LegoRecenzje

Legorecenzja #4 Furgonetka do sadzenia drzew

Tym razem twórcy serii Lego Friends postanowili przygotować dla nas zestaw przyrodniczy nawiązujący do szeroko rozumianej ekologii. Zestaw ten pozwoli dzieciom budować pasję do przyrody, nauczy co nieco o rozwoju roślin i drzew, a także pozwoli na wspólną zabawę bogato wyposażoną furgonetką.


Informacje o zestawie Lego Friends: Furgonetka do sadzenia drzew

Seria: Friends

Numer katalogowy: 41707

Wiek: 6+

Liczba elementów: 336

Liczba figurek: 2

Rok wydania: 2023

Mój czas układania: 50 minut razem z dzieckiem


Zestaw Lego został mi przekazany bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja zestawu Lego Friends: Furgonetka do sadzenia drzew

Zestaw Lego Friends Furgonetka do sadzenia drzew to bardzo ciekawy zestaw przeznaczony nie tylko dla miłośników przyrody. Tytułowa furgonetka to bardzo ciekawy pojazd, który ze spokojem będziemy mogli wykorzystać do zabawy z innymi zestawami Lego. W tym zestawie znajdziemy dwie figurki: Olivii i Daniela, którzy aż rwą się do prac ogrodniczych. W pudełku znajdziemy dwie instrukcje. Jedną przeznaczoną do budowy szkółki drzew, a drugi do zbudowania furgonetki. Przeprowadzą nas one krok po roku przez proces budowania, który w przypadku tego zestawu nie jest specjalnie skomplikowany.

Szkółka drzew to bardzo ciekawy projekt, który posiada kilka interesujących rozwiązań. Mamy tutaj sporo akcentów kwiatowych, małych drzewek i innych roślin. Znalazło się również miejsce na specjalne donice do rozsadzania sadzonek, na śmietnik oraz stację zaopatrywania w wodę. Pojawiają się także zwierzątka takie jak motylki, wiewiórka, pszczółka czy biedronka. Cały kompleks prezentuje się fantastycznie i zachęca do ekologicznej zabawy.


Sprawdź inne zestawy z serii Lego

Furgonetka do zadań ekologicznych

Drugim bardzo ważnym elementem zestawu jest specjalna ekologiczna furgonetka, która pomoże nam rozsadzać drzewa i przewiezie dla nas cenne narzędzia takie jak łopatę, grabie czy nawet taczkę. Została ona wyposażona w specjalny wysięgnik przegubowy do opuszczania i podnoszenia sadzonek drzew. Oprócz tego otwierana klapa z tyłu pojazdu i specjalne zaczepy na narzędzia. Łatwo otwierany dach sprawi, że Daniel i Olivia mogą bez problemy wsiąść do pojazdu. Furgonetka posiada gumowe koła, dzięki czemu prowadzenie pojazdu i zabawa nim jest niezwykle przyjemna.

Lego Friends: Furgonetka do sadzenia drzew to bardzo ciekawy zestaw, którego elementy możemy dołączyć do naszej kolekcji. To idealny zestaw dla miłośników ochrony środowiska. Pełni on także niezwykle ważną funkcję edukacyjną, a wszystko to poprzez zabawę. Jeśli chodzi o stopień skomplikowania zestawu, to sześciolatkowie z drobną pomocą rodziców poradzą sobie z łączeniem kolejnych elementów. Po zbudowaniu dzieci mogą wykorzystywać dołączone akcesoria do odgrywania różnych scenek. Możemy przewozić rośliny na taczce, napełniać konewkę wodą, pakować na furgonetkę drzewka, czy też po prostu bawić się w przycinanie roślin a następnie ich kompostowanie. Bardzo polecamy ten zestaw jako prezent dla sześciolatków a nawet nieco młodszych dzieci!


Mocne Strony:

  • dwie konstrukcje: szklarnia i furgonetka,
  • sporo akcesoriów do zabawy,
  • temat ekologii,
  • edukacyjny charakter zestawu,
  • oczywiście najwyższa jakość klocków i połączeń między nimi, a tym samym bezpieczeństwo podczas zabawy.

Słabe Strony:

  • brak.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *