Recenzje

Recenzja #852 Gra z jajem: Wersja rozszerzona

Stwórz szalony film pełen zwrotów akcji! Gra z jajem: Wersja rozszerzona to szalona gra karciana, w której zagrywamy karty, starając się równocześnie naliczyć pięć jajek… Brzmi prosto? To uważajcie na efekty specjalne, bo w tej grze można dosłownie stracić głowę! Zapraszamy do recenzji.


Informacje o grze

Autor gry Gra z jajem: Wersja rozszerzona: Charles Bossart, Pauline Berdal

Wydawnictwo: Muduko

Liczba graczy: 2+

Czas gry: 20 minut

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Muduko Wydawnictwo Muduko nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plOd około 2 lat mamy w naszej kolekcji Grę z jajem w podstawowym wydaniu, w czerwonym pudełku wraz z niewielkim dodatkiem Pisanka, który wprowadza nam karty związane ze świętami wielkanocnymi. Bardzo lubimy do niej wracać, ale zdecydowanie brakowało nam jeszcze kart związanych z Bożym Narodzeniem. Ale jak tu połączyć jajka, kury, zajączki i…choinkę? Na szczęście autorzy gry dali radę i teraz możemy cieszyć się rozgrywką z Mikołajem, elfami i świątecznymi dekoracjami!

Przegląd elementów

W niewielkim pudełku otrzymujemy pokaźny zestaw ładnie zilustrowanych kart. Nie musimy wykorzystywać wszystkich już od pierwszej rozgrywki, możemy dodawać je stopniowo i równocześnie zwiększać trudność zabawy. Karty zostały starannie wykonane, a cała gra prezentuje się bardzo ładnie i przejrzyście. Punkty będziemy oznaczać za pomocą kolorowych skorupek jajek.

Do gry dołączono również starannie napisaną instrukcję popartą przykładami. Opisano w niej wszystkie postaci w grze, a jest ich naprawdę sporo!

Zarys Rozgrywki

Gra z jajem: Wersja rozszerzona ma bardzo proste zasady rozgrywki, a poziom trudności gry można dostosować poprzez dodawanie kolejnych kart z postaciami. O ile zabawa z samymi jajkami, kurami, lisami i rolnikiem jest bardzo prosta i sprawdzi się już dla młodszych dzieci (umiejących liczyć do 5), o tyle wykorzystanie wszystkich postaci lub chociażby ich połowy może przyprawić o niezły zawrót głowy!

Celem gry jest zatrzymanie „filmu”, czyli wykładania kart w momencie pojawienia się w nim 5 jajek. Brzmi prosto? Tak, ale na jajka wpływ mają różne postacie, które mogą sprawić, że jajka będą niedostępne lub… pojawią się z powrotem!

Recenzja

Gra z jajem: Wersja rozszerzona to bardzo zabawna gra karciana, która doskonale ćwiczy pamięć i koncentrację. Wprowadza nam przede wszystkim świąteczny dodatek i nowe ciekawe karty! Elfy mogą podkraść nam jajka, pakując je w kolorowe papiery, dzieciaki mogą je z powrotem odpakowywać, a Mikołaj jest łudząco podobny do rolnika Wieśka, trzeba więc uważać, aby ich nie pomylić.

Nowe karty wprowadzają jeszcze więcej zabawy, szczególnie że można je połączyć z tymi z dodatku Pisanka… Wtedy mamy już prawdziwe świąteczne szaleństwo, a połapanie się, ile jajek w końcu pojawiło się w grze, jest naprawdę trudne! Zabawa jest bardzo emocjonująca i przy prostych zasadach rozgrywki daje mnóstwo wrażeń!

Podoba mi się brak limitu graczy w zabawie oraz to, że jest to gra bardzo uniwersalna. Przypomina nieco Colt Express, w którym trzeba uważać na sekwencje pojawiających się kart. To szybka karcianka, sympatyczna i bardzo regrywalna! Warto zwrócić na nią uwagę, gdyż zapewnia mnóstwo frajdy!


Gra z jajem: Wersja rozszerzona to pozycja, która zawiera dwa świąteczne dodatki, dzięki czemu sprawdzi się świetnie podczas rodzinnych rozgrywek. Zamiast siedzenia przed telewizorem warto stworzyć własny karciany film z zakręconą fabułą, który wciągnie zarówno dzieci, jak i dorosłych! Poziom trudności gry można dowolnie modyfikować, dodając, bądź odrzucając niektóre postaci. Gra jest ciekawa, świetnie ćwiczy pamięć i serdecznie Wam ją polecamy, często wraca na nasz stół i to nie tylko od święta!

Mocne Strony:

  • ciekawa gra pamięciowa,
  • sympatyczne postacie na kartach,
  • można samemu dobrać poziom trudności rozgrywki,
  • karty związane ze świętami Bożego Narodzenia i z Wielkanocą,
  • ćwiczy pamięć i koncentrację.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *