Recenzje

Recenzja #818 Halli Galli Twist

Nowa, nieco trudniejsza odsłona kultowej gry! Halli Galli Twist to emocjonująca gra karciana, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość. Obserwuj pojawiające się na stole symbole i zadzwoń dzwonkiem w odpowiednim momencie!


Informacje o grze

Autor gry Halli Galli Twist: Haim Shafir, Uri Shafir

Wydawnictwo: Egmont

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15 minut

Wiek: 7+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont. Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plBardzo lubimy szybkie gry, które można wyciągnąć na stół i od razu rozpocząć rozgrywkę! W naszej kolekcji mamy już podstawową wersję Halli Galli oraz wersję Halli Galli Junior przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Dzisiaj przedstawimy Wam kolejną, nieco trudniejszą wersję gry, czyli Halli Galli Twist! Chcecie wiedzieć, czy gra nam przypadła do gustu? Zapraszamy do przeczytania recenzji!

Przegląd elementów

Podobnie jak poprzednie gry z serii Halli Galli Twist zajmuje dość małe opakowanie, którego serce stanowi elegancki dzwoneczek. Dzwonek działa bez zarzutu, wydaje z siebie czysty i dość głośny dźwięk. Oprócz niego w opakowaniu znajdziemy również talię 56 kart. Każda z nich posiada inne kolorowe symbole. Obrazki są dość proste, ale łatwe do odróżnienia i czytelne.

Do gry dołączono również krótką instrukcję, dobrze wyjaśniająca zasady rozgrywki. Znajdziemy w niej wszystko, co potrzebne, aby usiąść i od razu rozpocząć zabawę!

Zarys Rozgrywki

Halli Galli Twist to gra, w której musimy być bardzo czujni! Gracze po kolei odkrywają swoje karty ruchem od siebie i obserwują, czy na stole nie pojawiło się 5 identycznych symboli (na przykład kapeluszy) bądź 5 symboli w identycznym kolorze. Jeśli uważamy, że karty leżące przed nami spełniają któryś z tych dwóch warunków, musimy jak najszybciej zadzwonić dzwonkiem. Jeśli mieliśmy rację i wykazaliśmy się refleksem, w nagrodę zabieramy wszystkie aktualnie wyłożone karty. W razie błędu, musimy podarować pozostałym graczom po jednej karcie z naszego stosu…

Kiedy na placu boju zostanie tych dwóch graczy, toczą oni między sobą ostatni pojedynek, a następnie liczą swoje karty. Gracz z największą liczbą kart zostaje zwycięzcą.

Recenzja

Halli Galli Twist to ciekawa wariacja gry, która spodobała się nam już od pierwszej rozgrywki! To właśnie ją najczęściej wybieramy, gdyż nadal charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami, a wymaga jeszcze większej koncentracji i spostrzegawczości. Teraz musimy być jeszcze bardziej czujni, gdyż oprócz symboli należy zwracać jeszcze uwagę na ich kolorystykę… Nie jest to dużo trudniejsze, a wprowadza naprawdę ciekawe urozmaicenie.

Jeśli nie macie jeszcze żadnej wersji Halli Galli i gracie głównie z dorosłymi bądź z nieco starszymi dziećmi to możecie spokojnie kupić od razu tę wersję. To nadal bardzo prosta gra, która zapewnia sporo emocjonującej zabawy! Rozgrywka jest szybka i wymaga skupienia. Według nas idealnie gra się w 3 albo w 4 osoby. My czasem próbujemy zagrać 1:1, ale to już nie to samo, co zabawa w większym gronie.

Na szczególną pochwałę zasługuje regrywalność gry. Każda rozgrywka wygląda inaczej i po prostu nie mamy możliwości, aby się do niej przygotować. Gra idealnie ćwiczy koncentrację oraz spostrzegawczość, wystarczy chwila nieuwagi, a ktoś może nam sprzątnąć mnóstwo kart sprzed nosa. To gra dla każdego, fajny fillerek pomiędzy cięższymi tytułami, czy świetna gra na rodzinne spotkania.

Podsumowanie

Halli Galli Junior to ładnie wydana gra, która charakteryzuje się dynamiczną rozgrywką pełną zwrotów akcji. Gracze obserwują pojawiające się na stole karty oraz dzwonią specjalnym dzwoneczkiem. Gra ma bardzo proste zasady, jest szybka i sprawdzi się w każdym gronie. Polecamy!


Mocne Strony:

  • nieskomplikowane zasady,
  • nieco bardziej wymagająca niż poprzednie gry z serii,
  • emocjonująca rozgrywka,
  • ćwiczy spostrzegawczość, szybkość oraz koncentrację,
  • sprawdzi się w każdym gronie.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *