Recenzje

Recenzja #472 Łowczyni potworów

Czy myśleliście kiedyś, żeby zmienić swój zawód i zacząć robić to, co naprawdę daje wam w życiu radość, na przykład… walczyć ze złem jako superbohaterowie? Już nie musicie się zastanawiać, jak by to było, gdyż od teraz możecie spełnić swoje marzenia. Oto Łowczyni Potworów!


Informacje o grze

Autor gry Łowczyni Potworów: Skarn Tom

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 1

Wiek: 12+Komiksy paragrafowe to świetna rozrywka dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie, a dzięki Wydawnictwu FoxGames mamy do wyboru gry książkowe właściwie dla wszystkich kategorii wiekowych. Dzisiaj przedstawimy Wam komiks Łowczyni Potworów, o którym mogę powiedzieć, że łączy pokolenia. Chcecie dowiedzieć się dlaczego? Zapraszam do recenzji.


Wykonanie

Łowczyni Potwórów to świetnie zrobiony komiks, dopracowany w każdym szczególe. Okładkę zdobi ciekawa, magiczna grafika. Książka wygląda tajemniczo i intrygująco, co z pewnością zachęci, aby po nią sięgnąć… Komiks wydrukowano na solidnym papierze, w formacie standardowym dla gier tego typu. Czekam na komiksy w nieco większym wydaniu, aby małe czcionki były lepiej widoczne, na przykład dla osób z gorszym wzrokiem, którym czasem ciężko przeczytać niektóre kwestie.

Grafiki w Łowczyni Potworów są doskonałe, wyraźne, oczywiste, a potwory budzą lekką grozę, ale nie wywołują strachu. Nie ma tutaj rozlewu krwi i emanowania okrucieństwem. Jeśli obawiacie się, że w grze pojawią się treści nieodpowiednie dla dzieci, nie musicie się martwić.

Łowczyni Potworów mogłaby być trochę dłuższa, na przykład rozszerzona o jeszcze jedną misję. Mam nadzieje, że powstaną kolejne tomy, ponieważ po przejściu gry mam uczucie lekkiego niedosytu.


Zarys Rozgrywki

Łowczyni Potworów to komiks paragrafowy, będziemy więc przemierzać kolejne kadry, które przeniosą nas do następujących po sobie wydarzeń. W grze wcielimy się w Amirę, odważną młodą dziewczynę, która zarabia na życie tropieniem i eliminacją najprzeróżniejszych potworów. Na początku rozgrywki otrzymamy propozycję wypełniania 3 misji, podczas których czekają na nas najprzeróżniejsze przygody.

Na końcu gry czeka na nas specjalna ocena, która bardzo przypadła mi do gustu. Nie ma tutaj oceniania „zero- jedynkowego”, pokonaliśmy potwora, czy też nie, ale oceniane jest również to, jak się zachowywaliśmy podczas misji, jak rozwiązywaliśmy różne problemy, czy dobrze zarządzaliśmy finansami, a nawet analiza taktyczna i odporność! Podoba mi się również to, że nie nagradza się kradzieży, czy złego zachowania (a wręcz odejmuje się za nie punkty!). Dodatkowo na dzieciaki czekają różne pułapki. Na przykład moje dziewczyny dały się złapać na zjedzenie przysmaku, w którym… ukryły się robaki.


Recenzja

Łowczyni Potworów to komiks z oznaczeniem wieku na 12 lat, ale myślę, że zależy to od indywidualnej wrażliwości każdego dziecka. Jeśli nasza pociecha nie boi się (nie zbyt strasznych) potworów i dobrze radzi sobie z czytaniem, może spokojnie zacząć zabawę z tą grą paragrafową. Myślę, że więcej strasznych rzeczy jest w komiksie Rycerze, a fabuła jest bardziej jasna niż w Piratach. Najbardziej z gier książkowych dla dzieci przypomina mi Hokus i Pokus.

Niech za recenzję posłużą dzisiaj opinie mojej rodziny:

Anastazja 8 lat: Ten komiks jest genialny! Najbardziej podobało mi się, że Amira mogła walczyć z potworami i miała różne świetne amulety. Nie był wcale straszny i czytałam go nawet przed spaniem i nic się nie bałam. Polecam go wszystkim dzieciom.

Zoja 6 lat: Prosiłam siostrę, żeby czytała mi komiks, bo mama powiedziała, że jestem za mała, ale chciałam czytać i tak! Potwory były super, najbardziej podobała mi się wielka roślina z mackami. Zebrałam z siostrą wszystkie mandragory, są super!

Tata 30 lat: Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony Łowczynią Potworów, bo myślałam, że przy komiksie dla dzieci będę się nudził, a bawiłem się naprawdę dobrze! Do tej pory moją ulubioną grą paragrafową było „Porwanie”, gdzie również występowały różne stwory. Myślę, że Łowczyni Potworów to bardzo dobry komiks.

Jak widzicie książka przypadła do gustu wszystkim grającym, łącznie ze mną. Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to jej długość… Spokojnie mogłaby pomieścić jeszcze jedną misję… Z drugiej strony cieszę się, że nie ma tutaj niepotrzebnych wydłużeń i „chodzenia bez celu”. Polecam!


Podsumowanie

Łowczyni Potworów to bardzo dobry komiks paragrafowy, który polecamy każdemu. Świetnie będą się przy nim bawić zarówno dzieciaki, które dopiero co nauczyły się czytać, jak i dorośli „wyjadacze” gier książkowych. Na tą chwilę to nasza ulubiona gra książkowa!


Mocne Strony:

  • ciekawa fabuła,
  • brak „kręcenia się bez celu”,
  • silna, zaradna bohaterka,
  • świetna szata graficzna,
  • niesamowicie wciągająca.

Słabe Strony:

  • za krótka 🙁

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo FoxGames. Bardzo dziękujemy!

foxgames

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *