Notowanie BGG #30 – Grudzień 2019

Notowanie BGG 30 Notowanie BGG #30   Grudzień 2019

30 notowanie rankingu Board Game Geek – grudniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2019 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #30: Grudzień 2019

(zakres analizy: 2 listopada 2019 roku – 6 grudnia 2019 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5888,593-0,005
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4748,475-0,001
3Terraformacja Marsa8,2598,2580,001
4Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2418,245-0,004
5+4Brass: Birmingham8,1798,1380,041
6-1Zimna Wojna8,1648,167-0,003
7Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1628,1520,010
8-2Star Wars: Rebelia8,1558,156-0,001
9-1Projekt Gaja8,1408,1390,001
10Scythe8,1028,107-0,005
11Great Western Trail8,0968,0960,000
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0598,0520,007
13Terra Mystica8,0278,028-0,001
14Spirit Island8,0258,0220,003
15Zamki Burgundii8,0118,0100,001
16The 7th Continent7,9907,999-0,009
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9827,983-0,001
18Concordia7,9417,9370,004
19Brass: Lancashire7,9347,9280,006
20Viticulture Essential Edition7,9237,9230,000
21Arkham Horror: Gra Karciana7,9167,917-0,001
22Puerto Rico7,9067,907-0,001
23Mage Knight7,8897,890-0,001
24Uczta dla Odyna7,8857,8850,000
25Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8827,885-0,003
26Orléans7,8797,8790,000
27+1Food Chain Magnate7,8717,8700,001
28-1Agricola7,8707,873-0,003
29Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8617,866-0,005
30+1Na skrzydłach7,8427,8230,019
31-1Blood Rage7,8287,832-0,004
32Pandemic Legacy: Sezon 27,8117,817-0,006
33Kingdom Death: Monster7,8047,807-0,003
34+1Wysokie Napięcie7,7897,791-0,002
35-1Mechs vs. Minions7,7857,792-0,007
36Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7807,784-0,004
37Star Wars: Imperium Atakuje7,7767,779-0,003
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7727,7710,001
39Root7,7577,7560,001
40Eclipse7,7527,755-0,003
41Azul7,7477,751-0,004
42Le Havre7,7417,744-0,003
43The Voyages of Marco Polo7,7237,727-0,004
44Robinson Crusoe7,7207,723-0,003
45Klany Kaledonii7,7157,7130,002
46Android: Netrunner7,6947,6940,000
47Anarchrony7,6897,691-0,002
487 Cudów Świata7,6757,677-0,002
49Race for the Galaxy7,6637,6620,001
50+23Nemesis7,6597,5550,104
51-1Keyflower7,6577,660-0,003
52-1Dominant Species7,6507,6500,000
53-1Pola Arle7,6477,648-0,001
54-1Caylus7,6467,648-0,002
55-1Lords of Waterdeep7,6397,640-0,001
56-1Pięć Klanów7,6277,629-0,002
57-1The Gallerist7,6247,6220,002
58-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6207,622-0,002
59-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6197,6180,001
60El Grande7,6157,617-0,002
61-2Rising Sun7,6147,618-0,004
62-1Eldritch Horror7,6127,613-0,001
63Mombasa7,5977,5940,003
64-2Dominion: Intryga7,5957,598-0,003
65-1Tajniacy7,5907,594-0,004
66Battlestar Galactica7,5857,5850,000
67-2Patchwork7,5827,586-0,004
68-1Troyes7,5777,5750,002
69-1Lisboa7,5707,5660,004
70+2Crokinole7,5627,5580,004
71-2Sherlock Holmes Consulting Detective7,5627,566-0,004
72-2Roll for the Galaxy7,5617,564-0,003
73-2Rosyjskie Koleje7,5607,562-0,002
74+3Teotihuacan: Miasto Bogów7,5547,5390,015
75-1Tygrys i Eufrat7,5507,552-0,002
76-1Aeon's End7,5497,5480,001
77+4Too Many Bones7,5467,5210,025
78-2Trajan7,5467,547-0,001
79+1Agricola (nowa edycja)7,5357,5270,008
80-2Dominion7,5327,534-0,002
81-2Pandemic7,5317,533-0,002
82Architekci z Zachodniego Królestwa7,5287,5180,010
83+2Najeźdźcy z Północy7,5177,5170,000
84-1Star Wars: X-Wing7,5137,518-0,005
85+1Kemet7,5097,5090,000
86+1Pandemic Iberia7,5067,507-0,001
87-3T.I.M.E Stories7,5067,518-0,012
88+11Everdell7,4997,4550,044
89-1Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4947,499-0,005
90-1Yokohama7,4917,493-0,002
91+2Grand Austria Hotel7,4837,4770,006
92-2Epoka Kamienia7,4837,485-0,002
93-2Zakazane Gwiazdy7,4817,484-0,003
94-2Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4817,484-0,003
95+5Podwodne Miasta7,478NowośćNowość
96-2Alchemicy7,4787,4760,002
97-2Wojownicy z Midgardu7,4727,4700,002
98-2Star Realms7,4667,467-0,001
99+1Lorenzo il Magnifico7,4647,4530,011
100-3Legendary Encounters7,4597,4570,002

Największy wzrost i spadek GR:

Nemesis0,104
Everdell0,044
Brass: Birmingham0,041
Too Many Bones0,025
Na skrzydłach0,019
Teotihuacan: Miasto Bogów0,015
Lorenzo il Magnifico0,011

T.I.M.E Stories-0,012
The 7th Continent-0,009
Mechs vs. Minions-0,007
Pandemic Legacy: Sezon 2-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Podwodne Miasta

Poza top 100: Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

6 listopada 2019

13 listopada 2019

20 listopada 2019

27 listopada 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz