LegoRecenzje

Legorecenzja #6 City: Posterunek Policji – Pościg

W najbardziej rozpoznawalnym mieście zabawek Lego City, nie mogło oczywiście zabraknąć Posterunku Policji, gdzie dzielni pracownicy czuwają codziennie na bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Tym razem dochodzi jednak do akcji uwolnienia bandyty i pościgu. Czy policji uda się złapać uciekiniera?


Informacje o zestawie Posterunek Policji – Pościg

Seria: Lego City

Numer katalogowy: 60370

Wiek: 4+

Liczba elementów: 172

Liczba figurek:4

Rok wydania: 2023

Mój czas układania: 30 minut wraz z dzieckiem


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja zestawu Lego City: Posterunek Policji – Pościg

Lego City to chyba jedna z najpopularniejszych serii wywodząca się spod szyldu LEGO. Oczywiście każde znaczące się miasto powinno posiadać Posterunek Policji, którego najważniejszym zadaniem jest pilnowanie porządku. Nie mniej jednak czasami zdarzają się pewne nieprzewidywane sytuacje, które niosą za sobą poważne konsekwencje. Ucieczka groźnego bandyty z więzienia to nie lada problem nie tylko dla policji, ale również zagrożenie dla mieszkańców.

Lego City Posterunek Policji – Pościg to bardzo ciekawy zestaw, który pozwali przeprowadzić bardzo ciekawą akcję policyjną lub też wcielić się w tę drugą stronę i pomóc w ucieczce groźnemu bandycie. Zestaw ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 lat, a więc może stanowić kolejny krok po Lego Duplo, czy też Lego Friends. Nasza córka bardzo interesuje się takimi policyjnymi akcjami, dlatego tez tak bardzo zaciekawił ją ten zestaw.


Sprawdź inne zestawy z serii Lego City

Efektowna akcja ucieczki z więzienia

Mamy tutaj bardzo uproszczoną budowlę budynku policji składającą się z więziennej celi, bramy wjazdowej oraz centrum zarządzania. Oprócz tego otrzymujemy motocykl, samochód policyjny, 4 figurki plus psa i wiele elementów urozmaicających zabawę. Cela więzienna została skonstruowana w taki sposób, aby odegrać scenkę ucieczki, dzięki specjalnemu łańcuchowi przyczepionemu do motocykla. Brama policyjna otwiera się i pozwala na swobodny przejazd pojazdów, natomiast centrum operacyjne/biuro, to miejsce, w którym policjanci zaplanują swoje akcje, ale też pożywią się rogalami i napiją kawy. Konstrukcja jest niezwykle prosta do układania, a więc dzieci mnie powinny mieć problemu z jej ułożeniem. Dużym plusem tego zestawu są dwa pojazdy, które urozmaicą zabawę. Nie mogło również zabraknąć policyjnego psa, kości, czy też diamentów, na które z pewnością skuszą się bandyci. Warto również wspomnież, że poszczególne fragmenty budynku są odłączalne do siebie i jest to niezwykle proste do wykonania.

Zestaw ten dostarczył sporo radości naszej córce w trakcie odgrywania różnych scenek. To również doskonałe uzupełnienie naszej kolekcji Lego City. Oczywiście nie muszę wspominać o ważnej funkcji tego zestawu, jakim jest walor edukacyjny. Dzieci rozwijają małą motorykę, wyobraźnię, kreatywność, cierpliwość i wiele innych cech. To zestaw wart polecenia, zwłaszcza teraz w okresie świątecznym, kiedy szukamy prezentów pod choinkę. Lego zawsze gwarantuje jakość i bezpieczeństwo zabawy, a wszystkie klocki są kompatybilne z innymi zestawami. Polecamy!


Mocne Strony:

  • łatwy w ułożeniu budek policji,
  • dwa pojazdy do zabawy,
  • możliwość odegrania ciekawej scenki ucieczki z więzenia,
  • sporo elementów dodatkowych urozmaicających zabawę,
  • walory edukacyjne,
  • świetne uzupełnienie kolekcji.

Słabe Strony:

  • brak.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *