Recenzja #589 Stwórz swoją przygodę – książki paragrafowe

Książki paragrafowe to fantastyczna zabawa, która łączy czytanie z wciągającą rozgrywką. Jeśli szukacie czegoś, co sprawi, że Wasze dzieci pokochają czytanie, sprawdźcie serię Stwórz swoją przygodę!


Informacje o grze

Autor serii Stwórz swoją przygodę: R.A. Montgomery

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Liczba graczy: 1Książki paragrafowe? A co to?

Książki paragrafowe to książki, które prowadzą czytelnika do różnych przygód, zależnie od podejmowanych przez niego decyzji. Dzięki temu osoba czytająca książkę może stać się częścią akcji i „przeżyć własną przygodę” na swoich zasadach. Sama podejmuje ryzyko i decyduje, jak potoczy się historia.

Dlaczego książki paragrafowe podobają się dzieciom?

Przede wszystkim sprawiają, że młody czytelnik może dobrze wczuć się w akcję. Samodzielnie podejmuje wybory i „testuje” zachowania w różnych sytuacjach. Książki paragrafowe wyzwalają emocje, a dodatkowo… umożliwiają odkrycie różnych zakończeń przygody, dzięki czemu historia za każdym razem może wyglądać inaczej!


Dlaczego seria Stwórz swoją przygodę?

Przede wszystkim książki nie są zbyt długie i bez problemu można je wszędzie ze sobą zabrać. Nie są to potężne tomiska, ale raczej broszurowe książeczki, które nie będą zbyt wiele ważyły, a ich transport będzie bezproblemowy. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, akcja toczy się bardzo szybko i cały czas coś się dzieje. Książki mają kilkanaście różnych zakończeń, więc można czytać je kilkukrotnie, możemy również spróbować odkryć je wszystkie.

Co mi się spodobało w tej serii to potężna dawka humoru. Książki przekazują nieco wiedzy związanej ze swoją fabułą, ale znajduje się w nich również dużo żartów i zabawnych sytuacji. Dla mnie książki były nieco zbyt krótkie, wolę jednak pozycje z bardziej rozbudowaną fabułą, ale moje dzieci przepadły całkowicie i wręcz połykały kolejne tomy! Z tego względu polecam Wam bardzo tę serię właśnie dla najmłodszych. Niech bawią się czytaniem i pokochają je na całe życie!


Podsumowanie

Stwórz swoją przygodę to seria kilkunastu tytułów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Książki paragrafowe to świetna zabawa dla całej rodziny i doskonały sposób na zachęcenie dzieci do czytania. Wybierzcie interesującą Was przygodę i spróbujcie znaleźć wszystkie zakończenia historii!


Mocne Strony:

  • prosta fabuła,
  • ciekawe przygody,
  • wyzwalająca emocję,
  • zachęca do czytania,
  • sporo tytułów do wyboru,
  • świetna do plecaka.

Słabe Strony:

  • szkoda, że nie mają lepszej oprawy graficznej.

Przydatne linki:

Książkę Tajemnica Ninjów najtaniej kupisz tutaj

Książkę Złowrogi Dom najtaniej kupisz tutaj

Książkę Tron Zeusa najtaniej kupisz tutaj

Książkę Tajemniczy Człowiek Śniegu najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Nowa Baśń. Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *