Uncategorized

Dzień Gier Planszowych 2021

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.

Podobnie jak w przypadku innych nietypowych świąt, takich jak Dzień Czekolady, Dzień Deskorolki czy Dzień Ostrej Papryczki, jest to okazja do świętowania, edukowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe.

Dla fanów planszówek jest to najlepsza okazja, by podzielić się swoją pasją z innymi. Zaprośmy rodziców, rodzeństwo, koleżanki z klasy albo kolegów z pracy do wspólnej rozgrywki. Postawmy na relacje międzyludzkie i szczere uśmiechy, a nie stukanie w ekran telefonu. Pokażmy, że cała Polska gra dzisiaj w nowoczesne planszówki.

Dla wydawców, sprzedawców i projektantów to czas, by pokazać gry planszowe całemu światu. Zróbmy wszystko, by tego dnia o planszówkach było głośno! Murale w przestrzeni miejskiej, audycje w radiu i telewizji, streamy z rozgrywek czy lokalne turnieje zainteresują nowe osoby naszym hobby. Udowodnijmy, że czasy chińczyka mamy dawno za sobą!

Oficjalna strona Dnia Gier Planszowych

Dla partnerów akcji Dzień Gier Planszowych to okazja do przedstawienia swoim odbiorcom, fanom i klientom wyjątkowego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Można odnieść wrażenie, że grają absolutnie wszyscy bez względu na wiek, płeć, zawód czy wykształcenie. I będzie to całkowicie słuszne wrażenie.

To już nie tylko rozrywka dla tych, którzy mają dzieci – gry planszowe szturmem wdarły się do polskich domów i wszystko wskazuje na to, że pozostaną tam na dłużej. Planszówki integrują, odciągają od elektroniki i z roku na rok zyskują na popularności w imponującym tempie. Warto być tego częścią!


Dzień Gier Planszowych na żywo:


Zajrzyj również na oficjalny fanpage:

https://www.facebook.com/dziengierplanszowych/

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *