LegoRecenzje

Legorecenzja #5 Technic: Traktor John Deere

Tym razem coś dla starszych dzieci i dorosłych z serii Lego Technic. Poznajcie Traktor John Deere z przyczepą i mnóstwem ruchomych i realistycznych funkcji. Satysfakcja ze składania weszła właśnie na wyższy poziom.


Informacje o zestawie Traktor John Deere

Seria: Lego Technic

Numer katalogowy: 42136

Wiek: 8+

Liczba elementów: 390

Liczba figurek: brak

Rok wydania: 2022

Mój czas układania: około 60 minut


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja zestawu Lego Traktor John Deere

Lego Technic to znana i lubiana seria złożonych pojazdów, które cechują się niezwykłą dokładnością, realizmem i ruchomymi elementami. Tym razem na tapet trafił do nas produkt wydany w 2022 roku, czyli Traktor John Deere 9620R 4WD, który istnieje naprawdę. Model ten składa się aż z 390 różnorodnych elementów i dwóch instrukcji. Jedna przeznaczona dla traktora, a druga dla przyczepy. Satysfakcja z układania wielu skomplikowanych mechanizmów, które posiada ten zestaw była ogromna. Z każdą kolejną stroną instrukcji byłem zaskakiwany nowymi pomysłami, które początkowo wydawały się dla mnie dziwne i nie wiedziałem do czego prowadzą, a ostatecznie byłem bardzo zaskoczony.

Składanie wymaga skupienia ze względu na dużą liczbę detali.

Budowa zestawu nie była jakoś specjalnie skomplikowana, ale wymagała skupienia i pełnego zaangażowania z mojej strony. Łatwo tutaj o pomyłkę i konieczność cofania się o kilka kroków do tyłu. Z tego też powodu rozumiem już zalecany wiek 8+ na pudełku. Jak w każdym zestawie lego, instrukcja jest niezwykle czytelna i krok po kroku przeprowadza nas przez projekt. Dopiero po całkowitym złożeniu zestawu dociera do nas, jak wiele detali posiada ten traktor. Silnik, kabina kierowcy, wielkie koła, mechanizm wywracanej przyczepy i ruchomych kół. Wielką radość sprawia mi obcowanie z tym projektem, gdyż całość nie tylko prezentuje się genialnie na półce i stanowi jej ozdobę, ale także ze względu na działanie i przegubowy układ kierowniczy. To jak działają wszystkie zębatki w tym traktorze wciąż przyprawia mnie o niemały zawrót głowy.


Sprawdź inne zestawy z serii Lego Technic

Tajniki świata inżynierii przestają być obce.

Obracająca się kierownica, ruchomy fotel i wrażenie jakby traktor posiadał resory. To nie tylko gratka dla fanów pojazdów Lego Technic, traktorów i wszelakich pojazdów rolniczych, ale dla każdego kto lubi obcować ze skomplikowanymi i dopracowanymi mechanizmami. Wywrotka jak to wywrotka, można ją przechylić za pomocą specjalnej wajchy, można w niej przewozić różne elementy, a koła, dzięki specjalnemu dyszlowi z dodatkowym zawiasem, pozwalają na jazdę po niezwykle wymagającym terenie.

Młody inżynier podczas składania tego zestawu pozna tajniki świata inżynierii. Oczywiście warto wspomnieć, że zabawa podczas układania i po złożeniu pozwala rozwijać koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, a także zdolności manualne. Rozwija także wyobraźnie dziecka podczas odgrywania różnych ról. Zestaw ten nie posiada elektronicznych elementów, a tym samym nie jest zasilany bateriami. Bardzo polecam Traktor Lego Technic, nie tylko fanom tej serii, ale wszystkim rodzicom, którzy chcą zaskoczyć swoje pociechy niezwykłym projektem. Frajda z układania i zabawy – gwarantowana! Już nie mogę się doczekać przygody z kolejnymi zestawami z serii Lego Technic.


Mocne Strony:

  • realistyczny model traktoru,
  • mnóstwo detali,
  • wiele ruchomych elementów,
  • frajda z układania i zabawy,
  • rozwija wiele przydatnych umiejętności,
  • stanowi ozdobę na półkach dziecka.

Słabe Strony:

  • gdy odpadnie nam jakiś element, lub rozpadnie się część konstrukcji, to ze zwzględu na jej skomplikowaną budowę, ciężko połączyć ponownie w całość.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *