LegoRecenzje

LegoRecenzja #7 Lego City Ciężarówka Recyklingowa

Lego Ciężarówka Recyklingowa to najnowsza propozycja znanych i lubianych klocków z serii Lego City. Żadne dobrze prosperujące miasto nie może obyć się bez śmieciarki, której zadaniem jest wywóz nieczystości. Dzięki temu zestawowi Wasze miasto Lego City w końcu stanie się czystym miejscem. Dbanie o środowisko to bardzo ważna sprawa!

Seria: Lego City

Numer katalogowy: 60386

Wiek: 5+

Liczba elementów: 261

Liczba figurek: 3

Rok wydania: 2023

Mój czas układania: 45 minut wraz z dzieckiem


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.Temat przewodni? Segregacja śmieci i dbałość o środowisko

Ostatnio do naszej kolekcji Lego City trafiła pierwsza Ciężarówka Recyklingowa, która jest niezbędnym elementem każdego dobrze prosperującego miasta. To niewielkie pudełko zawiera w sobie aż 261 elementów, z których zbudujemy naszą śmieciarkę, ale to nie wszystko. Do zestawu dołączono także fragment przestrzeni publicznej ze śmietnikami na odpady segregowane oraz 3 minifigurki wraz z kotem.

Zestaw ten składało się bardzo przyjemnie. To dość prosta konstrukcja, z którą powinny poradzić sobie już pięcioletnie dzieci. Trzy bardzo klarowne instrukcje krok po kroku przeprowadzają nas przez kolejne etapy budowy. Na pierwszy ogień idzie przestrzeń gospodarcza, która składa się z 3 pojemników na segregowane odpady. Dostać się do nich możemy zarówno z jednej jak i drugiej strony za pomocą otwieranych drzwiczek z naklejkami odpowiadającymi różnej kategorii odpadów. Pracownicy gospodarczy korzystający z ciężarówki recyklingowej dostaną się do koszy w prosty sposób, dzięki czemu będą mogli umieścić je w odpowiednim miejscu pojazdu, by następnie pozbyć się nieczystości. Są oni wyposażeni w łopatę jak i miotłę, co ułatwi im pozbycie się niechcianych nigdzie śmieci.Przechylany podnośnik i podnoszona platforma

Druga instrukcja wskaże nam jak zbudować ciężarówkę, a trzecia zbiornik na odpady oraz cały mechanizm poruszania nim. Ciężarówka prezentuje się okazale, posiada dużą kabinę kierowcy, do której w łatwy sposób się dostaniemy. Największe wrażenie w omawianym dziś zestawie zrobił na mnie przechylany podnośnik do opróżniania pojemników na odpady. Mamy tutaj kilka dźwigni oraz specjalny mechanizm, dzięki któremu możemy pozbyć się śmieci. Całość działa naprawdę dobrze i świetnie sprawdza się podczas zabawy. W zestawie znajdziemy również dwóch pracowników gospodarczych, okolicznego mieszkańca oraz kotka, którymi nasze pociechy będą mogły się bawić. Cieszę się, że Lego tak bardzo stawia na ekologiczne aspekty życia codziennego i po raz kolejny tworzy zestaw, którego tematem przewodnim jest dbanie o środowisko. Dziecko podczas zabawy zestawem poznaje podstawowe zasady segregacji śmieci. Co więcej, chyba każdy maluch z ciekawością przygląda się śmieciarkom, a dzięki temu zestawowi poznaje zasady jego działania i sam może wcielić się, chociażby w kierowcę tego tajemniczego pojazdu. Dodatkowo pojazd ten posiada specjalne zaczepy, w których możemy umieścić narzędzia takie jak miotła i łopata.

Jak każdy zestaw Lego tak i ten wpływa pozytywnie na rozwój dziecięcej wyobraźni, ale tym razem zwraca uwagę na ważny aspekt życia codziennego, jakim jest segregacja śmieci. Podczas składania jak i zabawy zestawem dziecko rozwija małą motorykę, a także uczy cierpliwości. Warto nadmienić, że podczas zabawy zestawem dzieci rozwijają swoją kreatywność podczas odgrywania różnych scenek, a to tylko utrwala pozytywne zachowanie, jakim jest segregacja odpadów. Ciężarówka Recyklingowa to obowiązkowy dodatek do Waszej kolekcji Lego City.


  • świetne wykonanie,
  • prosta konstrukcja przeznaczona dla najmłodszych dzieci,
  • tematyka zestawu nastawiona na dbałość o ekologię i środowisko,
  • wspiera rozwój wyobraźni i małej motoryki u dziecka,
  • zestaw pozwala na stworzenie wielu scenek odgrywanych za pomocą ciężarówki recyklingowej oraz pracowników gospodarczych,
  • przechylany podnośnik i podnoszona platforma,
  • uczy cierpliwości i rozwija kreatywność.
  • brak.

Przydatne linki:

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *