Notowanie BGG #41 – Październik

41 notowanie rankingu Board Game Geek – październikowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #41: Październik 2020

(zakres analizy: 5 września 2020 – 3 października 2020)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5658,567-0,002
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4698,4690,000
3Brass: Birmingham8,3228,3090,013
4Terraformacja Marsa8,2848,2820,002
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2248,2180,006
6Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2068,209-0,003
7Projekt Gaja8,1618,1610,000
8Star Wars: Rebelia8,1618,1610,000
9Zimna Wojna8,1448,145-0,001
10Great Western Trail8,1128,1100,002
11Scythe8,0898,092-0,003
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0848,0820,002
13Spirit Island8,0648,0600,004
14Zamki Burgundii8,0138,0130,000
15Terra Mystica8,0018,004-0,003
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9757,9750,000
17Concordia7,9617,9590,002
18Brass: Lancashire7,9527,9510,001
19Arkham Horror: Gra Karciana7,9307,932-0,002
20Na Skrzydłach7,9247,925-0,001
21Viticulture Essential Edition7,9137,915-0,002
22Uczta dla Odyna7,9107,9080,002
23Orléans7,8877,889-0,002
24Mage Knight7,8867,888-0,002
25+1Puerto Rico7,8807,882-0,002
26-1The 7th Continent7,8777,885-0,008
27Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8597,861-0,002
28Food Chain Magnate7,8587,859-0,001
29Agricola7,8457,847-0,002
30Nemesis7,8427,8400,002
31+1Root7,8337,8250,008
32-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8257,828-0,003
33Blood Rage7,8217,822-0,001
34Pandemic Legacy: Sezon 27,8207,8180,002
35Kingdom Death: Monster7,7937,797-0,004
36Wysokie Napięcie7,7657,768-0,003
37+3Everdell7,7647,7560,008
38-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7597,7590,000
39Mechs vs. Minions7,7557,757-0,002
40-2Star Wars: Imperium Atakuje7,7557,758-0,003
41+1Klany Kaledonii7,7377,738-0,001
42-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7367,740-0,004
43Le Havre7,7227,723-0,001
44Eclipse7,7207,722-0,002
45Azul7,7177,722-0,005
46+1Anachrony7,6967,6930,003
47-1The Voyages of Marco Polo7,6937,698-0,005
48Robinson Crusoe7,6867,690-0,004
49Android: Netrunner7,6797,681-0,002
50+4Maracaibo7,6787,6500,028
51-1Podwodne Miasta7,6737,6690,004
52+48Gloomhaven: Jaws of the Lion7,671NowośćNowość
53-27 Cudów Świata7,6607,661-0,001
54-2Race for the Galaxy7,6587,6580,000
55+1Too Many Bones7,6577,6440,013
56+7Marvel Champions: The Card Game7,6537,6270,026
57-4The Gallerist7,6537,6510,002
58-3Pola Arle7,6477,6470,000
59-2Dominant Species7,6397,6390,000
60Teotihuacan: Miasto Bogów7,6367,6320,004
61-2Pięć Klanów7,6337,634-0,001
62-4Keyflower7,6337,635-0,002
63-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6317,6290,002
64-3Lords of Waterdeep7,6287,629-0,001
65-1Caylus7,6177,619-0,002
66-1Lisboa7,6097,6060,003
67Crokinole7,6077,5990,008
68+12Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,6037,5580,045
69-1Agricola (nowa edycja)7,6037,5980,005
70-4El Grande7,5997,600-0,001
71Aeon's End7,5977,5890,008
72-3Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5947,596-0,002
73-3Eldritch Horror7,5877,589-0,002
74-2Rising Sun7,5867,587-0,001
75-2Szarlatani z Pasikurowic7,5827,5820,000
76+1Battlestar Galactica7,5797,5790,000
77-2Dominion: Intryga7,5797,580-0,001
78-2Troyes7,5797,580-0,001
79-5Mombasa7,5797,581-0,002
80-2Architekci Zachodniego Królestwa7,5787,5750,003
81On Mars7,5717,5550,016
82-3Patchwork7,5577,559-0,002
83-1Rosyjskie Koleje7,5497,550-0,001
84-1Tajniacy7,5467,549-0,003
85-1Najeźdźcy z Północy7,5427,5420,000
86+3Paladyni Zachodniego Królestwa7,5407,5310,009
87-2Roll for the Galaxy7,5387,540-0,002
88-2Tygrys i Eufrat7,5377,5370,000
89-2Sherlock Holmes Consulting Detective7,5337,535-0,002
90-2Trajan7,5297,533-0,004
91-1Dominion7,5187,519-0,001
92-1Pandemic7,5167,518-0,002
93-1Pandemic Iberia7,5127,513-0,001
94-1Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5107,5030,007
95-1Grand Austria Hotel7,5067,5010,005
96+4Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,503NowośćNowość
97-1Lorenzo il Magnifico7,4987,4960,002
98+2Tainted Grail: The Fall of Avalon7,497NowośćNowość
99-4Kemet7,4967,4960,000
100-3Wojownicy z Midgardu7,4937,4930,000

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion>0,187
Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety0,045
Maracaibo0,028
Marvel Champions: The Card Game0,026
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated>0,019
On Mars0,016
Brass: Birmingham0,013
Too Many Bones0,013
Tainted Grail: The Fall of Avalon>0,013
The 7th Continent-0,008
Azul-0,005
The Voyages of Marco Polo-0,005
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,004
Robinson Crusoe-0,004
Trajan-0,004
Kingdom Death: Monster-0,004

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Gloomhaven: Jaws of the Lion, Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated, Tainted Grail: The Fall of Avalon

Poza top 100: Yokohama, Star Wars: X-Wing, Zakazane Gwiazdy


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

2 września 2020

9 września 2020

16 września 2020

23 września 2020

30 września 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply