LegoRecenzje

Legorecenzja #3 Koci Domek Gabi

Słynna kocia bohaterka bajek dla dzieci o imieniu Gabi posiada teraz swój domek LEGO. 8 kreatywnych pomieszczeń, w tym dwa znajdujące się na poddaszu gwarantują mnóstwo zabawy. Na Wasze dzieci czeka sporo atrakcji, gdyż do zabawy dołączają również Panduś, Syrenkotka oraz Łakotek.


Informacje o zestawie Lego Koci Domek Gabi

Seria: Lego

Numer katalogowy: 10788

Wiek: 4+

Liczba elementów: 498

Liczba figurek: 4

Rok wydania: 2023

Mój czas układania: 90 minut razem z dzieckiem


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja zestawu Lego Koci Domek Gabi

Gabi to jedna z ulubionych bohaterek naszej córki. Teraz dzięki Lego ma możliwość zabawy jej domkiem oraz figurkami postaci znanymi z popularnej animacji. Domek posiada 3 piętra plus poddasze, a na każdym z nich aż 2 pomieszczenia. Mamy tutaj:

 • pokój muzyczny z gitarą, pianinem oraz mikrofonem,
 • kuchnię z lodówką, obrotowym stołem i innymi akcesoriami,
 • sypialnię z kolorowym łóżkiem, nad którym znajduje się chmurka,
 • łazienkę w przytulnym klimacie,
 • pokój zabaw ze zjeżdżalnią oraz bujaną huśtawką,
 • pokój artystyczny, w którym znalazła się sztaluga oraz niezbędne akcesoria do malowania,
 • 2 pomieszczenia na poddaszu z leżakami, lampami oraz głośnikami, gdzie może odbywać się impreza pod gołym niebem.

Różne kombinacje pomieszczeń oraz ruchoma winda

Wszystkie pomieszczenia wykonano z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Na ścianach pojawiają się klimatyczne ilustracje odpowiadające cechom danego pomieszczenia. Co więcej każde z pomieszczeń może znaleźć się na dowolnej kondygnacji. To już od naszych dzieci zależy jak ostatecznie będzie wyglądał domek Gabi. Całość przedziela ruchoma winda, którą można się bawić, niestety nie posiada ona mechanizmu stopującego na każdym z pięter, aby dziecko mogło swobodnie kreować różne scenki z nią. Poddasze to już zupełnie inna sprawa, gdyż znajduje się po drugiej stronie domku i niestety nie prowadzi tam winda, ani żadne schody. Za to dzieci mają możliwość stworzenia niezapomnianej imprezy pod gołym niebem, gdyż całość jest do tego przeznaczona.

Sprawdź inne zestawy z serii Lego

Koci klimat domku zadowoli największych fanów bajki o Gabi

Sam domek posiada także klimatyczne kocie uszy, które nadają mu niepowtarzalnego „kociego” charakteru, zresztą jak inne elementy znajduję się w różnych pokojach, jak chociażby kocia lodówka, czy kocie pianino. Drobną skazą na tle nieskazitelnego projektu są odpadające włosy Gabi, które można skleić lub przymocować chociażby przy pomocy plasteliny. Niestety problem odpadających fryzur pojawiał się również w innych zestawach Lego, które do tej pory miałem okazję układać. Na niezwykłą uwagę zasługują specjalnie zaprojektowane instrukcje. Jest ich aż 9; dla każdego pomieszczenia oraz jedna przeznaczona na budowę windy.

Te zawierają bardzo szczegółowe obrazki i w bardzo łopatologiczny sposób tłumaczą małemu dziecku z jakich elementów korzystać i gdzie dokładnie je umieszczać. Dzięki takiemu rozwiązaniu już czteroletnie dziecko będzie starało się układać pierwsze małe elementy. Można więc powiedzieć, że Koci Domek Gabi to następny krok zaraz po serii Duplo. Ściany pokojów składają się z podobnych elementów, a więc z naszą małą pomocą, nasza córka zaczynała prawidłowo odczytywać instrukcję, szukać odpowiednich elementów i dokładnie je dopasowywać. Domek zawiera sporo akcesoriów, które mogą służyć do zabawy podczas odgrywania scenek. Cały zestaw powinien zadowolić każdego fana popularnej bajki o Gabi, a także tych, których jeszcze nie znają oryginału. Wspomnę jeszcze o edukacyjnym charakterze zestawu, gdyż ten sprawia, że nasze dzieci rozwijają wiele swoich cech: małą motorykę, kreatywność, spostrzegawczość, logiczne myślenie, precyzję, cierpliwość i wiele innych. To doskonały prezent dla naszych pociech. Polecamy wraz z Weroniką, która uwielbia bawić się domkiem Gabi!


Mocne Strony:

 • świetnie zaprojektowana instrukcja, która krok po kroku prowadzi dziecko w trakcie układania zestawu,
 • zastaw posiada wiele różniących się pomieszczeń, które można w dowolny sposób rozmieszczać w domu,
 • dziecko rozwija się podczas układania oraz zabawy domkiem w wielu aspektach,
 • 4 znane i lubiane postacie z bajki,
 • sporo akcesoriów i detali,
 • oczywiście najwyższa jakość klocków i połączeń między nimi, a tym samym bezpieczeństwo podczas zabawy.

Słabe Strony:

 • winda niestety nie posiada mechanizmu zatrzymującego się na każdym z pięter,
 • kocie uszy domku oraz fryzura Gabi nie trzymają się wystarczająco dobrze.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *