Recenzje

Recenzja #815 Paszczaki & Paszczaki 2: Akrobaci

Poznajcie paszczaki! Te sympatyczne stworki mają mnóstwo pomysłów na dobrą zabawę. Przedstawiamy dwie szybkie karcianki, w których występują nasi ulubieńcy. Każda z gier charakteryzuje się zupełnie innymi zasadami rozgrywki. Jesteście gotowi, aby je poznać i miło spędzić czas z paszczakami?


Informacje o grach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 15 minut

Wiek: 5+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plPaszczaki to wyjątkowe, zawsze uśmiechnięte stworki, które mają tysiąc pomysłów na minutę. Każdy z nich ma własne zainteresowania i nie sposób pomylić go z kimś innym. Część z Wam może miała już okazję poznać pierwszą część Paszczaków, gdyż na naszym rynku są już od dłuższego czasu i często pojawiały się w różnych polecajkach – nic dziwnego, gra otrzymała sporo różnych nagród, w tym kilka tytułów dla najlepszej gry dla dzieci! Dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia możemy od niedawna cieszyć się kolejną grą z tymi sympatycznymi postaciami. Paszczaki 2: Akrobaci to zupełnie inna gra (również nagradzana!), którą również warto poznać! Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją!

Paszczaki

Paszczaki zajmują małe pudełko, w którego środku znajdziemy 54 karty oraz krótką instrukcję. Karty są kolorowe, a stworki zdecydowanie wzbudzają sympatie graczy. Zasady rozgrywki nie są skomplikowane i zrozumieją je nawet młodsze dzieci. Zgodnie z informacją na pudełku, przy grze mogą świetnie się bawić nawet 5-latki! Zadaniem graczy jest uzbieranie, jak największej liczy kart. Jak tego dokonać? Musimy sprawić, aby na początku i na końcu rzędu bądź kolumny znalazł się taki sam paszczak. Kiedy uda się ułożyć karty w ten sposób, w nagrodę zabieramy wszystkie „zamknięte” karty na swój stos.

W talii kart znajdziemy wiele rodzajów Paszczaków. Liczba kropek informuje nas, na ile identycznych potworków możemy liczyć. Widząc jedną kropkę, od razu możemy stwierdzić, iż takim Paszczakiem nie da się zamknąć rzędu bądź kolumny kart. Na początku zabawy dość trudno natrafić na dwie niezbędne karty, musimy więc uważnie obserwować sytuację na stole, a nóż uda się dopasować coś z ręki i zyskać cenne punkty?

Paszczaki świetnie sprawdzają się dla młodszych oraz dla mniej ogranych dzieci. Również dorośli chętnie zasiądą do zabawy ze swoimi pociechami. Rozgrywka jest szybka, prosta i przyjemna i każdy ma podobne szanse na zwycięstwo. Oczywiście przyda się nieco kombinowania i strategii, ale przy większej liczbie graczy sytuacja na stole staje się wyjątkowo dynamiczna.

Paszczaki 2: Akrobaci

Paszczaki 2: Akrobaci również zajmują małe pudełko, w którego środku znajdziemy 36 kart oraz
36 żetonów. Tym razem celem graczy jest pozbycie się jak największej liczby kart! Wszyscy gracze będą układać piramidę rozbawionych paszczaków, a gracz, który nie będzie w stanie dołożyć do niej swojej karty z ręki, będzie musiał dobrać żeton „upsa”. Żetony te to nic innego jak punkty ujemne, których pod koniec gry trzeba mieć oczywiście jak najmniej.

Paszczaki 2: Akrobaci, to gra, w której czuć ducha pierwszej gry z serii. Nadal mamy zabawne postaci na kartach i proste zasady rozgrywki, tym razem jednak punktacja stanęła „na głowie”, a gracze starają się pozbyć swoich kart. Układanie piramidy jest bardzo proste, zaczynamy od podstawy (która w zależności od liczby graczy może liczyć 7 lub 8 kart), a następnie układamy kolejne piętra. Musimy jednak uważać, gdyż karta na górze musi pasować typem do chociaż jednej z kart z niższego piętra.

Paszczaki 2: Akrobaci to karcianka wymagająca nieco strategicznego myślenia oraz obserwowania sytuacji na stole. Znając swoje karty, możemy mniej więcej zaplanować ich ustawienie, musimy również pozbywać się kart, które trudniej będzie nam umieścić w piramidzie. Cała rozgrywka jest bardzo płynna i wciągająca, a ułożona piramida bardzo ciekawe prezentuje się na stole.

Podsumowanie

Paszczaki oraz Paszczaki 2: Akrobaci to sympatyczne karcianki, w które możemy zagrać z dziećmi już od
5 roku życia! Gry charakteryzują się prostymi zasadami i szybkim czasem rozgrywki. Nie wiecie, którą wybrać? My proponujemy obie, gdyż każda z nich jest inna, a łączą je jedynie sympatyczne stworki. Pamiętajcie: dzieciaki uwielbiają Paszczaki!

Mocne Strony:

  • bardzo ładnie zilustrowane karty,
  • szybki czas rozgrywki,
  • proste zasady,
  • ćwiczą logiczne myślenie,
  • możliwość gry z młodszymi graczami.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę Paszczaki 1 najtaniej kupisz tutaj

Grę Paszczaki 2: Akrobaci najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *