Recenzje

Recenzja #629 Ty i Ja

Czy wiecie o sobie wszystko? Ty i Ja to quiz dla par, dzięki któremu poznacie lepiej swoją drugą połówkę. Przekonacie się, czy macie podobne spojrzenie na świat, dowiecie się więcej o sobie i spędzicie wspólnie czas na rozmowie!


Informacje o grze

Wydawnictwo gry Ty i Ja: Tactic

Liczba graczy: 4-bez ograniczeń

Czas gry: 15 minut

Wiek: 18+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Tactic. Wydawnictwo Tactic nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Przegląd elementów

Ty i Ja to gra zapakowana w eleganckie, minimalistyczne pudełko. Od razu skojarzyła mi się z walentynkami i myślę, że może się świetnie sprawdzić jako prezent właśnie w dniu zakochanych. W pudełku otrzymujemy plik 200 kart, na których zamieszczono pytania z różnych kategorii. Miłym dodatkiem jest również notesik do notowania punktów.

Bardzo spodobała mi się instrukcja do gry, którą umiesczczono…na wewnętrznej stronie wieczka. To bardzo praktyczne i ekologiczne rozwiązanie, szczególnie jeśli gra ma mało zasad.


Zarys Rozgrywki

W grze będziemy odpowiadać na najprzeróżniejsze pytania i zdobywać punkty za wskazanie identycznych odpowiedzi. Pytania wcale nie są takie oczywiste… nad niektórymi trzeba się porządnie zastanowić. Wygra drużyna, która będzie miała najwięcej trafnych wskazań, co wybrała ich druga połówka.


Recenzja

W grze znajdziemy kilka kategorii pytań, dzięki czemu na kartach znajduje się naprawdę spory przekrój tematów. Znalazły się tutaj pytania zarówno dotyczące miłości, podejścia do związku, wspólnie spędzanego czasu, ale także pytania o podejście do finansów, rodziny, podróży, domu. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie… Pary z krótkim stażem związku będą mogły „wybadać” niektóre delikatne poglądy i przekonać się co druga strona sądzi na dany temat, a małżeństwa z dłuższym stażem sprawdzą, jak dobrze się znają i uaktualnią bazę danych o partnerze/partnerce…

Myślę, że do gry nie jest nawet potrzebna druga para, można czytać karty nawet na randce i starać się odgadnąć, co odpowiedziałaby druga osoba. To dobry sposób na poznanie się lepiej i zbliżenie się do siebie. U nas podczas czytania pytań było dużo śmiechu, czasem zaskakujących odpowiedzi… Fajnie gra się również w towarzystwie, gra jest emocjonująca i wywołuje sporo śmiechu, szczególnie jak pary nie są jednomyślne. Ty i Ja to ciekawy wstęp do rozmowy i otwarcia się na drugą osobę.

Rozgrywka jest wciągająca i zwykle trwa dłużej niż 15 minut. Gra się bardzo przyjemnie, ale niektóre tematy mogą być dość wrażliwe i na jaw mogą wyjść rzeczy, które na przykład wolelibyśmy zostawić dla siebie, niż dzielić się nimi ze znajomymi…


Podsumowanie

Ty i Ja to bardzo ciekawy quiz, dzięki któremu możemy się lepiej poznać i dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy. Czasem wydaje się, że wiemy o sobie wszystko, a tutaj okazuje się, że mamy inne spojrzenie na wiele tematów. Polecam tym, którzy chcą się otworzyć na szczerą rozmowę i jako idealny prezent na walentynki.


Mocne Strony:

  • aż 200 kart z pytaniami,
  • kilka kategorii pytań,
  • dobry wstęp do rozmowy,
  • załączony notesik,
  • ciekawa gra na randkę,
  • zróżnicowane pytania,
  • ładne, minimalistyczne pudełko.

Słabe Strony:

  • niektóre pytania są dość intymne.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *