Recenzja #564 Raz, Dwa, Trzy – Wilk patrzy!

Zaprowadź wszystkie zwierzaki do ich domków i zadbaj o to, by dobrze ukryły się przed wilkiem! Jeż, królik i jaszczurka liczą na Twoją pomoc. Raz, Dwa, Trzy Wilk patrzy! to wesoła gra dla najmłodszych, która z powodzeniem wprowadzi dzieciaki w świat planszówek. Gotowi na zabawę?


Informacje o grze

Autor gry Raz, Dwa, Trzy Wilk patrzy!: Danna Banki

Wydawnictwo: Granna

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 3+Przegląd elementów

Raz, Dwa, Trzy Wilk Patrzy! zajmuje duże pudełko i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Na ładnie zilustrowanej okładce zobaczymy wilka i kilka skradających się za nim zwierzątek. Gra wygląda bardzo sympatycznie i już na wstępie zaznaczę, że nie ma w niej niczego strasznego. Nikt nikogo tutaj nie zjada, a zwierzątko, które nie zdąży ukryć się przed wilkiem musimy po prostu wrócić na start i jeszcze raz rozpocząć wędrówkę po planszy.

Gra wykonana jest bardzo ładnie i starannie. Dzieciom szczególnie spodobają się sympatyczne, kolorowe zwierzaczki, które należy bezpiecznie zaprowadzić do domu. Świetnie prezentuje się również plansza, którą przed rozgrywka trzeba odpowiednio przygotować i w powycinane otwory wsunąć roślinki-kryjówki. Na planszy należy też ustawić wilka, a na jego głowie położyć kapelusz, który w zależności od wyrzuconego na kości wyniku, będzie odsłaniał lub zasłaniał oczy właściciela.

Bardzo ważnym elementem gry jest kostka, która pokazuje nam o ile pól możemy w danej rundzie przesunąć zwierzątko. Również na niej znajdują się oczy wilka, które wyznaczają moment sprawdzenia, czy któreś ze zwierzątek nie musi wrócić na start. Jedynym mankamentem gry do którego mogę się przyczepić to niezbyt dobre podstawki pod zwierzaki. Świetnie, że Wydawca dba o środowisko i zmienił plastikowe podstawki na kartonowe, lecz te drugie non stop odłączały się od zwierząt i w końcu zastąpiłam je plastikowymi z innej gry.

Do gry dołączono również krótką instrukcją, która w jasny sposób przedstawia zasady gry.


Zarys Rozgrywki

Zasady gry są bardzo proste i bez problemu zrozumieją je również młodsze dzieci. Każdy z graczy dostaje 3 zwierzątka w swoim kolorze i jego zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie ich przez planszę. Podczas trasy na drodze będzie można spotkać różne rośliny i pnie drzew, za którymi będą mogły ukrywać się nasze pionki. Każdy zwierzak ma do dyspozycji dwie takie roślinki i dwa pniaki.

Kiedy nasze zwierzątko podczas przebudzenia wilka, nie będzie miało odpowiedniej kryjówki, będzie musiało wrócić na start. Jeśli jednak wszystkie zwierzaki (w uproszczonym, krótszym wariancie jeden) przejdą całą plansze, ich właściciel zostaje zwycięzcą gry!


Recenzja

Raz, Dwa, Trzy Wilk Patrzy! to bardzo przyjemna gra, w którą świetnie grało mi się z moją 3-latką. Była zachwycona zwierzątkami, cieszyła się, gdy na kostce wypadła „3”, a piszczała, gdy wilk sprawdzał, kto nie zdążył się ukryć na czas. Po pierwszej rozgrywce wiedziała już, za którymi roślinami mogą chować się, które zwierzaki, ale niezbyt potrafiła jeszcze zaplanować ich ruchy na planszy. Na szczęście z moją pomocą doprowadziła zwierzaki do mety, podczas gdy moje karnie wracały na start… Cóż nie zrobi rodzic, żeby zadowolić dziecko.

Gra jest dość mocno losowa, dzięki czemu ma również dużą regrywalność. Podczas przygotowania gry możemy sami ustawiać na trasie rośliny i pniaki, dzięki czemu plansza za każdym razem może wyglądać nieco inaczej. Pomimo rzutów kostką, która wskazuje nam ile „kroków” możemy wykonać, sami decydujemy, które z naszych zwierząt ruszy do przodu i podejmujemy ryzyko, czy wystawić się na wzrok wilka.

Gra bardzo ładnie prezentuje się na stole, bardzo podoba się najmłodszym dzieciakom i chętnie do niej siadają. Wilk wywołuje dreszczyk emocji, ale na szczęście nikogo nie zjada… Podczas rozgrywki nie ma żadnej interakcji między graczami, a pojedyncza zabawa zajmuje około 15 minut, co według mnie jest idealnym czasem na pierwsze rozgrywki.


Podsumowanie

Raz, Dwa, Trzy Wilk Patrzy! sprawdzi się świetnie dla przedszkolaków i dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z planszówkami. Gra ma bardzo proste zasady, ale rozgrywka wymaga nieco planowania i optymalizacji ruchów. Dzięki sporej losowości dzieci zagrają tutaj na równi z dorosłymi. Polecam Wam ją serdecznie, jako świetną zabawę w rodzinnym gronie.


Mocne Strony:

  • śliczne wykonanie bez plastiku,
  • proste zasady gry,
  • mimo obecnej losowości wymaga nieco planowania i myślenia,
  • świetna dla najmłodszych graczy.

Słabe Strony:

  • nietrzymające się podstawki pod zwierzaki.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Granna. Bardzo dziękujemy!

granna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *