LegoRecenzje

Legorecenzja #2 Duplo: Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej

Lego Duplo to oddzielna seria przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Tym razem na tapet bierzemy bardzo ciekawy, edukacyjny zestaw przyrodniczy. Mowa o oczywiście o zestawie Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej, w który łączy w sobie elementy edukacyjne ze świetną zabawą.


Informacje o zestawie Duplo: Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej

Seria: Duplo: Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej

Numer katalogowy: 10973

Wiek: 2+

Liczba elementów: 71

Liczba figurek: 7

Rok wydania: 2022

Mój czas układania: 20 minut razem z dzieckiem


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja zestawu Duplo: Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej

Omawiany dzisiaj zestaw Lego Duplo dotarł do nas w niespodziewanie wielkim pudełku. Całość jest naprawdę duża i ledwo mieści się w rękach czterolatki. Barwna ilustracja na okładce zachęca do wspólnej zabawy i zapowiada niezwykle ciekawą kompozycję. Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się dość spora liczba solidnie wykonanych elementów. Te zostały wykonane z najwyższą starannością i są odpowiednio duże, by najmłodsze dzieci poradziły sobie z ich układaniem. W przypadku Lego Duplo łączenie klocków jest znacznie prostsze, przez co dzieci nie frustrują się, że coś nie chce im wejść, tak jak ma to miejsce w przypadku większych zestawów z mniejszymi elementami.

Trójwymiarowa playmata stanowi doskonałe tło dla zabawy

Do zestawu, co bardzo nas cieszy, dołączono również specjalną tekturową playmatę, na której będziemy mogli ułożyć nasze budowle i która będzie stanowiła barwne tło dla całej zabawy. W zestawie tym znajdziemy niezwykle urocze figurki zwierzątek: krokodyla, dwie małpy, leniwca, małego jaguara, tukana i alpakę. Dołączona instrukcja lakonicznie przeprowadza nas przez kolejne etapy budowli. Powstaną tam tropikalne drzewa, skały, jaskinia, mini wodospad a także zjeżdżalnia (która prawdopodobnie imituje rzekę). Ta mogłaby być nieco dłuższa i szersza, ponieważ dołączone do zestawu zwierzątka nie ślizgają się po niej i stanowi ona jedynie tło dla całej zabawy. Największe wrażenie zrobiło na nas pierwsze drzewo, które prezentuje się fantastycznie oraz liana, którą możemy połączyć drugie drzewo. Na niej może zawisnąć słodki leniwiec, a nawet małpki.

Sprawdź inne zestawy z serii Lego Duplo

Zestaw wspiera rozwój maluszka

Przygotowany zestaw wraz z matą prezentuje się nadzwyczaj okazale. Barwne kolory dżungli, kwiaty, banany, śliczne zwierzątka, a całość składa się nie dłużej niż 20 minut. Co więcej, klocuszki pozwalają na dużą swobodę i kreatywność w przygotowywaniu kolejnych budowli. Wasze dziecko może się zatem wykazać, a przy tym świetnie bawić. Zwierzątka mogą odgrywać rolę, co dzieci bardzo lubią. Zestaw ten wspiera rozwój maluszka. Podczas zabawy nie tylko rozwija motorykę, ale także kreatywność, psychikę, funkcje poznawcze i różne emocje. To również świetny sposób na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym i miłej atmosferze. Edukacyjny charakter tego zestawu jest od razu zauważalny. Lego Duplo to świetna propozycja już dla dwulatków, ale świetnie bawić przy niej będą się również starsze dzieci. Nasza czteroletnia córka jest zachwycona i chętnie wraca do Dżungli i Dzikich Zwierząt Ameryki Południowej. Polecamy!


Mocne Strony:

  • duże, plastikowe klocki wykonano z najwyższą starannością,
  • klocki są proste w układaniu, elementy bardzo dobrze do siebie pasują,
  • ułożony zestaw prezentuje się fantastycznie dzięki dołączonej macie,
  • dużo figurek zwierzątek do zabawy,
  • rozwija emocje, kreatywność, funkcje poznawcze i psychikę u dzieci.

Słabe Strony:

  • zwierzątka nie mieszczą się na dołączonej zjeżdżalni.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *