Recenzja #518 Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie

Zostań uczniem czarodzieja i wyrusz na wyprawę po tajemnicze kamienie. W grze poprowadzi Cię specjalna aplikacja, dzięki której poczujesz się, jakbyś był w samym sercu gry! Kroniki Przygody to wyjątkowa gra dla dzieci, która zapewni im fantastyczną zabawę!


Informacje o grze Kroniki Przygody

Autor gry Kroniki Przygody: David Cicurel

Wydawnictwo: Lucky Duck Games

Liczba graczy: 1-4

Czas gry: 30 – 45

Wiek: 7+Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie to obok Głodniaków druga propozycja dla dzieci od Wydawnictwa Lucky Duck Games, która łączy grę planszową z aplikacją. Początkowo nie byłam przekonana do takiego połączenia, ale widząc frajdę, jaką te gry dają dzieciakom, jestem jak najbardziej na TAK! Na łamach naszego bloga mogliście już zapoznać się z recenzją Głodniaków (do sprawdzenia TUTAJ), a teraz zapraszamy na raport z Kronik Przygody…


Przegląd elementów

Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie to świetnie prezentująca się gra, z pięknymi grafikami zarówno na okładce, jak i wewnątrz opakowania! Kolorowe ilustracja zdecydowanie przyciągają wzrok, a zabawa z grą zapewnia bardzo dobre odczucia wizualne. W średniej wielkości pudełku znajdziemy dużą, dwustronną planszę oraz zestaw kart z kodami QR na odwrocie. Do gry wymagane jest zainstalowanie specjalnej aplikacji, która nie wymaga jednak stałego dostępu do internetu. Aplikacja jest intuicyjna i gra nie wymaga nawet wcześniejszego zapoznawania się z instrukcją.

Plansza do gry prezentuje się wspaniale, jest dość duża, lecz wygodna w użytkowaniu. Po jednej stronie czeka na nas Królestwo Zimy, po drugiej – Lata. Na planszy będziemy układać karty przedmiotów, które mamy bądź, których poszukujemy oraz osoby, z którymi będziemy mogli przeprowadzać rozmowy!

Do gry dołączono również czytelną instrukcję, której na dobrą sprawę nie musicie nawet czytać… Aplikacja poprowadzi Was przez rozgrywkę.


Zarys Rozgrywki

Celem gry jest odnalezienie czterech księżycowych kamieni. Żeby je zdobyć, musicie wykonać szereg misji, przeprowadzić mnóstwo rozmów, znaleźć wiele przedmiotów i odwiedzić kilkanaście miejsc. Wszystkie karty w grze mają unikalne kody QR, które można zeskanować za pomocą aplikacji. Rozmawiając z daną postacią, możemy zeskanować inna kartę, żeby o nią zapytać. Jeśli zadamy odpowiednie pytania, dostaniemy wskazówki i tak idąc po nitce do kłębka, rozwiązujemy detektywistyczne zagadki!


Recenzja

Mogę spokojnie stwierdzić, że Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie to gra, która spodoba się każdemu dziecku! Świetnie wyglądająca plansza, karty z najprzeróżniejszymi bohaterami i przedmiotami oraz oczywiście aplikacja odrywająca rolę mistrza gry i wprowadzająca dzieci w magiczny świat. Jeśli graliście w Kroniki Zbrodni, pierwowzór Kronik Przygody dla dorosłych to z pewnością wiecie, jak wciągająca jest to rozgrywka! Ja zaczęłam w odwrotnej kolejności, najpierw zobaczyłam jaką frajdę daje gra dzieciakom, a później zaopatrzyłam się w swoje Kroniki 😉

Gra idealnie nadaje się dla dzieci do grania solo, ma bardzo proste zasady, „mistrza gry”, który wszystkim kieruje i jest intuicyjna. To pierwsza gra, w którą moje dzieci zagrały rzeczywiście same od początku do końca, bez wczytywania się w instrukcję. Oczywiście można grać też w więcej osób, kooperacja sprawdza się tutaj wspaniale, głośne zastanawianie się, nad rozwiązywaną sprawą, dyskusje, gdzie się udać itd.

Jedyny minus, jaki widzę w Kronikach Przyody to mała liczba scenariuszy i dość krótki czas, który dzieciaki spędzą z grą. Rozgrywka jest jednorazowa, po przejściu zagadek, ponowne ich przechodzenie raczej mija się z celem. Myślę jednak, że i tak warto zainwestować grę, chociażby dla tych okrzyków radości, kiedy uda znaleźć się upragniony księżycowy kamień… Grę można później przekazać dalej, gdyż solidna plansza, na pewno posłuży do wielu rozgrywek…

Gra ma bardzo przyjemny, fantastyczny klimat, a do tego jest mądra. Scenariusze wprowadzają różne wartości, uczą jak rozwiązywać problemy, mają mądre morały. Bardzo polecam!


Podsumowanie

Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie to świetna gra, która z pewnością zainteresuje dzieciaki! Ciekawe scenariusze, wciągające zagadki i mądre morały sprawiają, że tą grą naprawdę warto się zainteresować. Dzieci mogą spokojnie grać w nią solo, nie muszą czytać nawet instrukcji, gdyż aplikacja wprowadzi je bez problemu w rozgrywkę. Bardzo udane połączenie gry planszowej z nowoczesną technologią! Szkoda tylko, że zabawa tak szybko się kończy, mam nadzieje, że pojawią się kolejne scenariusze, bądź kolejne odsłony Kronik Przygody!


Mocne Strony:

  • ciekawe scenariusze,
  • świetne wykonanie,
  • wciągająca rozgrywka,
  • ćwiczy logiczne myślenie,
  • mądre morały,
  • dzieciaki mogą bez problemu grać solo.

Słabe Strony:

  • mało scenariuszy, czekamy na więcej!

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Lucky Duck Games. Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *