Recenzje

Recenzja #665 Najlepsza gra o psach 2

Każdy myśli, że ma najlepszego psa na świecie. I każdy ma rację! Dbaj o swoje czworonogi, wyprowadzaj na spacery, ucz sztuczek i dokarmiaj smakołykami! Najlepsza gra o psach 2, to gratka dla wszystkich psiarzy i miłośników zwierząt!


Informacje o grze

Autor gry Najlepsza gra o psach 2:  David Short

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 30 minut

Wiek: 10+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa FoxGames. Wydawnictwo FoxGames nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Przegląd elementów

Najlepsza gra o psach 2 zajmuje dość małe, wypchane po brzegi pudełko. Z okładki spogląda na nas sympatyczny psiak, który daje nam próbkę grafik, które znajdziemy w środku. Rysunki na kartach są dość proste i minimalistyczne, ale jest ich dużo i poszczególnie pieski różnią się między sobą umaszczeniem i rozmiarem. Każdy z nich jest wyjątkowy i całkiem prawdopodobne, że znajdziemy wśród nich podobiznę naszego czworonoga!

Oprócz słodkich psiaków znajdziemy również inne karty, których zbieranie będzie nam przynosiło różne korzyści. Przede wszystkim musimy wykarmić nasze zwierzaki. Przydadzą się nam więc puszki mokrej karmy, chrupki, resztki i rarytasy (jokery), które będziemy zamieniać na żetony pożywienia. Naszym psom przypadną również do gustu karty spacerów, cech, umiejętności, sztuczek, zabawek, kości, a nawet adopcji, dzięki której będziemy mogli przygarniać pieski ze schroniska.

Kolejnymi elementami gry są: bardzo przydatny notesik do zapisywania punktów, urocza figurka (buldoga francuskiego?) do oznaczania rzędu bądź kolumny, z których nie można wziąć więcej niż 1 karty oraz dobrze napisana, szczegółowa instrukcja.


Zarys Rozgrywki

Celem Najlepszej gry o psach 2 jest otrzymanie miana najlepszego psiarza w okolicy! Aby to osiągnąć, gracze będą zbierać punkty, przygarniać psiaki i się nimi odpowiednio opiekować. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje losowo jedną kartę sztuczki podstawowej oraz jedną kartę psa. Następnie gracze wykorzystują swoje sztuczki, by dobierać upatrzone przez siebie karty ze stołu. Podczas rozgrywki będzie istniała możliwość wytresowania swoich psiaków i dokupienia kolejnych sztuczek, które umożliwią na przykład dobieranie większej liczby kart.

Co ciekawe pieskom będzie można nadawać konkretne cechy charakteru, które będą dawały nam specjalne bonusy! Dzięki nim będzie można podkładać pod karty psów konkretne karty, które pod koniec gry przyniosą graczom sporo dodatkowych punktów. Podczas rozgrywki warto również zbierać karty kości, gromadzić zestawy zabawek i wykorzystywać karty tresury. Należy również pamiętać, żeby każdego psa nakarmić wymaganym przez niego jedzeniem, gdyż głodny psiak może zapewnić na punkty… ujemne.


Recenzja

Najlepsza gra o psach 2 to bardzo sympatyczna gra familijna, która dobrze sprawdzi się dla początkujących graczy oraz oczywiście da miłośników psów i lekkich karcianek. Zasady rozgrywki nie są zbyt skomplikowane, więc do gry mogą zasiąść już dzieci w wieku około 8 lat. Gra prezentuje się ładnie, chociaż, jak dla mnie szata graficzna jest nieco przygaszona. Na szczęście na kartach mamy mnóstwo słodkich psiaków, co zachęca do ich przygarniania i nadawania im konkretnych cech charakteru.

Gra skaluje się dobrze w każdym gronie, ale należy pamiętać, że do wymaga dość sporo wolnego miejsca na stole. Nie jest to karcianka, w którą możemy zagrać „na kolanie”, musimy rozłożyć karty do dobierania, psiaki ze schroniska, sztuczki oraz oczywiście wybrane przez nas psiaki i ich wyposażenie. Podoba mi się regrywalność Najlepszej gry o psach 2 i możliwość tworzenia zestawów pies + cecha charakteru, co daje spore możliwości kombinowania.

A jak Najlepsza Gra o Psach 2 wypada w porównaniu do Najlepszej gry o kotach i Najlepszej gry o psach?

Naszym zdaniem sama rozgrywka jest bardzo podobna do „kociej wersji”, ale jest nieco bardziej zaawansowana. Nie mamy tutaj identycznego schematu dobierania kart, ale możemy go dostosować do swoich potrzeb dzięki sztuczkom. Podobają mi się również cechy charakteru nadawane pieskom i większe możliwości kombinowania. Wizualnie bardziej podobają mi się jednak kociaki, mechanicznie – pieski numer 2. Jeśli chodzi o Najlepszą grę o psach, to jest to zupełnie inna gra, warto więc wypróbować obie… A już zupełnie idealnie byłoby mieć w kolekcji wszystkie NAJLEPSZE gry o zwierzakach.


Podsumowanie

Najlepsza gra o psach 2 to sympatyczna rodzinna karcianka, która spodoba się zarówno dzieciom, początkującym graczom, jak i miłośnikom psów, którzy chcą pograć w coś lekkiego. Zasady nie są skomplikowane, ale rozgrywka umożliwia przyjemne kombinowanie i możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu. Polecamy!


Mocne Strony:

  • każdy piesek jest wyjątkowy,
  • nadawanie cech charakteru czworonogom,
  • podkładanie kart,
  • regrywalność,
  • dobre skalowanie,
  • możliwość kombinowania.

Słabe Strony:

  • dość „smutna”, przygaszona szata graficzna.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *