Recenzje

Recenzja #781 Baszty i Maszty

Poćwicz logiczne myślenie, układając ciekawą łamigłówkę przestrzenną! Baszty i Maszty to ciekawa gra w średniowiecznych klimatach, w której zadaniem graczy jest wzniesienie majestatycznego zamku.


Informacje o grze

Wydawnictwo gry Baszty i Maszty: IUVI Games

Liczba graczy: 1

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa IUVI Games. Wydawnictwo IUVI Games nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plPrzestrzenna układanka logiczna, którą wznosimy w kilku poziomach? Przedstawiamy Baszty i Maszty, sprytną układankę w średniowiecznych klimatach, która spodoba się każdemu wielbicielowi główkowania! Ta gra z serii Smart Games przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci (od 8 roku życia), jak również dla dorosłych, którzy pragną poćwiczyć swoje myślenie przestrzenne.

Przegląd elementów

Baszty i Maszty to dość duża gra, która zajmuje całkiem spore pudełko jak na gry z tej serii. W uporządkowaniu części zamku pomoże nam specjalna wkładka z zaznaczonymi kształtami i kolorami wieżyczek. Zamek możemy stworzyć aż z 9 elementów, ale nie do wszystkich zadań wykorzystamy wszystkie z nich. Gra jest bardzo ładnie i starannie wykonana, a powstający zamek zdecydowanie cieszy oko.

W opakowaniu z grą znajdziemy również małą książeczkę z zadaniami. Do rozwiązania mamy aż 80 łamigłówek, różniących się stopniem trudności. O ile pierwsze zadania są bardzo proste, później zaczynają się schody, a wraz z nimi rośnie wysokość naszego zamku, który zaczyna piąć się w górę… Do wszystkich zadań mamy zamieszczone rozwiązania na końcu książeczki.

Zarys Rozgrywki

Zadaniem gracza jest ułożenie wszystkich elementów wymienionych w zadaniu. Jak już wspomniałam, do niektórych łamigłówek użyjemy tylko kilku kształtów, a w najtrudniejszych zagadkach wykorzystamy wszystkie z nich. Figury muszą do siebie idealnie pasować, nic nie może wystawać.

Rozwiązanie zagadki wcale nie jest takie proste i wymaga wielu prób i błędów.

Recenzja

Gry z serii Smart Games rozwijają logiczne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną. Ja nigdy jej nie miałam, dlatego cieszę się, że moje dzieci mogą rozwiązywać takie łamigłówki, przy których zabawa pomaga później w życiu. Baszty i Maszty są dość trudną i wymagającą łamigłówką, ale równocześnie bardzo przyjemną w odbiorze. Układanie zamku daje naprawdę sporą satysfakcję.

Grając w Baszty i Maszty, cały czas nasuwało nam się porównanie do Ubongo 3D. W obu grach dopasowujemy prostokątne kształty i próbujemy je na siebie nakładać. Baszty i Maszty mają jednak zdecydowanie przyjemniejszy temat i o wiele łatwiej zachęcić do nich dzieci. Co więcej, po zamku mogą przecież spacerować figurki lego, gra może więc zamienić się w świetną zabawkę.

Baszty i Maszty sprawdzą się idealnie, jeśli szukamy dla naszego dziecka jednoosobowej gry, które zajmie je na dłużej. Ta gra robi wrażenie nie tylko na miłośnikach średniowiecza! Dzięki prostym zasadom, każdy chętnie do niej zasiądzie i spróbuje swoich sił…

Podsumowanie

Baszty i Maszty to jedna z moich ulubionych gier z serii Smart Games. Fantastycznie prezentuje się na stole, a rozgrywka daje sporo radości. Można podsunąć ją dzieciom, ale można w nią z powodzeniem grać również samemu. Sprawdzi się również świetnie jako prezent! Polecamy!

Mocne Strony:

  • rozwija logiczne myślenie i wyobraźnie przestrzenną,
  • doskonałe wykonanie,
  • aż 80 ciekawych łamigłówek,
  • różne poziomy trudności,
  • świetnie prezentuje się na stole.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *