Recenzje

Recenzja #689 Jadą, jadą Misie, Pizza i Kto tu mieszka?

Czas na nowości dla najmłodszych graczy od wydawnictwa Granna. Jadą, jadą Misie, Pizza i Kto tu mieszka? to trzy urocze układanki, które łączą naukę z dobrą zabawą. Sprawdźcie sami, czy warto podarować je maluchom!


Informacje o grach

Autor gier Jadą, jadą Misie, Pizza i Kto tu mieszka?: Dorota Woyke

Wydawnictwo: Granna

Wiek: 2+


Gry zostały przekazane mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Granna. Wydawnictwo Granna nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plUkładanka Pizza

W życiu każdego dziecka nadchodzi moment, w którym pizza staje się jedną z ulubionych potraw! Wspólne przygotowywanie pizzy to również wspaniała zabawa i manualny trening dla małych rączek. Nie zawsze mamy jednak czas i ochotę, aby spędzić czas w kuchni, czemu więc nie pobawić się pięknie zilustrowaną grą, w której również wcielimy się w kucharzy?

W opakowaniu z grą znajdziemy bardzo realistycznie wyglądające składniki, z których możemy stworzyć pyszną pizzę! Otrzymujemy również 6 trójkątów ciasta, z których możemy ułożyć całą układankę według własnego uznania! Bardzo spodobały mi się śliczne żetony, pizza wygląda bardzo apetycznie i świetnie sprawdza się przy kreatywnych zabawach oraz do ćwiczenia umiejętności matematycznych. Dodatkowo w instrukcji znajdziemy kilka gotowych wzorów, które możemy podsunąć dzieciakom do ułożenia. Super zabawa i nauka w jednym!


Dobieranka Jadą, jadą Misie

Kolejna gra, którą chciałabym zaprezentować to fantastycznie zilustrowana Dobieranka! W grze Jadą, jadą Misie dzieci będą miały za zadanie, uzupełnić obrazki, dopasowując do nich odpowiednie kształty! Zadanie wcale nie jest takie proste, bo obrazków mamy dość sporo i odnalezienie tych właściwych to dość wymagające zadanie dla maluchów!

Bardzo spodobały mi się przyjazne ilustracje podróżujących zwierzątek! Gra doskonale uczy podstawowych kształtów, ćwiczy koncentrację oraz może być idealnym wstępem do układania puzzli. Żetony są porządnie wykonane, a gra z pewnością posłuży więcej niż jednemu dziecku.


Dobieranka Kto tu mieszka?

Czy mamy tutaj fanów zwierzątek? Oto kolejna śliczna dobieranka dla maluchów. Tym razem dzieci muszą dopasować na każdej planszy tylko jednego zwierzaka i umieścić go obok jego domku. Do wyboru mamy zwierzęta podwórkowe oraz leśne. Na odwrocie plansz znajdziemy trudniejszą wersję gry z cieniami do odnalezienia.

Dzięki Kto tu mieszka? dzieci ćwiczą koncentrację oraz uczą się kojarzyć. Dodatkowo poznają nowe zwierzaki, a z ułożonych plansz mogą układać różne obrazki i się bawić. To świetny trening na spostrzegawczość i bardzo dobre ćwiczenie małej motoryki.


Podsumowanie

Podsumowując Jadą, jadą Misie, Pizza i Kto tu mieszka? to bardzo dobre gry – zabawki dla najmłodszych, które rozwijają szereg różnych umiejętności. Oprócz pierwszych pojęć matematycznych dzieci uczą się nowych słów, ćwiczą małą motorykę oraz rozwijają swoją kreatywność. Serdecznie polecam wraz z moją 3-latką!


Mocne Strony:

  • piękne ilustracje,
  • niewielka cena,
  • bardzo dobre wykonanie,
  • grube żetony,
  • rozwijają małą motorykę,
  • ćwiczą umiejętności matematyczne.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Pizza najtaniej kupisz tutaj

Jadą, Jadą Misie najtaniej kupisz tutaj

Kto tu mieszka? najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *