Recenzje

Recenzja #761 Strefa 25

Roboty przejęły władzę nad światem, a ostatni przedstawiciele ludzkości próbują przeżyć w podziemiach. Niestety znowu zawisło nad nimi widmo zagłady, gdyż zaatakowała ich nieznana choroba… Tylko jeden człowiek może przeżyć w postapokalistycznym świecie i odnaleźć potrzebne lekarstwo… I jesteś nim właśnie TY!


Informacje o grze Strefa 25

Autor gry Strefa 25: 2D-Jarvin

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 1

Wiek: 13+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa FoxGames. Wydawnictwo FoxGames nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plPrezentacja gry paragrafowej

Strefa 25 to komiks paragrafowy, czyli pozycja, która łączy ze sobą książkę oraz grę planszową. Komiks ma standardowe dla serii wymiary oraz objętość. Tym razem jest to pozycja skierowana dla nieco starszych graczy, czyli takich, którzy ukończyli już 13 lat. A dlaczego? W niektórych miejscach przedstawione są sceny przemocy, a nasza postać może zginąć w dość…niemiły sposób. Książka jest również dość mroczna i młodsi gracze mogą się nieco zaniepokoić fabułą. Jeśli natomiast chodzi o dorosłych fanów serii (i tych, którzy dopiero chcą ją poznać) myślę, że będą zadowoleni!

Strefa 25 posiada przede wszystkim bardzo dobrze wykreowany świat! Postapokaliptyczna Ziemia jest miejscem pełnym zniszczenia, nieprzyjaznym i dzikim. Przemierzając wraz z główną postacią przez poszczególne kadry, możemy poczuć się niczym ostatni przedstawiciele naszego gatunku… Wszystkie ilustracje są bardzo szczegółowe, a w tych szczegółach musimy odszukać najprzeróżniejsze drogi oraz przedmioty.

Oprócz tego komiks zawiera mnóstwo dodatków, które możemy wydrukować na stronie wydawnictwa. Są to: specjalnie przygotowana karta postaci, mapa, koło walki, karty przedmiotów oraz namierzania. Możemy również skorzystać z tych zamieszczonych w książce, ale przygodę możemy przejść więcej niż raz, polecam więc jednak wydrukować potrzebne elementy.

Recenzja

Strefa 25 to kolejny już komiks paragrafowy w naszej kolekcji. Jesteśmy fanami serii, gdyż każda z tych pozycji zapewnia wspaniałą zabawę na wiele godzin! Co ciekawe, mam wrażenie, że każdy kolejny komiks, który powstaje, jest coraz lepszy! Strefa 25 to naprawdę dopracowana pozycja, na którą autor musiał poświęć wiele czasu! Ilustracje są wyjątkowo szczegółowe, a wyprawa bardzo emocjonująca. Podczas naszej podróży napotkamy mnóstwo przygód, wyzwań i zagadek. Poćwiczymy logiczne myślenie oraz będziemy mogli walczyć. Do rozstrzygania potyczek będziemy używać koła walki, ale będziemy mieli również znaczący wpływ na jego wynik dzięki różnym kartom i przedmiotom.

Grę możemy przejść więcej niż raz, za każdym razem wybierając inną główną profesję dla naszego bohatera. Przykładowo jako lekarz mamy większą możliwość regeneracji, a jako inżynier możemy konstruować różne potrzebne przedmioty… To wszystko wpływa na przebieg gry, która może prowadzić wielotorowo… Również zakończenie przygody nie musi być identyczne. Przemieszczając się po świecie, możemy natknąć się na kilkanaście leków, które mają różną skuteczność… Ilu mieszkańców podziemi uda się nam uratować?

Podczas rozgrywki będziemy również spotykać roboty… Nie zawsze uda nam się im umknąć, ale będziemy mieli jeszcze szansę wydostać się z ich więzienia. Czy ją wykorzystamy? Strefa 25 to bardzo dobry komiks, który sprawił mi sporo radości z rozgrywki. To kolejna udana pozycja z serii, którą bardzo polecam!


Mocne Strony:

  • szczegółowe kadry,
  • ciekawa fabułam
  • wyraźna czcionka,
  • możliwość gry różnymi profesjami,
  • dodatkowe materiały do wydrukowania,
  • klimatyczna.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *