O mnie…

Kilka informacji o mnie O mnie...

Blog Diceland ma swojego twórcę, oto ja:

Cześć, nazywam się Adrian, znany również jako Pegzi – o historii tego nicku nie opowiem, bo jej nie pamiętam. Obecnie mam 27 lat i mieszkam w Katowicach.

Kiedyś dosć mocno interesowałem się grami komputerowymi, grałem w wiele różnych gier, ale najciekawsza do tej pory wydaję mi się seria Final Fantasy (zwłaszcza VII i VIII) kocham też Final Fantasy Tactics. Swego czasu grałem też dość sporo w gry sieciowe, potem przerzuciłem się na sieciowe karcianki Duel of Champions, Hearthstone, a następnie Gwinta. Teraz też od czasu do czasu pogrywam w Gwinta, ale odkąd zajmuje się prowadzeniem bloga, to zdecydowanie brakuje na to czasu.

Około czterech lat temu, całkiem przypadkowo, zagrałem w komputerową wersję Monopoly, po czym postanowiłem kupić wersję papierową, ale szkoda było kasy i kupiłem tańszy odpowiednik – Eurobiznes. Dość mocno się w niego zagrywaliśmy, ale po jakimś czasie pojawił się niedosyt i zacząłem czytać o nowych grach. Tak też wpadłem na pomysł, by zakupić Carcassonne. W sklepie, który znajdował się nieopodal mojego miejsca zamieszkania dostałem wersję w edycji jubileuszowej, z pudełkiem w kształcie Meepla i przeźroczystymi meeplami. Potem zaczęliśmy kupować kolejne tytuły, a taką pierwszą prawdziwą grą była Agricola, którą darzę miłością po dziś dzień. Po jakimś czasie ponownie wróciłem do gier komputerowych, ale nie trwało to długo, bo z każdą chwilą traciłem ochotę na taką formę rozrywki i nastąpił wielki powrót do planszówek i zaczęło się szaleństwo zakupowe.

Obecnie moja kolekcja jest wyraźnie większa i sięga około 70 tytułów, zdjęcie poniżej (nieaktualne, za jakiś czas wrzucę nową kolekcję):

%name O mnie...
Moja kolekcja gier

Kolekcja ta z miesiąca na miesiąc się powiększa, a lista gier będzie w miarę na bieżąco aktualizowana.

Spis moich gier:

%name O mnie...

Staram się również powiększać swoją wiedzę na temat gier planszowych i ogrywać kolejne tytuły gier, próbując również tytułów, których nie posiadam, na różnych eventach i spotkaniach. W tej chwili myślę, że grałem już w ponad sto różnych tytułów, a moim celem jest stałe powiększanie tej liczby. Dzięki tej wiedzy stanę się bardziej profesjonalnym recenzentem. Obecnie dość mocno pracuje również nad warsztatem pisarskim i wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną.

Na ten moment moją ulubioną grą jest zdecydowanie Terraformacja Marsa, ale zaraz za nią na podium znajdują się Alchemicy i Najemnicy – wszystkie gry bardzo polecam, bo to dobre tytuły są.

Jeśli jesteś ciekaw w co do tej pory grałem i jak oceniłem swoje tytuły, zapraszam na mój profil na BoardGameGeek – kliknij tutaj aby przejść.

Ignacy O mnie...
Ja i Ignacy