Recenzje

Recenzja #668 Quizy 100 Pics

Sprawdź swoją wiedzę o świecie i poznaj mnóstwo ciekawostek dzięki serii 100 Pics! Dzięki tym małym quizom zamkniętym w poręcznych plastikowych pudełeczkach możesz bawić i uczyć się jednocześnie!


Informacje o grze 100 Pics

Wydawnictwo gry 100 Pics: Rebel

Liczba graczy: 1- bez ograniczeń

Czas gry: bez ograniczeń

Wiek: 6+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Rebel. Wydawnictwo Rebel nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Co znajdziemy w opakowaniach z grami?

Każda z gier z serii 100 Pics to tematyczna talia ładnie zilustrowanych kart, które umieszczono w sprytnej, plastikowej obudowie. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, gdyż karty są zabezpieczone przed uszkodzeniami i można je bez problemu transportować, wrzucić do plecaka, czy torby. Co ciekawe, każda obudowa ma kilka dodatkowych funkcji, które sprawiają, że z kart można korzystać na różne sposoby!

Karty są bardzo dobrej jakości, każda z nich ma nadrukowaną zagadkę lub zdjęcie, odpowiedź i… podpowiedź, dzięki której możemy pomóc sobie z trudniejszymi pytaniami. Opakowania wykonano natomiast z porządnego plastiku, więc całość prezentuje się bardzo estetycznie.


Jak grać w 100 Pics?

Gry z serii 100 Pics, czyli Zwierzęta, Kraje, Iluzje optyczne, Zagadki i Flagi to quizy, więc zadaniem graczy jest odpowiadanie na różne pytania lub odgadnięcie, co ukryło się na fotografii, czy rysunku. Każda z gier zawiera aż 100 zagadek! Kiedy odpowiemy na pytanie, wystarczy przełożyć kartę na spód opakowania. Dodatkowo możemy także utrudnić sobie grę i pozamykać niektóre okienka. Możemy również grać na czas lub urządzać sobie (i innym) różne wyzwania. Każda obudowa posiada specjalny suwaczek, pod którym znajdziemy odpowiedź na dane pytanie.


Recenzja

100 Pics to bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie zwykłego quizu. Dzieci są zafascynowane zagadkami, które ukryły się w specjalnej obudowie i chętnie z nich korzystają. Myślę, że to świetna pomoc edukacyjna! Każda z gier skupia się na innym zagadnieniu. Mnie szczególnie przypadły do gustu Kraje i Flagi, gdyż w końcu uzupełniłam swoje braki z wiedzy geograficznej… Anastazji spodobały się Iluzje Optyczne, Zoja wybrała Zagadki, które okazały się wyjątkowo ciekawe i podchwytliwe (radość z zadawania ich dziadkom bezcenna), a Sara zachwycała się Zwierzętami. Podsumowując, każdy znalazł coś dla siebie!

Bardzo spodobała mi się możliwość kreatywnego wykorzystania quizów i połączenia zabawy z nauką. Odkrywanie okienek pobudza ciekawość i sprawia, że dzieci kompletnie nie traktują 100 pics, jako nieprzyjemnego sprawdzania ich wiedzy, ale jako ciekawostkę/łamigłówkę. To po prostu fajnie spędzony czas, samemu lub z przyjaciółmi. Z przyjemnością słuchałam, jak dziewczyny opowiadają o quizach koleżankom i kolegom i jak wszyscy byli nimi zainteresowani… Swoją drogą taka obudowa to świetny pomysł na transportowanie jakiejś małej karcianki, którą chcemy zabezpieczyć przed uszkodzeniem w podróży.


Podsumowanie

100 pics: Zwierzęta, Flagi, Kraje, lluzje Optyczne, Zagadki to bardzo ładnie wykonane gry quizowe, które w formie zabawy przekazują wiedzę! Mogą stanowić świetny prezent dla dzieci, na przykład na zakończenie roku szkolnego, czy Dzień Dziecka. Dorośli również będą mogli pograć z przyjemnością, zadziwić się iluzjami optycznymi, po odpowiadać na zagadki, czy sprawdzić swoją znajomość geografii i przyrody. Polecam!


Mocne Strony:

  • ciekawy pomysł na quiz,
  • solidne obudowy,
  • ładnie zilustrowane karty,
  • możliwość zabawy w wyzwania,
  • nauka poprzez zabawę,
  • poszerzają wiedzę o świecie.

Słabe Strony:

  • szkoda, że nie można zakryć również podpowiedzi, szczególnie dla starszych graczy.

Przydatne linki:

Flagi najtaniej kupisz tutaj

Iluzje Optyczne najtaniej kupisz tutaj

Kraje najtaniej kupisz tutaj

Zagadki najtaniej kupisz tutaj

Zwierzęta najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *