Recenzja #762 Kto Pierwszy Ten Lepszy

Cała masa zabawnych potworków zwanych miminkami rozbiegła się po planszy. Każdy z nich różni się od pozostałych nie tylko kolorem, elementem ubioru, ale też jak sama nazwa wskazuje -miną. Kto pierwszy odnajdzie potworka i zrobi śmieszną minkę, ten lepszy!


Informacje o grze Kto Pierwszy Ten Lepszy

Autor gry Kto Pierwszy Ten Lepszy: Dmitrij Kibkało

Wydawnictwo: Muduko

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 15 minut

Wiek: 3+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Muduko. Wydawnictwo Muduko nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plRecenzja

Kto Pierwszy Ten Lepszy to świetnie prezentująca się gra planszowa przeznaczona już dla dzieci w wieku 3 lat. Potworna Wyszukiwanka – bo tak brzmi podtytuł tej gry, cechuje się kolorową oprawą, która przyciągnie do stołu nawet najbardziej oporne pociechy. Kolorowe potworki są niezwykle zabawne, a zasady rozgrywki są banalne. Otóż zadaniem naszego dziecka i jego rywali jest rzucenie dwoma kostkami (lub trzema w trudniejszym wariancie) i w zależności od uzyskanych wyników, jak najszybsze odnalezienie potworka, który będzie pasował zarówno kolorem, jak i wylosowaną miną. Gdy już go znajdzie, musi jeszcze przyjąć jego pozę, co często bywa bardzo zabawne. Najszybszy gracz zgarnia żeton z kolorowym potworkiem, a kostki przejmuje kolejna osoba. Rozgrywka trwa do momentu, aż któryś z graczy uzbiera 5 żetonów potworków. Oczywiście ta osoba zostaje zwycięzcą.

Dwa warianty rozgrywki dla młodszych i starszych dzieci

Do naszej dyspozycji oddano również nieco bardziej zaawansowany wariant, który przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci i w którym dobrze bawić się będą również rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo. Otóż na planszy pojawia się zdecydowanie więcej stworków, są wyraźnie mniejsze i tym razem użyjemy aż 3 kości. Dodatkowa kostka zawiera jeszcze element ubioru, na który musimy zwrócić uwagę przy wyszukiwaniu potworka. Dodatkowo po szybkim odnalezieniu miminka musimy przyjąć nie tylko właściwą pozę, ale również naśladować wyraz jego twarzy. Zabawne prawda?

Kto Pierwszy Ten Lepszy to niezwykle prosta gra planszowa, w którą warto zainwestować. Jest nie tylko przepięknie zilustrowana, ale również świetnie wykonana, a do tego dwustrona plansza i kupa śmiechu podczas rozgrywek. Szkoda jedynie, że projektanci nie pomyśleli o nieco płytszym pudełku. Gra uczy spostrzegawczości, zdrowej rywalizacji i działania pod presją czasu, a młodsze dzieci z pewnością utrwalą sobie kolory. Mine i mojej córce bardzo spodobał mi się motyw z naśladowaniem póz i min. To tytuł, który ściągamy z półki, otwieramy wieczko i od razu jesteśmy gotowi do gry. Polecamy!


Mocne Strony:

  • świetne wykonanie i oprawa graficzna,
  • zabawne stworki,
  • dwa warianty rozgrywki (dla młodszych i nieco starszych dzieci),
  • duże drewniane kostki,
  • uczy spostrzegawczości,
  • sporo zabawnych emocji podczas rozgrywki.

Słabe Strony:

  • pudełko mogłoby być zdecydowaine płytsze.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *