LegoRecenzje

LegoRecenzja #8 Lego Friends Przygoda w Igloo

Lego Friends Przygoda w Igloo to fantastyczny zestaw zwierający dwie bardzo ciekawe budowle, mnóstwo dodatkowych akcesoriów do zabawy oraz 3 minifigurki. Otwierane igloo z przytulnym wnętrzem oraz centrum odpoczynku w górskiej scenerii. Ten zimowy zestaw zainspiruje Wasze pociechy do śnieżnych historii i zabaw.

Seria: Lego Friends

Numer katalogowy: 41760

Wiek: 8+

Liczba elementów: 491

Liczba figurek: 3

Rok wydania: 2023

Mój czas układania: 90 minut wraz z dzieckiem


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.Zimowa przygoda w górach

Omawiany dzisiaj zestaw Lego Friends od razy trafił do moich ulubionych. Przyjemność z układania kolejnych dopracowanych elementów była na naprawdę wysokim poziomie. Przygoda w Igloo to bardzo ciekawy i zróżnicowany projekt, który po złożeniu zachwyca przywiązaniem do szczegółów. Zimowa sceneria składa się z centrum wypoczynkowego, igloo z otwieraną kopułą i całym wyposażeniem oraz saniami zaprzęgowymi wraz z dwójką psiaków. Do tego wszystkiego dwie figurki starszych dziewczynek i jednej młodszej, które można wyposażyć w rakiety śnieżne, aparat fotograficzny i wiele innych.

Oba budynki można połączyć specjalnym łańcuchem z lampkami, co uatrakcyjnia cały projekt. Paisley, jej młodsza siostra Ella i przyjaciółka Aliya mogą odpoczywać w górskiej zatoczce, relaksując się przy ognisku. Nasze bohaterki mogą się tam bawić również z pieskami, które zmęczone po ciągnięciu sań mogą przekąsić psie przysmaczki. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie imitacja górskiego szczytu, wodospad i minijeziorko. W okolicy znajduje się również tablica informacyjna i ławeczka do odpoczynku. Po skończonej zabawie nasze postacie mogą przenieść się do wyposażonego igloo. Tam również znajdą sporo atrakcji.Igloo z otwieraną kopułą

Budynek igloo został bogato wyposażony w 3 łóżka, stolik, szafeczkę i wiele innych. To aż dziwne, że projektantowi udało się upchnąć do środka tak wiele rzeczy. Zabawę ułatwi otwierana kopuła, dzięki której z łatwością dostaniemy się do środka. Dzięki temu klimatycznemu zestawowi nasze pociechy mogą odgrywać wiele scenek w zimowej scenerii. Zabawa w igloo, w miejscu odpoczynku wśród górskich szczytów, a także możliwość jazdy saniami i zabawa z pieskami. Możliwości jest wiele. Na duży plus zasługuje zimowy klimat i sceneria, która pobudza wyobraźnię dziecka. Nasze pociechy mogą odgrywać scenki, dobrze się przy tym bawić, a jednocześnie rozwijać wyobraźnię i małą motorykę. 8-letnie dzieci również podczas etapu układania będą bawić się świetnie, gdyż projekt ten jest dopracowany z niezwykłą dbałością o szczegóły i po złożeniu prezentuje się fantastycznie. Lego Friends Przygoda w Igloo to również doskonałe uzupełnienie kolekcji z serii „Friends”. Polecamy!


  • świetne wykonanie,
  • bardzo przyjemny zestaw w układaniu, który prezentuje się fantastycznie,
  • śnieżny klimat i sceneria,
  • sporo akcesoriów i szczegółów,
  • zestaw pozwala na tworzenie wielu historii i scenek podczas zabawy,
  • kopuła igloo otwiera się i pozwala na swobodny dostęp do wnętrza,
  • uczy cierpliwości i rozwija kreatywność,
  • wspiera rozwój wyobraźni i małej motoryki u dziecka.
  • brak.

Przydatne linki:

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *