi epizod A4 Quest już dostępny do pobrania

A4 Quest 2 epizod Planszowe nowinki #21

Na profilu gry A4 Quest jest już do pobrania kolejna przygoda “Źródło Życia”, którą możemy wydrukować i grać zupełnie za darmo. Przygotowana została również druga postać, która znacząco różni się od poprzedniego protagonisty wojownika. Tym razem przyjdzie nam się wcielić w skórę tajemniczej Łuczniczki. A jeśli jeszcze nie wiesz czym jest A4 Quest to zapraszam do naszej recenzji i wywiadu z twórcami gry – kliknij by przejść.

Mroczna Łuczniczka Planszowe nowinki #21

Kliknij i przejdź do strony A4 Quest na Facebooku


Ogromna promocja na Broom Service w Empiku

– Co się stało!?

– Skończyły się wszystkie magiczne mikstury! I nie mam z czego zrobić nowych…

– Nic się nie martw, Twój problem rozwiążę Broom Service!

Broom Service to specjalna grupa szalonych czarownic, których zadaniem jest znajdowanie i transportowanie do odpowiedniego miejsca magicznych miksutr (i ich składników). Przez okres 7 rund, gracze zagrywać będą jednocześnie karty odpowiednich czarownic. Każda z nich może wykonać bardzo efektywną i niebezpieczną “odważną” akcję albo bezpieczniejszą, aczkolwiek mniej efektywną “tchórzliwą” akcję. Gracze w ten sposób będą wykorzystywać czarownice do zbierania i dostarczania składników do niesamowitych magicznych mikstur. Ta osoba, która skorzysta z usług Broom Service najlepiej, osiągnię zwycięstwo!

Aby wygrać w Broom Service będziesz potrzebować kombinacji szczęścia, umiejętności planowania i małej dozy blefu.

Wszyscy szukają swoich upragnionych kopii w wielu miastach Polski, a tak się składa, że nieco sprytniejsi kilka dni wcześniej odłożyli sobie egzemplarze i kupili 2 sierpnia grę w niebywale okazyjnej cenie 19 zł. No cóż oby więcej takich szalonych promocji na gry planszowe w Empiku. Mi na szczęście udało się dostać egzemplarz gry i możliwe, że niebawem ukaże się recenzja tego mało znanego, albo bardzo dobrego tytułu na naszym blogu – zapraszamy.


Story Cubes: Odkrycia, Potwory i Tajemnice

odkrycia Planszowe nowinki #21potwory Planszowe nowinki #21tajemnice Planszowe nowinki #21

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to trzy ładnie wykonane, sześcienne kostki, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Są to rozszerzenia do gry Story Cubes. W każdym dodatku dostajemy bardzo ciekawe kostki, charakteryzujące się odmiennym stylem:

 • ODKRYCIA: 18 unikalnych ikonek opisujących elementy które kojarzą się z przygodami rodem z najlepszych filmów przygodowych ostatnich lat, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści,
 • POTWORY: 18 unikalnych ikonek opisujących elementy które kojarzą się z przeróżnymi potworami, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści,
 • TAJEMNICE: 18 unikalnych ikonek opisujących elementy które kojarzą się z nieodkrytymi przez ludzkość tajemnicami, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści.

Podstawkę gry dostaniecie już za niecałe 29 zł – klik.

Data premiery: pierwszy tydzień sierpnia (Rebel)


Stworze – niesamowity sukces polskiej gry na wspieram.to

13732 project 2e51e1c4ed0efd69c9a190e23a6c5da2 Planszowe nowinki #21

Stworze to niezwykle klimatycznie zapowiadająca się gra w klimatach słowiańskich legend i mitologii. Dzięki kampanii na wspieram.to gra ujrzy światło dzienne, a kwota jaką udało się zebrać przekroczyła 310 000 zł – gratulujemy sukcesu.

07770df5303595684108c98c7bc2e15e b3ec607460685bd88cf44f24a7d07827 Planszowe nowinki #21

Premiera już w grudniu tego roku – nie możemy się doczekać.


Premiera – Tajniacy: Sami Nieswoi

Premiera drugiego już dodatku do niezwykle popularnej gry Tajniacy, tym razem otrzymujemy 10 nowych kart z 20 całkiem nowymi hasłami:

 • pióro – szlam,
 • kostka – pustak,
 • muł – słój,
 • gruszka – dom,
 • mak – gąsienica,
 • żyrafa – ciastko,
 • herbata – beton,
 • wampir – walizka,
 • kura – kieł,
 • telefon – wieś.

Podstawkę do gry dostaniecie już za 42 zł.


Metro 2033: Przełom

cbbd2f88fb2373ace5debde3443615d5 Planszowe nowinki #21

Tym razem do zdobycia władzy w moskiewskim metrze nie będzie potrzebna plansza. Wystarczy talia 133 kart, dużo sprytu i odrobina szczęścia. Metro 2033:Przełom to samodzielna gra karciana, osadzona w świecie powieści Dmitrija Głuchowskiego. W grze nacisk położony został przede wszystkim na odpowiednie gospodarowanie trudno dostępnymi w podziemiach zasobami.

Premiera już w sierpniu tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Ogry Games


Kraina Lodów

rebel gra kraina lodow 3d Planszowe nowinki #21

Kraina Lodów to wyjątkowa gra w której szybkość i precyzja ruchów idzie w parze z logicznym myśleniem i wyobrażeniem przestrzennym. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje identyczny zestaw 4 wafelków i 3 gałek (niebrudzących, niekapiących, nietopniejących, niesmakowych – czysto plastikowych) lodów. Ich zadaniem jest przekładanie gałek lodów z wafelka do wafelka, aż skomponują taką kombinację, która zadowoli ich klientów. Oprócz dokładności ważna jest też szybkość! Upewnij się, że w tym pośpiechu nie upuścisz jednej z gałek, bo inaczej będziesz musiał ją podnieść przy pomocy dwóch rożków!

Premiera w IV kwartale tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Rebel.


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

like 512 300x300 Planszowe nowinki #21

Dodaj komentarz