Recenzja #594 Jeden dzień z życia psa

Przeżyj fantastyczne przygody i wyrusz na spacer razem z przesympatyczną Lusią! Jeden dzień z życia psa to nowy komiks paragrafowy dla dzieci (i nie tylko), który rozbawi Was do łez i zapewni mnóstwo dobrej zabawy. Uwaga! Skutkiem ubocznym jest niemożność oderwania dzieci od książki…


Informacje o komiksie

Autorzy gry Jeden dzień z życia psa: Christian Giove, Stefano Tartarotti

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 1

Wiek: 6+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa FoxGames. Wydawnictwo FoxGames nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Prezentacja komiksu

Jeden dzień z życia psa to ślicznie wykonany komiks paragrafowy dla dzieci, wydany przez wydawnictwo FoxGames. Na początku historii poznajemy małego psiaka Lusię, która mieszka ze swoim nieco roztargniony właścicielem, pracującym jako ilustrator komiksów… (tak, tak, Lusia to prawdziwy pies jednego z autorów). Podczas gdy jest on zajęty pracą, jego pupilka potajemnie wymyka się z domu i przeżywa najprzeróżniejsze przygody! Spotyka przyjaciół, nieraz wpada w tarapaty, ale zawsze udaje jej się z nich wyjść obronną łapą!

Ilustracje w książce prezentują się znakomicie! Zwierzaki są sympatyczne i szczegółowo narysowane, a co więcej kolorystyka nie jest zbyt męcząca dla oczu. Również czcionka jest odpowiedniej wielkości, dzięki czemu powinni z nią sobie poradzić nawet początkujący czytelnicy.


Jak korzystać z książki?

Komiksy paragrafowe to przeżywanie opowieści na swoich własnych zasadach. To gracz decyduje, gdzie się najpierw uda i jak zareaguje w danej sytuacji. Książki nie czyta się zwyczajnie, strona po stronie, ale „przeskakuje” się do różnych kadrów. Podczas zabawy trzeba uważnie wszystko obserwować, bo czasem można przegapić jakąś ciekawą ścieżkę, czy ukryte informacje, które mogą się później przydać..


Dlaczego warto przeczytać Jeden dzień z życia psa?

Jeden dzień z życia psa to jeden z najlepszych komiksów paragrafowych dla dzieci, jaki do tej pory przeczytaliśmy. Przygody są ciekawe i zabawne, nie ma niepotrzebnych zapętleń i dróg bez wyjścia. Komiks może być spokojnie oglądany przez najmłodsze lub wrażliwe dzieci, gdyż nie ma w nim nie przerażającego, a psiakowi nie dzieje się krzywda. Myślę, że postawiłabym go na równi z Kalinką i Chojrakiem oraz Kotkami i Smokami (recenzja tutaj).

Moje dzieci są książką zachwycone i często do niej wracają, aby sprawdzić, czy na pewno nic nie przegapiły… Nawet moja niezbyt chętna do czytania 7-latka wciągnęła się w historię i przeżywała przygody wraz z Lusią!

Bardzo spodobały nam się również dodatkowe zadania przygotowane przez autorów. Rysowanie w dymkach na końcu książki, szukanie ptaków w kadrach, wszystko to sprawia, że Jeden dzień z życia psa jest wciągającą i na długo zajmującą pozycją. Polecam dla dzieci oraz dla wielbicieli czworonogów!


Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo FoxGames. Bardzo dziękujemy!

foxgames

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *