LegoRecenzje

Legorecenzja #1 Creator 3w1: Przytulny Dom

Jest to nasza pierwsza recenzja z nowej serii o znanych i lubianych przez wszystkich klockach LEGO. Jako pierwszy na tapet wzięliśmy zestaw Creator 3w1: Przytulny Dom, który pozwala na budowę aż 3 niezwykle zróżnicowanych domków. Wykorzystaj te same elementy na nowe sposoby.


Informacje o zestawie Przytulny Dom

Seria: Creator 3w1: Przytulny dom

Numer katalogowy: 31139

Wiek: 8+

Liczba elementów: 808

Liczba figurek: 3

Rok wydania: 2023

Mój czas układania: 2-3h/jeden wariant.


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja zestawu Creator 3w1: Przytulny Dom

Trochę wstyd się przyznać, ale omawiany dziś zestaw, to tak naprawdę moja pierwsza poważna styczność z klockami Lego. Pamiętam, że gdy byłem jeszcze małym dzieckiem, prawdopodobnie posiadałem jakiś zestaw policyjny, a ostatnio moja córka otrzymała od nas mini zestaw Lego Friends: Sklep z Lodami i to tak naprawdę cała moja przygoda z Lego. Można więc powiedzieć, że Lego Creator 3w1: Przytulny Dom, który posiada aż 808 elementów to skok na głęboką wodę, ale nic bardziej mylnego. Już dawno nie bawiłem się tak dobrze!

W jednym pudełku mamy tak naprawdę aż 3 zestawy

Omawiany dziś zestaw niezwykle mnie zaskoczył jakością wykonania i bardzo szczegółowymi instrukcjami. Mamy ich aż 3 (po jednej dla każdej konstrukcji). Nie spodziewałem się również, że podczas układania poznam kilka ciekawych rozwiązań, które świetnie sprawdzają się w tego typu budowlach. Niech przykładem tego będzie mechanizm otwierania i zamykania domku, który pozwala na dwie różne konfiguracje, tak naprawdę bez większego trudu.

Układanie pierwszego domku zajęło mi aż 3 godziny. To były niezwykle szybkie 3 godziny. Nawet nie wiem, kiedy ten czas minął. Oczywiście układanie wymaga od nas cierpliwości i nieraz precyzji (zwłaszcza gdy obcujemy z najmniejszymi elementami), ale satysfakcja z układania i gotowego projektu jest warta każdej minuty spędzonej nad stołem.

Sprawdź inne zestawy z serii Lego Creator

Wiele szczegółowych elementów

Warto zwrócić uwagę na szczegóły tego zestawu, takie jak małe roboty, które służą naszym figurkom, chociażby w pielęgnowaniu ogrodu. Bardzo ładnie prezentuje się również weranda obrośnięta zielonymi pnączami. Co więcej, nawet wyposażenie mieszkania jest niezwykle szczegółowe. Możemy tam znaleźć stół z krzesłami, wyposażenie kuchni, obrazy na ścianach w pokojach, a nawet fotel przy kominku. Drugi projekt pozwala na budowę dwupiętrowego budynku wraz ze strychem, gdzie na zewnątrz znajdziemy fragment jeziora i kładkę do niego prowadzącą. To niesamowite jak projektanci potrafią wykorzystać te same elementy na tak różne sposoby. Możemy tam zbudować mini figurki lokomotywy, żaglówek, kotka, psa, a nawet ślimaka. Twórcy zadbali nawet o takie szczegóły jak lampy na sufitach. Znajdzie się również miejsce dla stanowiska komputerowego.

Układanie w grupie nigdy nie było aż tak przyjemne

Oczywiście składanie zestawu to nie koniec zabawy, bo my wraz z naszą czteroletnią córką świetnie bawiliśmy powstałymi elementami już po zakończeniu budowy. Tak naprawdę wszystko ogranicza się do naszej wyobraźni. Ciekawie sprawdza się również aplikacja na telefonie, która nie tylko pozwala zastąpić papierową instrukcję, ale pozwala również na wspólne budowanie. Jest to bardzo pomysłowe rozwiązanie, gdyż dyktuje nam ona, kto i jakie elementy domku ma układać. Ciekawym etapem tej zabawy jest również przekazywanie sobie częściowo ułożonych elementów, które później do nas wrócą w mniej „surowym stanie”. Dzięki aplikacji zabawa trwa w najlepsze, a wokół stołu nie pojawia się chaos. Przed nami do ułożenia ostatni z przygotowanych przez producenta projektów. Niestety najpierw musimy zburzyć naszą konstrukcję, co z pewnością nie obejdzie się bez bólu serca, tak samo, jak w przypadku pierwszej budowli. Później możemy spróbować tworzyć własne konstrukcje.

Polecam ten zestaw młodszym, a także starszym odbiorcom. Nigdy nie jest za późno na zabawę klockami – naprawdę! My bawiliśmy się świetnie zarówno podczas układania solo jak i w parze, a nasza córka nie mogła się już doczekać zabawy gotowymi elementami.


Mocne Strony:

  • każdy domek łatwy w budowie, otrzymujemy aż 3 instrukcje.
  • szczegółowy zestaw, zachwyca jakością i wykonaniem,
  • możliwość budowy z aplikacją, która pozwala na samodzielne lub wspólne budowanie,
  • sporo elementów, z których możemy ułożyć to, na co pozwoli nam nasza wyobraźnia,
  • jeden z projektów posiada bardzo ciekawy mechanizm zamykania i otwierania domów.

Słabe Strony:

  • aby przygotować kolejny domek, najpierw trzeba zburzyć poprzedni i rozłożyć wszystkie elementy, co dla niektórych może okazać się nudne i czasochłonne.
  • fryzury dość łatwo spadają z głów figurek.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *