Recenzje

Recenzja #776 KLASK 4

Zwariowana rozgrywka dla 4 osób, od której nie sposób się oderwać? Sprawdźcie KLASK 4! Wykorzystaj swój spryt i taktyczne myślenie, przesuwaj magnesy i strzel gola przeciwnikom! Ale uważaj, bo za chwilę ktoś może zaatakować Twoją bramkę… Gotowi do zabawy?


Informacje o grze KLASK 4

Autor gry KLASK 4: Mikkel Bertelsen

Wydawnictwo: Rebel

Liczba graczy: 4

Czas gry: 10 min.

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Rebel. Wydawnictwo Rebel nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plWidziałam wcześniej zwykły, dwuosobowy KLASK w Internecie i zawsze zastanawiałam się, o co tyle szumu. Niebieski stolik i dwoje zafascynowanych osób wpatrujących się w małą piłeczkę i poruszających dziwnymi antenkami… W dodatku gra była przeznaczona tylko dla dwóch graczy, więc przy mojej trójce dzieciaków już wyobrażałam sobie te awantury o miejsce przy stoliku. Kiedy pojawił się KLASK 4-osobowy wiedziałam, że nadszedł moment, w którym musimy spróbować zagrać. Okazało się, że… ale o tym przeczytacie w naszej recenzji, na którą serdecznie Was zapraszamy!

Przegląd elementów

KLASK 4 zajmuje OGROMNE, płaskie pudełko. Na szczęście wszystko się w nim doskonale mieści, a rozłożenie i złożenie gry zajmuje dosłownie kilka chwil. Wszystkie elementy zostały wspaniale wykonane i prezentują się znakomicie. Wiecie, że KLASK wymyślił Mikkel Bertelsen – Duńczyk, który na co dzień zajmuje się… stolarką? Pewno dnia postanowił stworzyć z drewna grę i w ten sposób powstał KLASK. Z czasem okazało się, że gra jest tak wciągająca, że potrzeba nowej wersji gry, przy której będzie mogło się bawić kilka osób równocześnie. Plansza zmieniła swój kształt, pojawiły się dwie dodatkowe bramki i dodatkowe magnesy.

Wydanie gry jest międzynarodowe, a zamieszczona instrukcja została napisana w kilku językach. W języku polskim możecie zapoznać się z nią na stronie wydawnictwa. Zasady gry nie są skomplikowane, po wyciągnięciu gry z pudełka można natychmiast rozpocząć rozgrywkę z nowymi graczami.

Jak grać w KLASK 4?

Celem gry jest obrona swojej bramki i nakierowanie piłeczki do bramek przeciwników, aby stracili oni swoje cenne punkty. Możemy poruszać jedynie magnesem sterującym, który wprawi w ruch nasz młoteczek. Za jego pomocą możemy z kolei odbijać piłeczkę, uważając przy okazji na małe, białe magnesy znajdujące się na środku planszy. Jeśli dwa z nich przyczepią się do naszego młoteczka, automatycznie tracimy punkt.

Musimy również uważać, żeby nasz młoteczek nie wpadł do naszej bramki (jak na zdjęciu powyżej) oraz przez cały czas musimy mieć kontrolę nad magnesem sterującym. Obsługa gry jest bardzo prosta, ale wymaga nieco wyczucia. Kiedy któryś z graczy straci wszystkie punkty, następuje koniec gry. Gracz z największą liczbą pozostałych punktów wygrywa.

Recenzja

Dawno moje dzieci nie były tak podekscytowane żadną grą. To zabawa, która przypomina mi nieco cymbergaja, czy piłkarzyki, w które zagrywałam się w dzieciństwie… Z tym że KLASK 4 możemy mieć w domu i możemy go wyciągnąć na stół w każdej chwili. To jedna z tych gier, które każdy powinien mieć w kolekcji, gdyż są dobre po prostu na każdą okazję. Czy ze znajomymi, czy z dziećmi, czy z rodziną… Oczywiście warunkiem jest obecność 4 osób, gdyż w tylko takim składzie możemy w pełni cieszyć się grą. Jeśli gracie zwykle w 2-osoby, wtedy idealny będzie dla Was zwykły KLASK.

KLASK 4 polubiłam najbardziej za emocje, które wywołuje. Odbijanie piłeczki, żeby trafić w bramkę przeciwnika, zawieranie sojuszy przeciwko wygrywającemu graczowi, ruch i okrzyki podczas zabawy. Ta gra „żyje” i potrafi rozruszać chyba każdego… Mamy tutaj ogromną ilość interakcji. Świetna jest również regrywalność.

Co mi przeszkadza w KLASK 4? Może to, że kiedy chcemy zagrać w dwie, czy trzy osoby raczej nam się to nie uda. Oprócz tego nie znalazłam żadnych wad i żałuje, że tak późno poznałam KLASK. Gra trafia do naszej topki najlepszych gier dla dzieci, tej zabawy po prostu trzeba spróbować, żeby zrozumieć jej fenomen! Gra jest dodatkowo pięknie wykonana i wywołuje efekt WOW. Świetnie sprawdzi się na prezent, obdarowany na pewno będzie zachwycony!

Podsumowanie

KLASK 4 to jedna z najlepszych gier towarzyskich na naszym rynku. Jeśli chcecie rozruszać swoją rodzinę, znajomych, kupić grę dla dzieci, do baru, czy do pracy, żeby pracownicy mogli się nieco rozerwać, to wybierzcie właśnie KLASK 4. Gra jest bardzo solidna, prosta, wciągająca i praktycznie nigdy się nie nudzi. Polecamy!


Mocne Strony:

  • drewniana, solidna plansza,
  • możliwość gry w 4 osoby,
  • proste zasady rozgrywki,
  • szybki setup,
  • sprawdzi się w każdym towarzystwie,
  • bardzo dynamiczna rozgrywka,
  • ćwiczy refleks i koordynacje.

Słabe Strony:

  • gra tylko w pełnym składzie.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *